Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

brunila
27. nov 2013

@zuzka7512 tak já dělám z WI fondantu,potahuji i květy a postavičky.Takže si hmotu dost tence vyválím a nechám přiměřeně zavadnout.Vyvaluji na Gustinu,to je kukuřičný škrob.Pak vytláčím, přes strečovou fólii a následně obřežu,mám jednorázový skalpel,koupíš ve zdravotnických potřebách nebo přes e-shop lékáren.Někdy vytláčím i bez strečovky,no prostě to poznáš sama, jak ti to půjde.Mimochodem jsou z toho hezké proužky okolo dortu,když si na ně předem ty motivy vytlačíš a potřeš perleťovým prachem.Nebo i bez prachu. 🙂

pipka
27. nov 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mirka100911
27. nov 2013

@mysiatkoo Pozerala som tvoj postup na podpotah z coko (konkretne bielej) 🙂 Myslis, ze to zvladnem aj ako amater? Zatial som vzdy davala maslo s cukrom, ale ta coko ma laka... 😀 A neviem, ci to mam skusit alebo to uplne domrvim... 😀 😀 😀

anibas
27. nov 2013

@mysiatkoo V podstate na 99% súhlasím, ale nedá mi len takúto maličkú poznámočku: Keď chcem na obed rybu - nemusí to byť hneď losos ! Áno - nechceš ísť s kvalitou dole ... ale keď viem, že skoro každý nechá poťahovku na tanieri, načo drahý Velvet ... prečo do každej torty mascarpone ...

viera6
27. nov 2013

dievcata mozem dat na medové platy čokotransfer? ak ano v akom pomere cokolada a stuzeny a mam natret aj krem pod čokotransfer?dakujem

halienka
27. nov 2013

@lucula73 no keď šľahám osobitne bielka a osobitne žĺtka s cukrom, tak by to bola bomba, že len vymením misky 😀 teraz robím šľahám ručným šľahačom, v jednej miske vyšľahám bielka, ani metličky neumývam a v druhej vyšľahám žĺtka s cukrom popridávam ostatné ingrediencie a potom nakoniec ten vyšľahaný sneh. Takže to tiež robím v dvoch miskách. 🙂

mysiatkoo
27. nov 2013

@anibas ja rozumiem, ze nie kazdy xce na obed lososa, ja len popisujem SVOJE naklady, ktore mam... ak niekomu staci ryba, je to uplne v poriadku a ma moznost tu rybu kupit niekde inde, ale ak v ponuke rybu nemam, tak lososa nemozem ponukat za cenu ryby len preto, aby som lososa predala...resp. mozem, ale budem doplacat zo svojho.....

ja vobec netvrdim, ze ryby su zle... a pokial su zakaznici s rybami spokojni, je to OK pre obe strany a tak to ma byt....

@mirka100911 co by si nezvladla, ja som rovnaky amater a xce to len skusit 😉

mysiatkoo
27. nov 2013

@pristela kedy kde?

mirka100911
27. nov 2013

@mysiatkoo A pekne si to sa tou rybou popisala!!! 😉

pristela
27. nov 2013

@mysiatkoo pojdem s detvákmi , výletos 😝 , maly chce ist busom nie autom 😠 😠 😠 už vidím že v pondelok budem ako handra 😠 dojdeme nejak poobede do Ba , pojdem ku frajerke 😕 a od nej pojdeme vecer na trhyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 pak prespíme a v nedelu sa mozem postretat ak niekto bude chciet cafeee niekde v nejakom big centre 😉 to je uz jedno , @pipka ty nemas na výber, teda mas len dve moznosti, bud vecer na trhoch s deckami 😀 😀 😀 abo v nedelu , nech ťa vyoblizujem

mysiatkoo
27. nov 2013

@pristela hmmmmmm nedelne kaficko znie lakavoooo... vybavujem si priepustku 😝 😀 potom uz len daj vediet kde a kedy presne

pipka
27. nov 2013

@pristela mne je to jednoooo, mozem kedy povíš 😎 len mi v piatok presne crn, nech viem na kedy si mam babycittera dohodnut 😝 😅 😀

