Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
16. feb 2011

dievcata, davam do pozornosti 😀
na peceniehrou maju rozne akcie...napr sada 8 gelovych farieb podla vlastneho vyberu len za nejakych 15,29...a aj ine 🙂
chcem sa vas este spytat, idem si kupit silikonovu podlozku, na co si mam dat pozor? ci staci hocijaka? dakujem

fukylove
16. feb 2011

@mizulienka - silikonovu podlozku na valkanie - namiesto dosky? ci myslis tu otlacaciu? 🙂 ja mam tu na valkanie z Lidlu za par eur a je super... a otlacaciu - mam pocit, ze na truhu su 3 rozne druhy - ruzova, zelena a fialova - ja mam zelenu a je super... kupovala som za nejakych 17eur alebo tak

mizulienka
16. feb 2011

@fukylove taku tu na valkanie, mam iba drevenu dosku a ked som robila MMF tak som si tak odrela malicky, ze mam doteraz chrasty, taka som ja sikovna 😀
otlacaciu podlozku aj ja chcem nejaku, na tej stranke, co som davala, ju maju v akcii...
chcem sa este spytat, ake mas kostice na marcipan? su nejake, ktore su menej kvalitne, alebo je jedno ake si zadovazim? dakujem 🙂))

fukylove
16. feb 2011

@mizulienka - ja mam dvoje - http://www.adal.biznisweb.sk/product/modelovaci... a potom tiez taku bielu sadu, tiez obycajnu... a robi sa mi s nimi v pohode... mozno skusenejsie cukrarky by ti vedeli poradit viac... mne tieto lacne uplne stacia 🙂
a ta silikonova je super, akurat ze ja aj na nej podsypam, lebo sa mi lepsie potom valka 🙂

mrka2
16. feb 2011

@fukylove ahoj, prosim ta,tie podlozky v Lidl maju stale,alebo to len obcas? lebo ja som ich este nevidela a tiez by sa mi naramne zisla! 🙂

adul67
16. feb 2011

cukrarky potrebujem pomoc idem robit pivny pohar a potrebujem žltu potahovku na ten pohar a mam kupene haribo kvetinky su tambiele žlte a ružove možem ich všetky roztopit alebo poviberat len biele a žlte ten pohar može bit taky tmavší žlty? ved vi viete tak možem?

hanula11
16. feb 2011

@mrka2 já kupovala tu silikonovou podložku v Lídlu někdy na podzim a před měsícem ji myslím měli znovu (cca) - v akci.

mrka2
16. feb 2011

@hanula11 no to je to,ze ja musim cestovat do ineho mesta do Lidl,takze neviem ani kedy su akcie,len robim take nahodne prepady 1-2x do mesiaca,takze zatial som to stastie nemala... asi sa nabuduce spytam nejakej predavacky. 😔
@adul67 no ja by som ich asi rozpustila vsetky,ale este by som dofarbila neskor zltou farbou. neviem,ako ostatne deivcata... 😕

fukylove
16. feb 2011

@mrka2 - mne ju doniesla svokra... a na nete sa daju pozerat akutalne letaky z Lidla... tak skus priebezne sledovat a potom si urobit najazd 🙂

lussy23
16. feb 2011

@hannah23 - lkrásna
@kitchima 😀
@mrka2 krásne srdiečko

mrka2
16. feb 2011

@fukylove no fakt, vidis, to ma nenapadlo. ale raz som tam bola a mali pred obchodom vyveseny aktualny letak - som chcela silikonovu fromu - take kvietky a dnu nic nemali 😒
@lussy23 diky, ty tu vecne kazdeho chvalis 😀

reruna
16. feb 2011

@mrka2 neboj, až budou ty silikonové podložky v lidlu v akci, tak ti tady dá někdo info... až tam zase budou, já se taky na ni chystám, minule jsem ji propásla. Já mám zatím jen klasický dřevěný vál a taky to jde, aspoň se dá na něm krájet nožem

mrka2
16. feb 2011

@reruna ja si valkam rovno na pracovnej doske,co mam na linke,lebo sa mi to lepsie potom utiera ako z drevenej dosky 😅 no tak dufam, ze aj budu mat,ked vojdem dnu, nie len na letaku 😀 😝

reruna
16. feb 2011

@mrka2 to záleží asi jak kde, u nás třeba mají většinou všechno, ale teď třeba mají v letáku Sunar, Sunarku atd. a už v pondělí to bylo dost rozbrané. Ale těch podložek silikonových měli tenkrát hodně.

