Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
4. máj 2011

@mima595 ja davam kvietky do malinkych salociek takych este volakedy co existovali a necham ich tam zaschnut

alex21
4. máj 2011

@dupinka ak potrebujem nieco surne objednat tak jedine z www.peceniehrou.sk odtial viem, ze mi to hned pride. A ak nemaju na stranke treba napisat dotaz ci maju na sklade lebo niekedy im zo stranky tovar vypadne.
babulky dakujem za pochvalu. Viem ze by som si mala dat pokoj po kazdej torte si to hovorim 😀 ale nejak mi to neda uz peciem dalsiu 😝
@lussy23 stromcek je cely z hmoty a skolkovsky domcek je z dvoch minibaboveciek. Obe su obalene zvlast a len su ulozene na sebe.
@reruna ak sa na tortu lepsie prizries tak by si videla. Na fotaku sa mi topila cierna hmota, ked som chcela mat MMF tmavy tak som pridala RDI ale dala som jej asi vela a zacala sa mi topit a to az ked som ho dokoncovala ako som ho chytila tak mi tam zostali otlacky prstov dokonca niekde sa aj natrhla tak som to prelepovala a maskovala. A co sa mi este nikdy nestalo tak ani do tej bielej s ktorou nemavam problem mi vobec neslo okliestkovat nejaka zostala ta hmota divna. Tak som musela usulat novy pasik, ten som si okliestikovala a az ked bol dobry tak som ho prilepila na to skarede kliestikove. Proste na tejto torte som sa naucila maskovat aj to co sa s nad maskovat neda.

broucek2
4. máj 2011

@mima595 na kytky používám fornovače, z alobalu vytvořená kolečka, obal od Tofifee a třeba i obal na vajíčka. Podle velikosti

zuzkaprofant
4. máj 2011

cafte joj dievcata take nadherne torty robite ja som teraz moju dokoncila a v kosi skoncila hruza nieco, torta dobra ale potahovka na prd, ruky mam zafarbene od modrej farby nejde to dole, najpr sa mi lepil ( robila som hmotu zo cukrikov a cukru) a potom uz bolo tvrde tak som dala trosku vodu aby sa to zvlacnilo len ja som to nemala taku peknu rovnomernu farbu moja sa mi stale urobila ako mramor a taka matna cukrova bola, a ked som to dala na tortu tak sa mi to potrhalo a vyzeralo to hruza taka hnusna matna , ako to robite ze to take pekne lekle mate no neivem ako na to a to bola moja druha torta ale hruza 🙄 😠

mima595
4. máj 2011

@broucek2 - diky, budem odkladat - už viem, co chcem na Den Matiek - Tofefee, obal na vajicka už mam 😀 😀 😀

broucek2
4. máj 2011

@zuzkaprofant použínám mléčnou potahovku a ta má v sobě olej, takže je krásně lesklá. S MMF neporadím, mám koupené bonbony doma, ale ještějsem to nezkusila.

broucek2
4. máj 2011

@mima595 jo, je to celkem fajn na menší kytky. Naše malá mi ho ale teď zničila, tak musíme nějaké zase sníst. Myslím, že ještě nějaké mám ve skříni.

zuzkaprofant
4. máj 2011

vam poviem ze se sikulky v potahovani torty to je aka makacka idem ja do sprchy ci tie ruky nepojdu 😔 muz umyva kuchynu 😀 ja som nervna stoho mojho vytvoru zajtra pre istotu ano nikam nejdem lebo ludia odpadnu ako mam zafarbene ruky skusi svokra daky komentar dat zajtra na tortu

jakelina
4. máj 2011

@zuzkaprofant asi jsi dala moc cukru ☹

mrka2
4. máj 2011

@bertica.h no ked chces robit traseny krem - Ole a slahacka,tak na vrch by som uz len nastruhala cokoladu,alebo by som urobila len Ole,slahacka a stava z mandariniek, natrela na piskotu,poukladala mandarinky a dala na vrch tortove zele,ono je super, vari sa len minutu a rychlo tuhne. maju cervene a cire. tak dala by som to cire 😉
alebo ako pise jakelina,ten recept je mnam, ja robim sice len piskotovy korpus, 2 kysle smotany, 2 stuzovace a cukor, na to lubovolne ovocie, najlepsie asi jahodky a cervene tortove zele. je to mnam mnam. ale musim vyskusat aj s tou slahackou raz. 🙂

inak dievcence, nadherne torty,nemam velmi cas chvalit kazdu zvlast, rozmyslam,co upiect na den matiek a uz sa mi az kecka pari. no uvidim,co napokon vycarujem 😅

