Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miruska76
4. apr 2011

@alex21 nadherna 🙂

ada9557
4. apr 2011

@raci krásne tortičky.tá sladká taká jemnučká.a v tej slanej čo je?ja som slanu ešte nerobila ale možno raz by som sa odhodlala.je to praktickejšie na oslavy ako obložené chlebíčky. 😀 😀 😀 a nenašlo by sa foto aj rozrezanej slanej tortičky? 😅 dakujem

dm1
4. apr 2011

@ada9557 ja ti supnem 2 svoje slane v reze. A vobec sa toho nemusis bat nie je to nic zlozite len toustovy chlieb pomazany zo vsetkych stran pomazankov a salamky a syry, salaty podla chuti

raci
4. apr 2011

@jakelina děkuju, byla to jen taková jednoduchá rychlovka 🙂
@ada9557 bohužel rozkrojenou mě nenapadlo ji vyfotit.. 😒 ale je to jen toustový chleba s pomazankou (já měla pikantní sýrovou) a chutnalo to mňamózně 😀 jen se po něm zaprášilo a rozkrojené to vypadalo pěkně 😀

raci
4. apr 2011

@dm1 jj tak nějak to vypadalo já jsem teda dávala menší vrstvy pomazánky a ten půllitr vypadá super 😀

ada9557
4. apr 2011

@dm1 dakujem veľmi pekne.si zlatá. 🙂 už ma nebaví furt mastit tie chlebíky a robit obložené misy. 😝 toto je predsa toršku o niečom inom.ešte raz dakujem 😵

kamilecka
4. apr 2011

@mrka2 dakujem...ja som si dala zavezok ze na narodky stale detom budem piect sama....aj ked stale sa snazim a ucim....nie vzdy sa podari ako chcem,ale furt lepsie za dobry pocit 😀 a narodeniny du len 2 tak sa toho az tak nenaucim vela

Krasne vsetky pridavate,aj tie slane...toto by som asi uz fakt nevedela 🙂

jakelina
4. apr 2011

@kamilecka tak si budeš muset pořídit ještě alespoň dvě děti, ať máš proč péct a můžeš se zdokonalovat. 😀 😀

kamilecka
4. apr 2011

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 no tak to radsej nie 😀 😀 stacia mi dve 😀 hlavne ked manzel chodi velmi casto a na dlho prec 😀
Inak dobry napad tie slane torty....fakt chlebicky su uz take nemoderne 😀

lussy23
4. apr 2011

@yamahafazer - krásna tortička, décrke všetko naj, nech je zdravučká a stále šťastná 🙂
@mizulienka - nádherné. najviac sa mi páči tá Lienočka

lussy23
4. apr 2011

@jakelina krásna torta
@alex21 tá bárbi je ako ozajstná
@reruna ďakujem
@raci - veľmi krásne tortičky
@dm1 - krása
@miruska76 - pekná torta
@yamahafazer - nádherná i ovečka je veľmi krásna a dcérka zlaá
@kamilecka - prekrásne

kamilecka
4. apr 2011

@dm1 sikovna..... fakt.....takze to mas len toastovy chlieb a aka pomazanka? a na vrch len platkovy syr a potom ozdobit?

@lussy23 dik 🙂

dm1
4. apr 2011

@raci ja som tiez nedavala vela pomazanky ta hrubsia vrstva to je parizsky salat doma robeny 😉
@kamilecka no ja nedavam len toust a pomazanku ja davam vzdy na kazdu vrstvu este sunku alebo suchu salamu, pripadne syr. A vzdy tak 1-2 vrstvy aj salat parizsky. A ano na vrchu je syr ale je to nim akoby potiahnute tie platky som dala na papeir na pecenie aby sa trochu prekryvali a na chvilku do truby potom som presla valcekom a dala na tortu. ale mozu sa len platky syra davat .A pomazanku davam doma robenu - syrovo-cesnakovu

kamilecka
4. apr 2011

@dm1 ahaaaa 🙂 takze mozem dat medzi chlebik aj sunku...no tak ja to spravim na synove narodky....dik 🙂

dadka212
4. apr 2011

@dm1 a nie sú tie chlebíky z toho nejaké moc mokré? nasiaknuté?

nadulici
4. apr 2011

ahoj baby, nestiham.....torticky som uz popozerala, chvalim vsetky sikulky, a ta prva barbina, tak ta je uplne dokonala, krasna... 😎
pridam svoje posledne a idem citat, uf... 🙂

dm1
4. apr 2011

@dadka212 nie niesu vobec ved aj ked sa natrie chlieb pomazankou tiez nie je mokry 😉 . len pomazanku davam aj pod salat aby ten nevsiakol. A ked sa da aj sunka a tak tak treba mazat toust aj zo spodu aby to drzalo pokope ked sa to kraja

dadka212
4. apr 2011

@dm1 ďakujem ja len tak pre info, budeme mať čoskoro oslavu tak asi vyskúšam, Ďakujem 🙂

broucek2
4. apr 2011

@nadulici krásné dorty

jakelina
4. apr 2011

@nadulici parádní všechny. 😉

nadulici
4. apr 2011

@broucek2 @jakelina dakujeem 🙂

mrka2
4. apr 2011

@nadulici 😀 😀 ta obuv nema chybu! 😀 ale vsetky su perfektne!!! 🙂
@raci krasa! dala by som si aj z jednej aj z druhej 🙂
@miruska76 cicinky na jednotku 🙂

iruzickova
4. apr 2011

@nutka ..

iruzickova
4. apr 2011

j

bzucinka2
4. apr 2011

vsetky torticky su uzasne, krasne 🙂
baby a alionuska sem uz prestala chodit, uz tu nebola hadam 2 tyzdne, snad je u nich vsetko v poriadku 😒

a potrebujem POMOC, ako mam vypocitat velkost sestuholnikov na futbalovu loptu ? 😅

bzucinka2
4. apr 2011

@beruska2x si poklad , dakujem 😉 este mi to neotvorilo, tak to hadam bude ono 😀

bzucinka2
4. apr 2011

@beruska2x je to super, ale ako to prisposobim velkosti lopty ? ☹

dm1
4. apr 2011

@bzucinka2 ali ma asi vela roboty som akurat pozerala jej nove foto na FB a je teda toho pozehnane

na dortomanii je program kde zadas obvod lopty a vypocita ti aky velky ma byt 5 a 6-uholnik aj su tam rozne nakresy ich

beruska2x
4. apr 2011

@bzucinka2 ulozis, upravis velikost, vytisknes, vystrihnes a obrezes.. 😉