Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
7. mar 2011

@raci - to jre nádhera
@norikk - krásne
@zlatat - jednoducho nádhera
@dada78 - krásny krtko
@reruna - nádherné rdce

lussy23
7. mar 2011

@sse @sofi07 @sofik @nikanika28 @daducha - prenádherné torty všetky

mizulienka
7. mar 2011

ahojte dievcata,ako dlho mjusi byt torta v chladnicke pred potahovanim?
teraz som natrela kremom, vecer uz moze potahovat?

maja22
7. mar 2011

Ja mám podobnú otázku - ako dlho môžem mať upečené pláty - piškótové, lístkové a pod. pred plnením? Môžu ostať v rúre, v špajzi, či musia byť na chlade v chladničke?

beruska2x
7. mar 2011

@mizulienka dej na vyssi vykon a snad to bude stacit.. kdyz to neni dost ztuhle pak dort muze ujizdet a spatne se to dela :

luciaanna
7. mar 2011

@daducha , ahoj, nádherné tortičky 🙂 🙂 .

mizulienka
7. mar 2011

@beruska2x dakuje, dala som to teraz do mraziaku, ale neviem, na ako dlho to tam moze byt?
bojim sa, aby uplne nezmrzol 😀

sse
7. mar 2011

@maja22 Majka piškótové stačí dať do mikrotenového sáčku, aby sa neosušil a nestvrdol a lístkové to neviem to je už dosť suché keď sa upečie, to asi zmäkne keď sa naplní krémom, ale tiež by som ho dala do sáčku. 🙂

adka_praha
7. mar 2011

ahojte... nadherne torty... 😵 vsetky... ako vzdy... 😵
ja som robila neterke k prvym narodeninam kitty, ale nejak som nevedela doriesit oporu tym "rozparanym" cipom... cim to podkladate, alebo ako to robite, aby to pekne drzalo? zeby som mala moc natenko vyvalanu mmf? 😕 nakoniec som to podlozila gelovkami 😅 , ale zasa mi tam trocha ostali ryhy a nevedela som to pekne zahladit... 😒

raci
7. mar 2011

@adka_praha moc hezká kittka 🙂 já když potřebuju aby něco takto drželo tak to podkládám zmuchlaným alobalem....

adka_praha
7. mar 2011

@raci to ma nenapadlo... 😅 dakujem aj za radu aj za pochvalu... 😵

zlatat
7. mar 2011

Ahojte,
ďakujem za pochvaly.
@lucula73 ja som si zmiešala všetky červené gelovky, aké som doma mala 😀 - no najviac išlo z extračervenej - no a farbila som hmotu - ostalo mi z nej ale to využijem na krásne červené ruže 🙂
@sse
@sofi07
@sofik
@nikanika28
@daducha
@adka_praha
holky, jednoducho nááádhera

beruska2x
7. mar 2011

@sse moc krasne, jemne.. 😉

beruska2x
7. mar 2011

@adka_praha pekna 😉 ja podkladam zmuchlanymi igelitaky 😉

kovik
7. mar 2011

tak jdu do kleští 😀 😀 😀 😀

jsem udělala rychlovku s banánovým krémem, zbyl mi marcipán, tak to krásně vyšlo. Jen mi to nešlo vyfotit při žárovce

beruska2x
7. mar 2011

tak me na patek zrusili dort.. decka jsou nemocny a oslava nebude 😢 chudatka a je mi to lito.. co budu delat 😀 ?

ikula2
7. mar 2011

@adka_praha adka krasna torticka 😉 , prosim ta aky je postup ako sa robi ta diera v torte 😀 to si urobis ked vyvalkas potahovku a uz s tou dierkou to tam davas. Pisem ako hotentot.

zuzanocka
7. mar 2011

ahojte, kočky, jedna otázka, prosím - pod tortové oblátky sa dáva čo? (mám na mysli, keď je niekto ľavý a nespraví na tortu poťah, ale ledva-ledva upečie tortu a na vrch chce dať ten jedlý obrázok 😀 😉 )

adka_praha
7. mar 2011

@ikula2 rezala som to na torte az ked to bolo... najprv som na tortu polozila na tenunko vyvalkany plat zvrchu, a potom "hlavny" potah... to aby sa mi to zospodu nezaspinilo od kremu... 🙂 neviem, ci chapes... 😅 a dakujem... 😵

daducha
7. mar 2011

Ahojte,

dakujem vsetkym ,vzdy ma velmi potesi ked sa torticky pacia 😵 .Hlavne sa mi zakaznici opätovne vracaju co ma tesi este viac 😵 .
Sofi dakujem za receptik,nasla som nieco podobne tak hadam ten puncak dopadne dobre.