dm1
27. nov 2013

@anibas @mysiatkoo suhlasim v tomto trosku so Sabinkou 🙂 ono tie naklady veeelmi zalezia od plnky a hmoty to su 2 najdrahsie polozky a zase nie kazdy lubi mascarpone plnku a pribinacikovu - ja medzi nich patrim mna neoslovili :p. Da sa aj lacnejsie ale nepovedala by som ze idem na ukor kvality ak niekomu viac chuti salkovy krem ako mascarpone a urobim mu ho nemam pocit zeby som na tom setrila 😕. Alebo ja si radsej robim klasicky krem tvaroh slahacka bez cremu ole lebo mne to pride take umele s tym nepomozem si 😝. je to lacnejsie ale rozhodne nemam pocit ze setrim proste robim to co viac chuti mne a aj tomu co to uz jedol a chce to. Ale na smart som presla aj ja na kompletku nebavi ma jednou hmotou potahovat a druhou robit postavicky :p

mamcas
27. nov 2013

@pristela jaaaa sa chcem stretnut s tortovym guruuu 😀 ale sa prave dnes stahujeme a neviem ci budem schopna... 🙄 das vediet kedy, kde a taaaak? 😕 toto ja nemooozem premeskat 😀 a ked tam budete aj ine tortarocky tak to uz uuuplne ze neprezijem 😀 😝 😅

mysiatkoo
27. nov 2013

@dm1 baby ale ved to je len jeden priklad plnky, ktory mi padol pod ruky... ja nikde nepisem, ze su take vsetky, naopak, zdoraznila som, ze sa to lisi pri kazdej torte... ani netvrdim, ze lacnejsie to musi byt na ukor kvality... opat... popisujem SVOJE naklady, ktore mam, pri pouziti MNOU vybranyx surovin, ktore sa mi osvedcili.... v komente pod clankom som rozpisala, ze nekupujem sl. smotanu za 69c, lebo sa mi bud nevyslahala, alebo pokazila ganache a stavim radsej na MNOU overenu, ktora ale stoji 1,09...
a k tej potahovke ... nemam dobru skusenost s MMF,lebo sa mi nedarila tak, aby sa mi s nou robilo dobre... ak to niekto vie, je to len jeho sikovnost a nikde netvrdim, ze taka torta je menej kvalitna....mne ale MMF nexuti a ked sa mi podari dostatocne tenka vrstva smartu, tak viem, ze ju skonzumuju aj ti, ktori doteraz potahovku davali dole...

anibas
27. nov 2013

@mysiatkoo áno, áno - to sú tvoje náklady, veď mi len nahlas rozmýšľame a vedieme odbornú debatu 😀 😀 😉

dm1
27. nov 2013

@mysiatkoo ja viem len mi to tak evokovalo z toho ze porovnania ryby a lososa 🙂. Tiez nekupim maslo ine ako pouzivam aj ked bude niekde za euro lebo sa mi neosvedcilo a rasdsej kupim tatra salko ako nahradu lebo rozdiel podla mna citit a dost a podobne 🙂

mysiatkoo
27. nov 2013

@dm1 niekedy tie pismena zvadzaju k inej interpretacii ako je naozaj myslene 😉

gelinka75
27. nov 2013

@mysiatkoo a to ta niekto nastval, ci nebodaj nechcel zaplatit za tortu, lebo sa mu zdala draha? mne ten clanok pripada trocha arogantny na moj v kus, ak by mala byt torta robena s laskou taky ton k tomu nepatri..ale asi to je tiez nejaky sposob vyjadrovania..co sa tyka nakladov, tiez sa divim aka suma naskocila a pripada mi to prehnane..da sa to aj lacnejsie a inak..nie slahacka, mascarpone, creme ole a neviem co este dokopy...zhodou okolnosti som davnejsie likela tvoju stranku na fb ale pri tomto som ostala zarazena a tiez nemam ten pocit, zeby mnou robene torty utrpeli na kvalite ked pouzivam ine plnky a nie maliny

sikag
27. nov 2013

@mysiatkoo @pristela @pipka baby aj by som vas rada spoznala a pridala sa na trhy ak to nemate uzavrety kruh 🙂 ak mozeme prist viacere dajte vediet kedy a kde? 🙂

pipka
27. nov 2013

@sikag no co sa mna tyka...moze prist kto len chceeeee 😎 😉 😉 😉 zeny, deti chlapi 😀
hlavne ze ja nebudem doma 😅 😀 😀 😀 😝 ale ja si na trhy svoje deti nevezmem..bo to ja by som z toho nic nemala...ja si to musim vychutnat sama...a potom zvlast s detmi 😅 😀

mamcas
27. nov 2013

@gelinka75 ale sak ona tam pise, ze to neznamena, ze ine plnky, torty su horsie alebo menej kvalitne 🙂 pise o tom co je ochotna ona robit, lebo jej to tak chuti. Ja napriklad tiez niektore plnky ani neponukam, lebo ich proste povazujem za ble 🙂 a nie som ochotna sa pod take nieco "podpisat".

