Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
10. jan 2013

@rapunzel1 ja by som si odrezala biely pás,potiahla najprv boky a potom orezala tie vlnky,či zuby a potom by som potiahla vrch torty ,odrezala si približne taký kruh ako je priemer torty a zas orezala,aby neprečnievalo a spoj zakryla tými guličkami alebo niečím........ale možno ti poradia kočky ešte niečo iné 😉

timotejkabrejkova
10. jan 2013

Žienky ja sa asi zbláznim švagor,mamka a bratranec chcú aby som im na narodeniny upiekla torty namiesto kupovania darčeka 🙂 to by nebol problém ale každý ma požiadavky akú presne chce a to nie obyčajnú jeden ihrisko, košík s kvetmi atď ale ja im vysvetľujem že som zatial upiekla len päť torty za svojho života a oni nič, pozeraju na mňa akoby som práve vyhrala súťaž fantastické torty 😀 😀 😀 Každý šťastný akú krásnu tortu dostane na narodeniny, ale čo ja 🙂 🙂 🙂

blondi2
10. jan 2013

@jakelina
@elienka
@zuzka72 dakujem baby, tak letim do kauflandu 🙂

pristela
10. jan 2013

@timotejkabrejkova 😀 mamine do košiku nastrkaj živé kvety 😝 švagrovi daj na travnik umele branky aj s umelymi postavickami v hrackarstve kupis taky cely balik , a mas vystaraaaano 😝 😀 😀 mamina kvety pak este vyuzije do vazicky a švagor bude mat vyhovorku aby sa mohol hrať ako malý 😀 😀 😀 😀 😝

lokalistin
10. jan 2013

@rapunzel1 ja som vankuse potahovala tak,ze som dala hmotu na podlozku na to som polozila tortu potiahla som zo spodu spodnu polovicu a potom normalne vrchnu polovicu a spoj zakryla vlnovkou tak isto by som potiahla aj toto

eliska22
10. jan 2013

tak dievčatá ja po dvoch dňoch ležania - chripka som si povedala dosť a dnes už pečiem 😝 ale som unavená jak....
zobrala som si radšej aj na zajtra dovolenku, tak to snáď dobojujem, aj by som objednávky odmietla, ale jedna torta pre švagra na 50ku a jedna tiež rodine 😒

glee
10. jan 2013

@dm1 to je nadhera! Tie tvoje ruzicky, to je z cokolady?

jakelina
10. jan 2013

@eliska22 chudě, tak ať je líp. Já tento víkend taky plný jak hrom. Jeden dort na zítra, farma s traktorem. Druhý na sobotu, jdeme na 40 kamarádovi, skládali jsme se na let balonem a každý ještě bereme flašku, tak mu udělám takovou malou krabici a do ní lahev vína, ale tu lahev opravdovou a na neděli Kitty. Tu asi budu dělat v sobotu až přijdeme z těch narozenin. Hned v pondělí peču pro našeho Matyáše, má 12 roků a chce něco se sněhulákem. Naštěstí jednoduché téma. 😀 😀 Každý den něco peču, modeluju a v noci pak ještě účtuju. Už jsem si nadávala, že víc jak jeden dort za víkend ne a co myslíš, příští víkend mám dva a to jdu v sobotu s kámoškama slavit opožděně z recese silvestr a v neděli jdeme do divadla. 😀 😀 Naštěstí mám jeden dort na pátek a druhý až na neděli.
Navíc jsem nemocná, ale nemám teplotu, tak to jde. 😝

dm1
10. jan 2013

@glee dakujem a ano je to z cokolady presnejsie z cokohmoty - cokolada a kukuricny sirup

pristela
10. jan 2013

Holky prosim vás male postavičky z hmoty hus , žabka by ste nemali ? staci obrazok aj na foto nemusi byt postup 😀 dakujeem

rapunzel1
10. jan 2013

@timotejkabrejkova to viem aj ja, to som aj písala, že postup je na prvej strane, ale to je na tortu, ktorá je zo spodnej strany rovná, tam by som spodok nepoťahovala, ale tá torta je polgula, čiže tam ide o to otáčanie pri poťahovaní, aby som nepoškodila tie špice a nezostali mi tam len placky

