Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
1. jún 2013

;Ahoj ,pridávam svoje sladké tvorenie za tento víkend...a idem kuk na vaše 😵

jakelina
1. jún 2013

@pipka jsem se hned po ránu zasmála, že potřebuješ břichem Smart vyvalovat. 😀 😀 😀
A ty děti za zadkem, to taky nesnáším. Přesně jak píšeš. Puboši zalezou do pokoje a ten malý pořád mele pantem a stojí mi u zadku. Z toho jsem víc unavená, než ze samotného dortu. 😒 😒 A pořád plooooooooooč a jaaaaaaaaaaaaak a čo to teď děláš a můžu já taky klájet a válet atd...

jakelina
1. jún 2013

Všem dětem hezký dětský den 😉

brunila
1. jún 2013

@mimcak Děkuji a doufám,že bu 🙂 du moci občas i přispět nějakou dobrou radou nebo receptem

brunila
1. jún 2013

@lawli Krásné dortíčky.Svatební je vtipný 😉 🙂

brunila
1. jún 2013

@denisak77 máš krásné dortíky...ty sepjaté ruce jsou hezky vymodelované.Tak na to já nemám 🙂 Ale ukládám jako inspiraci 😉 😉 😉

pipka
1. jún 2013

@jakelina preeeesne moja...a co ty u nas byvas, ze to poznas? 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀
mamiii aj ja toto sceeem, a toto sceeem, a toto mi daaaj, a co to robis a ako to robis a mozem aj ja to robit, a najhorsie ze dokolecka dokolaaaaa 😝 😝 😠 😀
a ked im aj dam kusok hmoty, nech mam pokoj, tak to zjedia namiesto toho aby sa s tym zabavili 😅 a pistia mi za zadkom veselo dalej 😀 😀 😀

evicaka
1. jún 2013

Krásne ste popiekli kočky, aj ja pridávam svoje 🙂

pipka
1. jún 2013

ale teraz si to vychutnavaaaam, mm ich vzal na celodenny vylet vlacikom a ja sama domaaaaaaaa 😎 😎 😎 😎 😎
sak ja ani neviem co so sebou od radosti 😀 😀 😀
tortu som im spichla a uz len na tu pristelku cakam 😵 😀

jakelina
1. jún 2013

@pipka asi bydlíme spolu 😀 😀 Přesně to tak je i u nás, dám mu kousek marcipánu a on to trochu poválí, musí řezat kosticí a za pět minut to sní a chce další. 😝

brunila
1. jún 2013

Děvčata,já když nestíhám,tak dělám středy na gerberkách lism na česnek.Tady je malá ukázka jak to vypadá.

stanka79
1. jún 2013

ahojte mamičky, potrebovala by som poradiť, idem prvý krát robiť tortu pre syna na narodeniny, len sa bojím toho poťahu z jojo cukríkov, kúpila som si potravinárske farbivo, len neviem v akom pomere to mám dať, viete mi poradiť? ďakujem tortu budem robiť takúto http://www.tortysnov.sk/fotopostup/basketbalova... ide len o tvar, vnútro budem robiť zase iné, ale taký oranžový poťah potrebujem spraviť, aj z čiernej farby, koľko cukríkov mám použiť na poťah + farbu a koľko na to čierne + farbu ?

dada2007
1. jún 2013

moje víkendovky......

florentina
1. jún 2013

@79zuzana děvče zlatý, jak na to tak koukám, obávám se, že máš pravdu 😅

artepf
1. jún 2013

@pipka
@jakelina ahoj holky, jsem se teď taky zasmála těm vašim dětem za zadkem 😀 , i u nás je to to samý, plus dotazy jako: a proč tam není ještě víc kamenů a taky ten dinosaurus s dlouhým krkem 😀 , za měsíc a půl, až budu dělat dorty svým dětem, tak tam budu muset splácat úplně všechno ze všech dortů, co jsem kdy dělala, protože každý dort, který odevzdávám, si starší přeje k narozeninám 😀 😀 . Takže práci na dortech taky musím dělit na čas po obědě, kdy jdou spát nebo večer, ale po obědě většinou cvičím, takže je to spíš večer až do noci. A to mám za dva týdny nastoupit do práce, sice jen nejspíš na půl úvazku, takže cca 3 dny v týdnu, ale i tak jsem na to zvědavá 😕 . Přidávám svoje dva dorty dneska předané 🙂

jakelina
1. jún 2013

@stanka79 já tady ty barvy neznám, ale na černo mi MMF nešlo zabarvit, začalo se drobit. Já bych to asi rozpustila v trošce alkoholu a tu vodu přidala k MMF a zkusila promíchat. Ale fakt nevím jestli to půjde. Já používám gelové barvy a tady ty jsem nikdy neměla. 😒

sticker
1. jún 2013

Tak som dokončila konečne tortu na dnešné šieste narodeniny pre moju mladšiu 🙂 Chcela som aj nejakého ponnyho, ale na rovinu... ja na toto nie som 😒 😔 Jedna vec je, že som skúšala o polnoci, takže sústredenie bolo ťažké 😝 😅 ale mne to teda nešlo..... ☹

jakelina
1. jún 2013

@sticker je pěkný i tak a klidně jí tam dej plastovou postavičku a malá bude mít radost 😉

svetlo55
1. jún 2013

@stanka79 ja keď som farbila s práškovými farbami, tak stále od oka... balík cukríkov 175g ti bude stačiť bohate

pristela
1. jún 2013

@pipka a čo ti ja viem čo to majú ? 😀 😀 😀 sa radsej uz ani nepýtam 😀 😀 😀
Pipus, budem u vas asi po 15 hodke az , pak ti volam , abo z vlaku ti volam, mala som ist na 12hodku ale musela som ist aspon na dve hodky spat, tento tyzden bol des, chodila som do troch robot a aj tak som nic nestihala , najmensieho som poriadne videla az vcera 😀 😀

svetlo55
1. jún 2013

Dnešná na objednávku podľa želania

karmenta
1. jún 2013
sticker
1. jún 2013

@svetlo55 Juj, ja mám robiť tiež bazén tento mesiac!!! Ako sa ti to robilo...voda je pipingel? Ja sa už teraz desím ako ho spravím..... 😒

zz134
1. jún 2013

@stanka79 farbu uvidis sama ...ale ak su topraskove farby radsej si ich rozpusti v trosicke vody ...budu sa lepsie zapracovavat...ja ked som zacinala s praskovymi tak som po troskach davala do cukrikov pokial som nedosiahla farbu aku chcem . Drzim palce!

vecernicci
1. jún 2013

Tak holky pridavam taky moje dnesni, uz jen jedna a relax 😉

karmenta
1. jún 2013
vecernicci
1. jún 2013

Jeste fotky 🙂

dm1
1. jún 2013

@anibas nestras moja sak by ma porazilo asi. uz som to takto testovala mala som tam aj tazsiu tortu a vzdy takto nadsebou

sissmiss
1. jún 2013

@muffinka8 edte sa chcem spytat na ten podklad pod hmotu...maslo, cukor,nutella, aky cukor? Praskovy? Dakujem. Idem piect na utorok, tak chcem hned zuzitkovat nove infosky 🙂

cwilinge77
1. jún 2013

@sissmiss maslo a praskovy cukor , vymiesat uplne dohladka 😉