@adka_praha krasna torticka

daducha
7. mar 2011

@mizulienka fotopostup na tomasa mam z kovandovi.cz,len som si to trosku proporcionalne prispôsobila, no a dievcatko kvetinku som robila podla vzoru co mi dali zakaznici z netu,len som jej dala ine saty a farby.Inak je to na www.pinkcakebox.com.
Inak ten tomas mi zobral 10 rokov zivota 😠 , tazko sa mi to potahovalo

nikanika28
7. mar 2011

Vdaka kocky za pochvalu 🙂
@mrka2 mam na to tie leskle prasky, tym je to vsetko ponatierane...

Baby, zrovna mi volali koli torte, ze chcu nejakeho dinosaura 3D .. nemate niekto postup na to ?? ja som tie 3D-cka nerobila este a bojim bojiim 😅

alicc
7. mar 2011

ahojte,
dnes som bola v predajni kde predavaju uz hotove kvetinky, motyliky ..... chcem sa opytat ako ich " prilepim" na potahovu hnotu. pripadam si ako total nemotornik.
prosim, ak nieco napisem zle, opravte ma: najprv naplnim a potriem kremom celu tortu, potom ju dam schladit, potom dam na nu potahovu hmotu, nakoniec ju na vrchu ozdobim - prilepim kvietky... asi kremom?
a tu bielu hmotu mozem zafarbit akou farbou, praskovou alebo nejakou tekutou? a ak urobim nejake ozdoby asi ich najskor musim nechat ususit ze? som fakt blb ☹ 😒

alicc
7. mar 2011

a zabudla som vas vsetky pochvalit, ste neskutocne a vase torty tiez, naaadhera 🙂 😉

nikanika28
7. mar 2011

@alicc presne ako pises ... ja si este vzdy pred tym, ako tortu potiahnem riadne zarovnam a este necham chvilku chladit ..aby bola pekna rovna .. ozdoby staci lepit vodou, trosku potries stetcom a je to... a farbit mozes bud praskovymi farbami z drogerky, ktore sa rozpustaju vo vode a pridavaju sa pred topenim cukrikov.. ak robis cukrikovu hmotu ..alebo gelovkami od Wilton, tie objednavam ja z netu ...

maja22
7. mar 2011

@sse ďakujem 🙂 Až teraz som si všimla, že si pridala nové torty, vyzerajú super 🙂 Ako všetky na tejto stránke 🙂
Takže môžem to nechať v sáčku 2-3 dni v špajzi, kým na to urobím krém? Teraz v zime asi áno, keď je vonku chladno, horšie to bude v lete...

lucula73
7. mar 2011

@zlatat ďakujem za odpoveď...uvidím,jak to ofarbím ja,musím zajtra kúpiť červenú gelovku 😉

a opäť chválim vaše prekrásne tortičky,všetky 🙂 🙂

broucek2
8. mar 2011

ahoj holky, mám dotaz, zkoušel někdo z vás vyrobit karafiát pomocí vykrajovátek PME? a Hlavně jakou hmotu jste používali. Mám teď mléčnou, ale myslím, že ta se mi nepovede kosticemi upavit na tak tenkou, aby to dobře vypadalo.

marianeta
8. mar 2011

Ahojte.Chcem s aspýtať či niektorá z Vás použila na potiahnutie torty a modelovanie hotový marcipán od Dr.Oetkera.Chcem synovy upiecť k narodkám tortu.Minulý rok som piekla tiež a robila som ten mliečny marcipán,ale s tym sa mi nedobre pracovalo a navyše to vyde dosť draho keď sušené mlieko stojí cez 4 eura.
Ďakujem za odpoveď.

mrka2
8. mar 2011

@broucek2 netreba ti ziadne vykrajovacky. kuk sem http://www.dortydortikydorticky.estranky.cz/fot... 😉 a mas usetrene 😀