Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daja55
27. okt 2013

lucula73 pozrela som sa na tie kočíky, ( zaujíma ma hlavne konštrukcia), ale nemôžem sa tam zaregistrovať, nepúšťa ma to bez I a D. Ak si to kúpila, (neviem, či predávajú po kusoch ,pretože píšu, že balené síce po 2 ks, ale kartón 90 ks), daj vedieť , ako sa k tomu "dopracujem", ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

eliska22
27. okt 2013

@lifinka nemáš väčšiu tú fotku? prečo robíš tie koláže, tuším sme ti to tu už písali, ale nič tam potom nie je vidieť a mňa to ako rozčuluje, lebo inak pekná torta, ale malinké fotečky, radšej daj dve veľké, please 😀
to ťa nechcem nahnevať, len fakt je tam prd vidieť 😝

eliska22
27. okt 2013

@florentina perfektná torta 🙂

luciahromadkova
27. okt 2013

pre uspech a drankanie manzela zas a znova veterniky.....az na to ze som zas musela improvizovat... skratka sa mi zrazila karamelova slahacka... tak manzelik skocil kupil novu..., a nechcelo sa cakat, dala som teda slahacku bez karamelu...
@mimcak... recept som skusila ten z casopisu torty od mamy...nabuduce skusim tu karamelovu slahacku podla nich... skoro ma z toho porazilo... dala som na noc vychladnut na balkon... slaham v tom nerezovom hrnci...aj tak sa mi to zgrclo.... 😒 ale krem z pudingu super... z jednej davky mi vyslo 12 ks, ale robila som ich mensie podla koliecka na vykrajovanie...

jakelina
27. okt 2013
eliska22
27. okt 2013

@luciahromadkova také chute si mi narobila a ja doma nič napečené 😝 na toto sa už dlho chystám, ale neodhodlala som sa, je to náročné? a aký je naj recept?

chvapilu
27. okt 2013

harlekýn,a moooc děkuju za minulé dortíky za pochvalu,

chvapilu
27. okt 2013

harlekýn

florentina
27. okt 2013

@tinamk @lokalistin @mysiatkoo @luciahromadkova @maya30 @brunila @pipka @jakelina @reruna @eliska 22
děvčátka, všem vám moc děkuji za velmi milá slova, zahřála mě u srdíčka🙂. Samozřejmě také všem moc děkuji za "páčítka", však víte jak to potěší 😉

Jinak mě mrzí, že na vás nemám čas, nečtu ani nepáčítkuji...ale vždy jednou za čas si najdu malou chviličku a projedu rychle stránky, abych se koukla, jaké nádhery jste zase napekly, takže jsem viděla všechny přidané dortíky a musím vám všem opět vyseknout poklonu...jste hrozně moc šikovné a stále mou velkou a nedosažitelnou inspirací!!!

@pipka Jani, je moc milé 😉 , že se ptáš. ALe zatím moc nezvládáme 😀, teda spíš já, nějak se s tím vším srovnat a najít si nějaký rytmus... Kupodivu to, čeho jsem se bála nejvíc, tedy školky, nakonec vypadá docela dobře, takže v tomto směru mi spadl kámen ze srdce a to ostatní se snažím brát s nadhledem. Johča chodí do školky ráda, ze začátku byla jen nadšená, teď ji asi dochází, že je to už napořád, tak občas ráno malinko remcá, že se jí tam nechce a ve dveřích školky fňuká, ale tak půl minuty 😀 a jen zkraje minulého týdne, pak už to šlo zase bez. Ale ve školce se do všeho aktivně zapojuje, bezproblémů spinká, jí a vypráví mi o kamarádech, takže myslím ten nejlepší scénař, jak to mohlo dopadnout. Ještě je sranda, že když dorazím a neví o mě, tak vidím, jak si vesele hraje a když mě vidí, tak poslední dobou hned běží ke mě a lehce natahuje a vypráví, jak mě volala...no zkouší, co vydržíme 😀 ...učitelky mi říkají, že si nikdy ani nevzpomene. Mimochodem školička super. A jsem ráda, že se tam malé líbí a zároveň se na mě i vždy těší. Moc doufám, že jí to vydrží. Ona totiž chodí do školky od půlky září, ale z toho byla už tři týdny nemocná, takže toho zase tolik nenachodila. Když je marod, musí hlídat manžel a ten kvůli tomu chodí pak do práce po večerech a o víkendech, aby si to nějak nadělal a vzhledem k tomu, že už je zase malá pěkně zahleněná, tak říkal, že bude asi o víkendech chodit i dál i když to teď není akutní, aby pak mohl být doma, až bude zase malá KO. Takže se moc nevidíme. Do toho takové ty provozní věci...nemusím určitě vypisovat, každá to zná, všeho je až nad hlavu 😖. No a já se v práci zatím nějak nemůžu srovnat, je to hrozně náročné. Jen si říkám, že když jsem to zvládla jednou, musím i podruhé 😅. Příští měsíc se to rozlouskne, to tam budu poprvé sama /kolegyně co mě zaučuje odchází/ a nikdo jiný to tam nedělá, takže do toho spadnu rovnýma nohama a když to "přežiju", tak se pak zase ozvu 😀 😀 😀 ...
A co vy? Už je to lepší s tou nemocností dětiček? ...ale trochu se bojím, co mi odpovíš 😝 a už jsi se "zajela" v novém rodinném rytmu?