pristela
27. nov 2013

@sikag jasneee, ze ziaden uzavretý kruh , normal kto chce kedy chce , aj na trhy , mne to je jedno , ak by sme boli viacere je jasne ze bude lepsie v nedelu niekde v shope sa zrazit v klude , napiste si vy cas ,mne je jedno kedy sa vytrepem od Lusilky , aaale navrhujem aupark :D

@pipka jaaaj , nieco mi hovor , by som aj ja chcela v klude , aale som slubila krpcovy , jazdy busom po vianocnych mestach :P aby mu nebolo stale luto ze ja chodim a on nie 😝 tak blavou zahajujeme sezonu/mozno hned aj ukoncujeme 😀 😀 /

pipka
27. nov 2013

@pristela ale co siiii, vieden este daaaas 😀 😀 😀 sak si nejaky guru, ne? tak sa pripreš 😠 😀 😀 😀 😀 😀

gelinka75
27. nov 2013

@mamcas a aka plnka je podla teba ble?

mysiatkoo
27. nov 2013

@gelinka75 ano, uznavam, ze to moze vyzniet arogantne, ale je to moj styl vyjadrovania a inak to napisat neviem... nejde mi o to, aby sa to niekomu pacilo, ale o to, aby som nemusela kazdemu vysvetlovat, ze tortu za 25E jednoduxo upiect nedokazem......torty nerobim pre zarobok, sama viem s akou laskou ich robim, napriek tomu ako vyznel clanok..... ale prist na to, ze mam naklady vyssie ako je prijem pri kazdej torte mna samu neprijemne prekvapilo a radsej sa toho vzdam
.... a pokial to pre ostatnyx tortarov vyznelo ako zhadzovanie kvality ix prace, tak zrejme prehliadli niektore poznamky v texte a pod nim... je to urcene mojim "zakaznikom", ktori maju dojem, ze strielam prehnane sumy a xystam sa na dovolenku v dominikanskej republike za zarobok za torty...

dm1
27. nov 2013

@pristela aj ja sa chcem s vami stretnut preco tak dalekoooo 😔

pristela
27. nov 2013

@pipka 😀 😀 😀 neondej ma aj ty s guru 😀 😀 😀 sa pripieram už dlho, aj zapieram , aj odieram , aj vystieram 😀 😀 😀 aj nespávam a stááále malo, aale Vieden by som steuuu, no tam potrebujem nejakeho sponzora bo bus pre troch 60€ + míňačky tam , no nemáááám ☹ ☹ ☹

@dm1 vsak urob vyletos aj ty na Ba trhy 😉

gelinka75
27. nov 2013

@mysiatkoo no po mne chcela jedna kocka vcera upiect auto za 20 eur..asi tak, ja mam za sebou len par toriet, ale pri kazdej si vyratam svoje naklady na nu a podla toho davam cenu...tvoji "zakaznici" zato nemozu, ze ty prerabas...ako si to nastavis tak mas a to som sa docitala v tejto teme 😀

lucula73
27. nov 2013

@mysiatkoo ja som už raz písala,že s tým čo si vyrátala sa dá v podstate pri danej plnke súhlasiť,ale ak možem......moja 23 cm torta s takým krémom dajme tomu váži 3,5 kg.nech 4kg..........podľa ozdob...........čiže by som si za nu vypýtala tých 40 euro........od kamošky aj menej 🙂 😉
Mňa len by zaujímalo,že ke´d ty si vyrátala náklady na takúto tortu 45 eur..........koľko potom može stáť aj s prácou??...........lebo trebars len 10 eur za robotu,čo je fakt málo a už máš sumu 55 eur..........a to za tú 23 cm tortu sa mi vidí veľmi veľmi veľa 😕 🙂 🙂
nahlas uvažujem 😀 😀 ,takže na nič a na nikoho nenarážam,len teda že máš síce pravdu,ale reálnejšie sa treba na to pozrieť aj takto 😉