Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
3. sep 2013

@aduskatt asi je cas zdvihnut ceny... 😢 mam taky pocit, ze viac veci islo veru hore 😢

zuzka7512
3. sep 2013

@aduskatt ale akcia je akože od zajtra a až do konca septembra...a aké je to červené maslo???ty ho kupuješ???ja som ho zatial nemala,ale ako vidím,tak teraz je najlacnejšie...

aduskatt
3. sep 2013

@zuzka7512 podla mna v pohode, ked idem do tesca, kupim ho

aduskatt
3. sep 2013

@mamcas jj, vsimla som si, aj muka akciopva je drahsia ako pred dvoma tyzdnami bez akcie

vladiella
3. sep 2013

@pristela nemala zac, hlavne ze pomohlo. 😵

mamcas
3. sep 2013

Babulky prosim vas jedla oblatka sa musi potriet ajzvrchu? Idem s nou robit prvy krat, kukla som video a cudujem sa tu teraz 😕

vladiella
3. sep 2013

@luciahromadkova fuuuuuuuuu az tolko coko, ved ja robim len maly korpus, 26cm som odlozila do zabudnutia a uz len 23cm skusam... a to dam max dva korpusy naseba a mam tortu, viac coko je zbytocne... to asi skusim opacne na 200g coko dam len menej nez pol slahacky? tak to myslim poradila @ florentina ... no kurca, to je teda vychytavka tato ganache 😅 moc dakujem za pomoc! 😵

zuvinka102
3. sep 2013

ahojte mam dilemu neviem aku tortu mam spravit.. ako korpus a plnku viem len ako ozdobit.. chcu to na hody a vobec netusim ako ozdobit a ani tvar 😕

jakelina
3. sep 2013

@mamcas ano, nahoře taky. Opatrně jedním tahem přetřít.

aduskatt
3. sep 2013

@mamcas ja potieram, vyniknu tak farby

mamcas
3. sep 2013

@jakelina @aduskatt a to stetcom ci cim? A este dufam, ze teta predala muzovi dobre to s cim sa to lepi 😔

florentina
3. sep 2013

@vladiella důležitý je prostě pořád zachovat ten poměr, který jsme ti obě napsaly stejný. V jakém množství si to pak už uděláš je úplně jedno.... 😉

aduskatt
3. sep 2013

@mamcas ano, stetcom........no, neviem, co Ti predala🙂) robi sa to piping gelom, modecor gelom, a v pripade nutnosti sa da pouzit aj tenucka vrstva medu

luciahromadkova
3. sep 2013

@vladiella ja som sa to naucila podla tohto receptu

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722...

ak ti zostane ganache mozes si dat do chladnicky alebo aj do mraznicky, z mraznicky vydrzalo v pohode

mamcas
3. sep 2013

@aduskatt supis diiik 🙂 no predala muzovi Decorgel...ja sa s tymi detmi do tych obchodov nedostanem... a potrebovala som to hned a necakane 🙂 zajtra odovzdavam

brunila
3. sep 2013

Ahoj děvčata,přidávám moje dortíky z minulého týdne.pristela - no nakonec se i orchidejky líbily,ale daly mi zabrat,protože drátkování není moje parketa 🙂

jakelina
3. sep 2013

@brunila krásné je máš všechny. 😉

pristela
3. sep 2013

@brunila náhodou su superrrr 😵 😵 😵 ta fotka kde su vsetky tri spolu je uuuzasna , uplna farebna lahoda pre oko, krááásaaa, neuveris ale ja mam ted na vikend tiez trojposchodku a farby cyklámenova +zelena 😀 😀 😀 a rozhodla som sa pre zelene orchidee 😀

vladiella
3. sep 2013

@zuvinka102 ak formalne tak asi zalezi na obci co maju v znaku?? mozno klasika nieco jesenne k zberu urody-vinna reva... nieco ako tie historicke zatisia na obrazoch- misa s ovocim krcah s vinom, hrozno....

zuvinka102
3. sep 2013

@vladiella dakujem no rozmyslala som, ze urobim dvojposchodovu prve poschodie erb a hore sudok vina a hrozno vsade.. tak este raz dakujem za typ aspon viem, ze to tak asi mozem spravit

brunila
3. sep 2013

@darinkazv taky jsem přemýšlela čím doirty potírají.Na jedné diskuzi jsem objevila tohle http://www.peceni.info/buttercream-frosting-ame...
ale jaká je chuť to netuším....

brunila
3. sep 2013

@jakelina Děkuji...však ty také 🙂 🙂 🙂

brunila
3. sep 2013

@pristela no s tou zelenou jsem měla trochu problém,ale když jsem viděla tvoje dortíky,tak ty si s tím poradíš.Máš už vlastní rukopis. 😉 😉

vladiella
3. sep 2013

@florentina
@luciahromadkova moc moc Vam dakujem, vsetko som si skopirovala do zlozky.
prikladam narychlo mobilom vyfotene fotky mojej 1. gombikovej a 2. jesennej.
obe s roztopenym mandlovym marcipanom na parizskej slahacke ☹
spon bezlepkovy kakaovy korpus a mascarpone ovocna 1. ribezlova 2. bananova plnka vysli, chutili.
u 1., macicku som radsej ani nezapichovala. u 2. mi manzel "pomohol" 😀 s kakaovym marcipanom, vraj vonal ako mozartove gulky 😅 tak mi ho vela neostalo na vyzdobu...

zanet2009
4. sep 2013

Snad nevadí, že sem lezu, ale potřebovala bych poradit.
Vždycky jsem dělala do dortu jenom vanilkovo pudinkový krém, ale tentokrát bych chtěla udělat krémy dva. Jaké krémy se k sobě hodí? zaujal mě pribináčkový a kofilový.
Mám dotaz k tomu pribináčkovému: celý krém je hotov během chvilky nebo nějakou surovin u musím vmíchat třeba až druhý den po odležení? a ten creme olé jenom vysypat do krému,že?

akzuzs
4. sep 2013

Ahojte potrebujem bleskovú radu. Čo sa stane keď dám do mramoráku orechy? Bude z toho orechový korpus ale nie?

jakelina
4. sep 2013

@akzuzs bude, odeber mouku a místo toho dej ořechy.

jakelina
4. sep 2013

@zanet2009 jenom se nasype do krému a já ušlehám během tří minut ho mám hotový a hned plním do dortu a k němu dám ovoce. Mně se k němu moc kofilový nehodí, ale to je jenom můj pocit. Spíš bych dala do každé vrstvy jiné ovoce a základ nechala jenom jeden krém.

akzuzs
4. sep 2013

@jakelina akože namiesto 250g múky (na 4 vajcia ) dám 250g orechov? Už si to skúšala lebo idem robiť orechový korpus a neviem aký a ako.

muffinka8
4. sep 2013

@akzuzs stačí keď 50-100g múky nahradíš orechmi. Určite nie všetku múku. Ja som tak robila a bolo to dobré. Myslím len že sa to trošinku dlhšie pieklo.