mrka2
4. máj 2011

@zuzkaprofant no podla mna si nemala dat vodu,preto je to take nepekne. ked mas tu hmotu tuhu,tak skus primiesit este jeden roztopeny cukrik,alebo si naceruj s Cerou ruky a prehnitni to. no ale ked uz je v kosi,tak nic 😀 no to bola rada nabuduce,keby nahodou... 😀 😉

zuzkaprofant
5. máj 2011

@mrka2 dakujem za radu nabuduce a este ako sa vam zmyje farba z ruk bo ja mam ich hrozne vcera som pol hodku vo vani sa kupala aby to islo prec ale este stale ostalo 😀
no co vcera som mala zly den :(

ada9557
5. máj 2011

@adul67 náááádherná torta 🙂

adul67
5. máj 2011

@ada9557 dakujem 😵

mrka2
5. máj 2011

@zuzkaprofant oooj,tak to ti neporadim,mam ten isty problem... ked idem do obchodu a mam platit,tak sa nenormalne hanbim. co uz 😝

mrka2
5. máj 2011

@broucek2 aj ja pouzivam tie alobalove kolieska,lebo mi minule trebalo kopu kvietkov,tak to mi padlo uplne vhod. ja som to nasla niekde na TOM. mna by to v zivote samu nenapadlo 🙂

adka_praha
5. máj 2011

ahojte... ako inak, uz musim vyhrabat niekde nove superlativy, ale vase vytvory su uplne uzasne, krasne nadherne... 😵

rozmyslala som, nemohli by ste mi poradit, ako na slanu tortu? prosim velmi pekne... 😕

tu je kitty, co som vcera robila... 😅

jakelina
5. máj 2011

@adka_praha ta je milounká 😉

mima595
5. máj 2011

@adka_praha - slana torta uplne v pohode... ja robim stvorcovu... 4 platky toustoveho chleba, natriem pomazankou, dam napln,chleby natieram pomazankou, pricapim na napln, znova navrch dalsiu pomazanku a tak dokola, kym to nie je dost vysoke...
pomazanky robim doma, take tekutsie, teda miesam s majonezou , aby to dobre vsiaklo do chleba...
pomazanky - cesnakova, vajickova, sunkova a ako napln paprika, kysla uhorka, kapia, sunka, salama, slanina, uhorka salatova, cibula...co mam doma v chladnicke
potom to obtriem pomazankou a potiahnem syrom.....

broucek2
5. máj 2011

holky, jak byste udělali písek z potahovky, nechci jen vyválet hnědavý plát

adka_praha
5. máj 2011

@mima595 wau to znie celkom jednoducho... 🙂 dakujem... 🙂
@jakelina dakujem... 🙂

mrka2
5. máj 2011

@adka_praha krasna, mojej malej sa velmi paci.. ukazuje ze Muro Muro - to je nas kocur 😀
@mima595 super, mnam
@broucek2 mozno by som dala hnedy cukor? 😕

danielita13
5. máj 2011

@ikula2 http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/7-1-... tu ale este som ju nemala tak neviem aka je 🙂

jakelina
5. máj 2011

@broucek2 nebo nějaké žluté kuličky, jak prodávají zdobení v těch skleničkách. Já mám doma stříbrné a zlaté, jsou takové drobounké, ale nevím jestli dělají i žluté a nebo nastrouhat žlutou potahovku, ale to asi bude moc hrubé.

ikula2
5. máj 2011

@danielita13 aha ja som nakoniec nasla pastu dama top 6kg za 21eur len tiez nemam vyskusane aka je

ikula2
5. máj 2011

@adka_praha kraaasna kittynka

hejdita
5. máj 2011

dievcatka moje zlate 🙂 prosim vas ked sa mi zrazi parizsky krem to sa neda opravit ze? ani maslom? a do rolady? ja len ze aby to nevyzeralo blbo aj ked to bude doma....lebo je mi jasne ze do torty idem robyt novy 😝 😀

ja mozne ze ked to necham vonku cez noc (som zabudla to dat do ladnicky) a dala som to az rano asi na 2 hodiny ze to neni dostatocne vychaldenou smotanou??? ze sa to zrazi? kto ma skusenosti? 😕

raci
5. máj 2011

@hejdita mě už se to stalo, nahřála jsem to dala jsem to pak na chvíli do mrazáku a vyšlehala znova a bylo to dobré tak to zkus a uvidíš...

hejdita
5. máj 2011

takze nahřát a jak moc? normalne jenom trochu? nebo aby to vrelo 😅 😕
@raci

raci
5. máj 2011

@hejdita neeee žadné vaření!! já sem to jen tak trošku aby to mělo stejnou konzistenci...