Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
17. máj 2011

@monika_123 podobne mam ono je viac sad ale vobec to nepouzivam ale tie stoja menej okolo 5 eur http://www.cukrarskepotreby.sk/product.php?id_p...

weirdo
17. máj 2011

@monika_123 - teda ja som pozerala valcek, je to to iste? 😲

monika_123
17. máj 2011

@dm1 nevies ako sa vola ta podlozka co som dala fotku?z anglictiny si to nejako neviem prelozit 😖

weirdo
17. máj 2011

@monika_123 - tak ved jun neni tak daleko 😀

bzucinka2
17. máj 2011

@monika_123 z podloziek by som aj ja brala zelenu alebo ruzovu 🙂
@monika_123 za 7€ tie tri listy je asi vela, ja som si take kupila za 3,30 😉

dm1
17. máj 2011

@monika_123 veru neviem ako sa to presne vola

jakelina
17. máj 2011

@monika_123 není to silikonová podložka???

daducha
17. máj 2011

Ahojte,

tak pridavam svoje posledne 3 zo siestich minulotyzdnovych torticiek.S tym legacikom som sa natrapila a aj tak nie som spokojna.A uz nikdy viac ako 3 torty za tyzden, mala som dost,nerobila som nic ine iba torty,nestihala som ist von,byt poriadne s detmi a pod.

@monika_123 tesim na tvoj obchodik,mna by zaujimalo ci budes mat Artistry vykrajovacky.A nie iba tie co maju vsetci ale aj ine.V Anglicku ich maju velmi vela druhov 😉

mima595
17. máj 2011

ahojte, ja sa vas chcem spytat k puncovej torte....
ak ste robili podla receptu, co ma Sophie na svojej stranke, ste dam davali aj nejaku zalievku???? lebo si matne pamatam, že ste tu tu zalievku riesili, ale neviem to najst....

a ked ste robili podla sophie, tak ste robili okruhly korpus a 2x plech z tych 6 vajicok??? nie je toho vela????

ja mam už abstak po torte, tak som vymyslela, že spravim svokre dodatocne k narodkam..ona miluje puncovy kolac, len ho nevie robit..tak aby som bola za dobru 😀 😀 😀

ada9557
17. máj 2011

@daducha nááádhera 🙂

mizulienka
17. máj 2011

@mima595 ja som puncovu este nerobila, ale taky mam recept od sofi07

http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

mima595
17. máj 2011

@mizulienka - no presne tento som mala na mysli...ale mne sa zdalo, že ti niekto radil, aby si tam dala zalievku???si zle pamatam???

mizulienka
17. máj 2011

@mima595 mam taky pocit, ze vtom sofiinom recepte chyba ta zalievka, ale predtym tam tusim bolo...nepamatam si presne...ale myslim, ze ten recept od sofi bol taky isty ako tento

http://www.tortyodmamy.sk/content/puncova-podla...
a tu uz je ta zalievka.

mima595
17. máj 2011

@mizulienka - diky, toto som chcela...

vlada111
17. máj 2011

@jakelina oki, nezabudni na to a keď budeš niečo chcieť šťuchni do mňa 😉

ada9557
17. máj 2011

@mima595 ahoj.ja som tiež robila tu punčovú tortu od sofi a robila som ju raz tak že som robila na dva plechy,vtedy som rezala tie pláty širšie a bola vyšia a raz som robila iba na jeden plech a rezala som tenšie plátky.bola trošku nižšia ale stačilo.ked som robila na dva plechy tak sa mi aj dost toho zvýšilo tak sme mali ešte aj punčový koláč.

mima595
17. máj 2011

@ada9557 - diky, a ked si robila na ten jeden plech, tak si ho robila ruzovy a potom si ho stacala?? alebo si poom nejako tie pasy namacala, aby boli farebne???

vlada111
17. máj 2011

@mima595 ja robím zálievku na tú tortu trošku inú, pridávam do nej lekvár, šťavu a kôru z citróna a pomaranča a rozpúšťam v sirupe maslo. Je to veľká mňamka 😉

mizulienka
18. máj 2011

dievcence, ktore robite MMF....v pondelok som prvy krat robila robila MMF z Haribo cukrikov, tych velkych gultych s ruzovym cukrom....umyla som ich a klasika postup....dala som max 400g cukru, nemal som odvazene presne...ale pointa je, ze sa mi urobila taka skvela hmota, vcera som s nou robila, vobec som ju nemusela zahrievat v mikrovlnke, normalne som si kusok odtrhla a robila...predtym somju mala tvrdu ako kamen....neviem, ci finta nebude v tom, ze som pridala glycerin....na TOMe som nasla recept na zelatinovu potahovku, tam pridavali glycerin kvoli elasticite, tak ma napadlo, ze to skusim...neviem na isto, ci to je tym...ale ak chcete vyskusajte 🙂)

mizulienka
18. máj 2011

dievcence chcem sa este spytat, ake ovocie davate k falosnemu parizskemu? dik

dadka212
18. máj 2011

@mizulienka ja dávam iba banány...

dadka212
18. máj 2011

@monika_123 ja som to videla ako silikónová podložka na valkanie marcipánu

gabika11
18. máj 2011

@mizulienka prosim ta a kde kupujes glycerin? A ake mnozstvo glycerinu si pouzila. Ja som mala tkau skusenost ked som pouzila Ceru, aby bola hmota vlacnejsia a nelepila sa, tiez sa mi s nou super robilo....

lussy23
18. máj 2011

@daducha - jej už som si myslela, že tu za tie dv adni, čo som tu nebola , nepribudli žiadne tortičky.... sú krásne 🙂 @vlada111 😀 😀 Trochu oneskorene, ale prajem mu všetko najlepšie, veľa zdravia a úspechov v škole

mizulienka
18. máj 2011

@gabika11 neviem presne kolko, ja som si iba tak odstikla hmoty, nejakych 150g mozno a na to som naliala asi tak pol stvrt kavovej lyzicky a prehnietla som...ale chcem vyskusat tak, ze dam glycerin uplne na zaciatku, do misky, ked budem robit hmotu.

dada78
18. máj 2011

@monika_123 toto keby sa Ti podarilo zohnať za lepšiu cenu 😉 http://www.cukrardekor.sk/fotky8302/fotos/_vyr_...

monika_123
18. máj 2011

baby aky valcek je lepsi 40x500mm alebo 25x225mm?

monika_123
18. máj 2011

@dada78 toto je nieco take? a kolko to u nas stoji??

broucek2
18. máj 2011

ahoj holky, krásné dorty tu přibyly. Chci se zeptat, čím byste potahovali svatební dort 3 patrový. Brácha ho po mně chce a já zatím dělala jen s mléčnou hmotou. Má být bílý s oranžovými růžemi. Další dotaz, jakou hmotu používáte na výrobu kytek. Koupila jsem si gum pastu a teda vůbec mi nevyhovuje a navíc ani nechutná. Nevím, jestli jsem ji blbě nenamíchala, ale postupovala jsem přesně podle návodu.

dadka212
18. máj 2011

@monika_123 vaček by som objednala určite väčší, aspoň ja...
a tie vypichovače stoja okolo 25Eur