lenka.pav
16. feb 2011

@anibas, ano, peciem, ale okrem ineho aj chodim do roboty, mam maleho, takze absolutne uz nic ine nestiham. obcas si precitam, co mate noveho, ale pisat nezvladam 🙂

fukylove
16. feb 2011

@mrka2 - hlavne treba dobre pozriet datumy... lebo oni zvyknu mat nieco v akcii od pondelka a potom od stvrtka... ale vacsinou to maju v spolocnom letaku 😉

rybka08
16. feb 2011

Ahojte 🙂
Chcem vas poprosit o radu. Chcem skusit urobit postavicky na tortu - zvieratka, budem robit z K2, rucicky a nozicky prilepim ako? Hlavicku sparadlom, ale ostatne...
Dakujem vam pekne 😀

anibas
16. feb 2011

@lenka.pav no aspoň, že čítaš 😉 😉

blizennec
16. feb 2011

ahoj holky, poraďte mi prosím nějaké dobré stránky s dorty pro inspiraci. chtěla bych udělat nějaký dortík pro ségru, bude mít 25.
a ještě jedna otázečka. jednou jsem potahovala dort hmotou, kterou jsem si sama vytvořila, ale bylo to dost pracné 😅 chtěla bych jí tentokrát koupit. budu vytvářet společně s moji druhou sestrou. chceme potáhnout marshmaloow (nevím jak se to píše 😀 ) a potřebovali bysme nějakou hmotu na postavičky - poraďte prosím 😉 no a perlička na dortu 😀 nejlépe bych to potřebovala zítra, netušíte nějaký obchůdek v praze nejlépe "vršek prahy"? čimice, letňany, ďáblice, kobylisy apod
zatím teda netušíme co budeme modelovat na vrch, ale ségra (ne oslavenkyně) je dost nápaditá takže do večera určo něco originálního vymyslí, ale radši bych se "pojistila" a shlédla bych nějakou inspiraci na netu 🙂
byl to náš náhlý nápad, proto je to tak narychlo ale doufám že dopadne alespoň z části tak dobře jako náš první (pro naši babičku) kde nám ho všichni pochvalovali a pochutnali si 😀 🙂

jakelina
16. feb 2011

@blizennec nakoukni na dortománii

hanula11
16. feb 2011

@reruna Já dnes vzala na nákupu poslední inst. Sunarku - kaši. Dívala jsem se i na ten Sunar, ale kašlu na to. Spíš zkusím už normální mléčko 🙂 . No a včera ráno u nás v L. už neměli téměř žádnou přesnídávku Sunarku (brala jsem taky dvě poslední), oplatky už byly fuč ☹ 😠 😝 To je to, že se mi v pondělí nikam nechtělo 😔 😅 😀
@mrka2 třeba se ti příště zadaří a taky uděláš dobrej pokup 😉 🙂

paja.o
16. feb 2011

@jakelina děkuji 😉 to je super, koukala jsem ještě na MMB, tak to nějak zkombinuju 😅

jakelina
16. feb 2011

@paja.o určitě to nějak vymyslíš a třeba vznikne nová rasa 😀 😀

paja.o
16. feb 2011

@jakelina spíš úplně novej tvor 😀

fukylove
16. feb 2011

@rybka08 - prilepit by sa mali dat v pohode cistou vodou - ja tak lepim vsetky ozdoby na tortu... a ak nie, tak skus bielko 🙂

@blizennec - na postavicky si velmi babulky chvalia hmotu White Icing (myslim, ze takto sa to pise...) alebo je teraz nova Smartflex (neviem ci aj v CR)... v kazdom pripade - u nas v obchodiku mi vedeli poradit... tak keby nahodou mali nieco ine, tak si nechaj poradit 😉

mrka2
16. feb 2011

dievcata,chcem sa opytat trosku od veci,ale mate vy umyvacku riadu? lebo mna ide porazit z toho bordelu,ked peciem len jednu tortu. no minule som piekla 3 a mala som dost! plus riady od obeda, hrnce.... neznasam umyvanie riadu a hlavne tie misky od masla s cukrom a pudingom mastne 😝 😝 😝 normalne uz pozeram na e-shopoch po nejakej tej umyvacke.. 😔

jakelina
16. feb 2011

@mrka2 myčku mám a protože je nás doma šest, tak jede pořád. 😀 😀 Kup si ji. 😉

ankalv1
16. feb 2011

@mrka2 ahoj umývačku mám-najprv som rozmýšľala nad 45cm šírkou ale potom mi každý vravel že aj tak je to na spotrebu skoro toľko ako 60cm-ová.Tak som kúpila tú,nedám na ňu dopustiť,púšťam ju každý druhý deň,niekedy aj každý,a keď pečiem tortu ide aj 2x za deň 😉 😉

broucek2
16. feb 2011

@blizennec http://fialapraha.cz/ jen nevím, jestli mají i menší balení než 2,5 kg

paja.o
16. feb 2011

@mrka2 určitě myčku pořiď, já už bych jí nedala. ušetří tolik času!!!! 😉