dajna11
10. jan 2013

kočky,prosím ako na tú čokopoťahovku?či plasticku čoko? 😀

maya30
10. jan 2013

ahojte dievcata, potrebovala by som poradit zlatu prachovu farbu, ale taku hrubozrnnejsiu, chcela by som to na pava, bude bielo-zlaty a v kazdom pierku by som chcela zvyraznit to oko nejakou trblietavejsou farbou, do stredu dam klasicku zlatu rainbow dust a tato by bola na oramovanie toho oka, nemate prosim nahodou niekto nieco osvedcene ?

dadka212
10. jan 2013

@pristela ja mám len žaby

dm1
10. jan 2013

@dajna11 ja si roztopim nad parou 200g coko - pouzivam tu z lidla a ked je roztopena zamiesam tam 4 lyzice kukuricneho sirupu, vylejem na potravin.foliu zaviniem a ked vychladne dam do ladnicky

pristela
10. jan 2013

@dadka212
@lucula73 dakujem holkyyy 😵

mizulienka
10. jan 2013

baby nemate skusenost, robila som parizsky, 2 slahacky, 1x200g coko z lidla, nedavala som stuzovac, bolo to dost tuhe, uz je to asi hodku v chadnicke, ale este stale je to take makke, ako keby to netuhlo...nevyteka to nic, len sa mi zda, ako keby nebolo vobec tuhsie...stuhne to?
parizsky som uz nerobila ani nepamtam, povacsine maslovy cokoladovy, tak ani neviem ake to ma byt 😨
to som teda odbornicka, po 2 rokoch pecenia sa pytam na parizsky krem, co? 😨 😨 😨 😕

jakelina
10. jan 2013

@mizulienka to ztuhne neboj 😉

aduskatt
10. jan 2013

@mizulienka jasnakca, to v chladnicke este aj po troch hodinach moze byt take🙂 to sa vyslaha

dajna11
10. jan 2013

@dm1 díky a to už z toho robíš priamo alebo ju aj miešaš s poťahovkou???

zsuzsu
10. jan 2013
bubacik5
10. jan 2013

ahojte, nemate nejaky dobry recept na cupcakes? alebo chutne plnky co sa davaju navrch?

seximamina
10. jan 2013

Ahojte, potrebovala by so upiect 2 torty: jednu malemu ku krstu a druhu manzelovi k 40tke, oslavujeme to sucasne. Alebo jednu velku 2 v 1. 😉 Chcem naozaj poctivu domacu a chutnu tortu, neuznavam torty z cukrarne. Ktora by mi vedela upiect? Bratislava. Kontakt cez IP. Dakujem

gumkacka1
10. jan 2013

poradite mi prosim, ako robite parizsky krem?

dm1
10. jan 2013

@dajna11 robim priamo z toho ale da sa v pohode aj miesat ak potrebujes bledsi odtien hnedej napriklad na nieco

dm1
10. jan 2013

@mizulienka ztuhne neboj ved aj ked sa robia take tie nepecene kolace a veci tak tam sa to chladi dlhsie 😉

eliska22
10. jan 2013

@mizulienka stuhne, aj ja som sa tak minule bála a do rána stuhol 🙂

eliska22
10. jan 2013

@jakelina no ty si ako ja, tiež sa vyhrážam, že už neberiem objednávky a potom sa nezastavím celý týdžeň 😀
ale musím to obmedziť, teraz robím jednu 3 posch. a jednu veľkú slovenský znak a ja mám dosť, piecť 6x korpus s ručným šľahačom a potom to plnenie bleeeeee ale už zajtra ma čaká tá lepšia časť 😉 a v sobotu ruka hore 😀

lubicakovac
10. jan 2013

http://www.pravacokolada.sk/sk/potahovacie-mode...

- máte niekto s nou skusenosti? ako s ňou robí, ako dlho vydrží, atď. (ďakujem)