eliska22
27. okt 2013

@florentina ahooooooooooj už mi tu chýbali tie tvoje dlhé predlhé príspevky 🙂

florentina
27. okt 2013

@eliska22 ahooooj... 😀 😀 😀 ...no jo, když já to jinak prostě neumím 😅 😀

lienka_1
27. okt 2013

@luciahromadkova Aj mne sa minule chcela karamelova slahacka stat karamelovym maslom. Ale mne sa zdalo, ze som ju uz predslahala na velmi. Ako si robila tu tvoju?

lienka_1
27. okt 2013

@luciahromadkova Uz som precitala 🙂 Zasadne listujem dozadu 🙂

ajka82
27. okt 2013

@daja55 dakujem 🙂 no neviem ci je niekde postup nafoteny, ale baby to tu uz par krat pisali ako na to 😉
na papier na pecenie alebo na foliu nalejes roztopenu cokoladu (ja davam s cerou coko:cera=2:1), ak davas na okruhlu tortu, tak nechas zatuhnut len tak aby sa dala este ohybat ale netiekla a omotas okolo torty...aj s papierom/foliou das do chladnicky uplne zatuknut a potom das dolu... ja nechavam ale aj tak este papier, dokym nalejem coko aj na vrch torty a zatuhne a papier/foliu davam dolu az potom

brunila
27. okt 2013

@lokalistin a nemyslíš si že je to nějaké divné?Že by se úřady takhle telefonicky domlouvaly se zaměstnavatelem?A ten papír byl nějaký předtištěný tiskopis nebo jen něco co si sesmolila sama šéfka.Já bych to tipovala na nějaké lidské zlo,prostě závist a ublížit.....Tohle přece není výdělek a neděláš to na pracovišti.Děláš to doma a ve svém volném čase pro známé,rodinu,prostě jako koníčka.Neboj,nic se nejí tak horké jak to vypadá.A šéfka náhodou neví o tom tvém pečení?Jen aby ti to nechtěla zprotivit ona nebo nějaká její kamarádka.............Ale že ti závistlivci dokáží člověka vystresovat.Ale já říkám,že všechno na světě má svůj rub a líc a vše se každému vrátí.I když se to někdy nezdá,ale je to tak.Přeji ti,abys z toho neměla nervičky,před šéfkou nebo v práci už o dortech nemluv a uvidíš že vše bude v pořádku

aduskatt
27. okt 2013

no babulky, asi budem mat svoju prvu nevyzdvihnutu tortu ☹

dm1
27. okt 2013

kocky tak prikladam to svoje modelovacie sialenstvo tohtotyzdnove ozaj toho bolo moc na modelovanie po dlhej dobe :p

aduskatt
27. okt 2013

@dm1 si si teda zamodelovala

aduskatt
27. okt 2013

pribinak s mandarinkami, 3500 g, rozpravku som nikdy nevidela, takze netuism, ci sa to podoba, lebo som pred sebou mala akurat tak ntb, kde som nasla nejaku postavicku, co mala byt akoze ono........ze Toy story

aduskatt
27. okt 2013

a este puncova, minutu pred odovzdavanim som zistila, ze mam zly datum, tak som prerabala 28 na 27...resp, telefon mi ukazaoval zly datum, a kedze nemam prehlad som sa spolahla na techniku🙂

jakelina
27. okt 2013

@aduskatt ještě štěstí, že jsi si všimla.

evvina
27. okt 2013

@chvapilu můžu se zepta jak jsi dělala ty kuličky. úžasný nápad. 😵

aduskatt
27. okt 2013

@jakelina ani nie, ze vsimla, ale chlapi sa bavili nieco o datumoch a zacula som ich, az ma pot oblial

lifinka
27. okt 2013

@eliska22 asi jsem to přehlídla s těmi kolážemi-napravuji 😉

aduskatt
27. okt 2013

@jakelina no, dnes mam proste svoj den......... a asi aj tortu budeme ku kave jest, vrrrrrrrrrr

zuul
27. okt 2013

@aduskatt prisli?

jakelina
27. okt 2013

@aduskatt jo četla jsem, snad si přijdou, nestraš 😒

aduskatt
27. okt 2013

@jakelina
@zuul po siedmej ma zavolat, zatial nic

chvapilu
27. okt 2013

@evvina Děkuju.Je to strašně jednoduché.Do balonku natočím vodu a dám zmrznout.Rozpustím jsi čokoládu /ničím neředím/ nej je z Lídlu myslím 52%.pak položím na štamprdli a postupně stříkám a pootáčím ono to rychle tuhne a až je celá pokrytá tak jí přendám na síto-cedník a počkám až led odkape.A je to.

mrka2
27. okt 2013

@chvapilu joooj, no mnaaam, krasa!