Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
14. jún 2013

@lifinka gratulujem ku kileckam 😵 😵 😵 😵 Kiez by sa mne tak podarilo schudnut, no momentalne musim brat 6 mesiacov brutal hormony a teraz priberam 😢 ...... aj ked jem omnoho menej 😠 😠 😠 Ale uz mam polku za sebou , este 3 mesiace a snad pojdu aj moje kilecka potom zase dole...... 😉 😀 😀 😀 😀

mamina1978
14. jún 2013

@katie555 Ten raffaello krem nedavaj pod potah ! Radsej si vymiesaj maslo s cukrom 😉 🙂

jakelina
14. jún 2013

@mamina1978 když to musíš brát, tak váhu neřeš. Potom se to určitě spraví 😉

mirinecka
14. jún 2013

@mysiatkoo @ajka82 @aduskatt ďakujem Vám, so striekačkou som to skúšala, veru to je pracné lebo tie guličky sa ťahajú do hora tak by som ich musela ešte troška stlačiť ručne ☹ , a bielkovú polevu spravím ako, aby bola dobrá a neroztiekla sa mi, lebo ja perníky nerobím tak nemám šajnu 😒 . A tá čipka to bude zaujímavé, ma napadlo si urobiť klieštikmi tie konce, a čipka na vrchu no neviem buď spravím takú istú ako spodné alebo sa vyskúšam potrápiť. Lebo toho zvlnenia sa bojím, mám doma podložky originál Wilton aj kostice, len neviem presne ako nato, už som to skúsila trocha som to zvlnila ale nie tak dokonale. Aspoň že mám čas trénovať. 😀 A ešte kočky radu, aby som spodok torty na podložke mala pekný, tak pri obrezaní nechám hmoty troška viac naspodku aby som ju mohla nejak pozatláčať troška pod tortu, lebo nie vždy to mám dokonalé a ale tu sa to nedám zamaskovať ničím, keďže na spodok to už nebudem zdobiť. ďakujem

mamina1978
14. jún 2013

@jakelina Musim 😢 inak by ma cakala OP 😢 A vahu momentalne neriesim. 😉 Aj tak mi ostalo po poslednych dvoch par kilo navyse, ale ja som nikdy nedokazala drzat dietu,........ este tak sport ano....... no dietu nie 😉 ........ po prvych dvoch mi vaha isla sama dole, ale pri tychto dvoch poslednych detoch boli tie tehotenstva dost jedno po druhom, teraz moje zdravotne problemy do toho , ale tak zatial nie som valibuk, MM mi hovori, ze aspon sa ma coho pevne chytit 😀 😀 😀 Ale tak ako kazdej zene , vadi mi, ked sa nevmestim do mojich oblubenych veci 😔 No ja ich nevyhodim, budu na mna cakat v skrini aj dalsi rok 😉 😀 😀 😀

mysiatkoo
14. jún 2013

@mirinecka tak vyskusaj nariasit bez vlnenia na podlozke... ak bude hmota vyvalkana relativne natenko a bude este pruzna, mohlo by to stacit, lebo kosticami si skor asi rozbabres ten kraj... iba vykroj a v prstox narias pocas ukladania na povrx... zas pisem ako tatar, ale niektore veci sa zle pisu slovami 😀 😀 😀

jakelina
14. jún 2013

@mamina1978 já to měla taky podobně, při prvních dětech jsem šla z porodnice a měla sukni v pase 62 cm a teď, hrůza mluvit. Po posledním porodu jsem už nezhubla na svoji váhu ani za nic. Ale taky nejsem nijak tlustá, že bych měla dvacet kilo nadváhu, jenom se mi ty míry nějak na tom těle přemístily. 😝 😀 😝 😝

maca77
14. jún 2013

ahojte
... baby za akú cenu pečiete muffinky?
... @dajna11 ty ich tuším tu najviac pečieš? vedela by si mi poradiť? mali by byť k tortičke .. Dˇakujem 😵

mamina1978
14. jún 2013

@jakelina ved ty mas super postavu....... uz davnejsie si sem davala fotku a tam si bola teda kocka. 😉
To ja mam trochu viac kileciek na sebe ako ty 😉 A spominam si este na tvoj super vyrok, ze..... kdyz vylizam z vane a v zrcadle na mne kouka velryba , je cas na hubnuti ..... ci tak nejako si to pisala......... som sa vtedy riadno nasmiala 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
14. jún 2013

Dievcata prosim potrebujem radu , ked robite coko-mantineli tak tam davate aj tuk do nej ci len cistu ??? Mam na mysli tortu s cokoladou dookola a so stuzkou .... 😕

cat
14. jún 2013

Ahoj baby, ja sa len chcem niekomu posťažovať, ja normálne že nevládzem, robila som včera svoju prvú 3- poschodovú tortu, prisámbohu že celý deň, po x hodinách ma už tak bolel chrbát až som myslela že ma sekne, večer som padla do postele jak mrtva, no a dnes ju mám dokončiť, teda už len postavičky mám dokončiť,ale teda absolútne sa mi do toho nechce,toto sa mi ešte nestalo, nejak sa mi stratila radosť z tej roboty.... no musím, mám čas do 19h..

jakelina
14. jún 2013

@mamina1978 jo jo, přesně mám naproti vany zrcadlo a když už se tam nemůžu vejít, tak je čas něco začít dělat 😀 😀 😀

jakelina
14. jún 2013

@cat já to tak někdy taky mám a pak si říkám, stojí mi ta dřina za to?? 😝 😝 😝

mamina1978
14. jún 2013

@cat tak si uvar kaficko, vyloz nohy na pol hodku , popozeraj par peknych torticiek na internete a dostanes chut sa znova do toho pustit. Cas mas este do vecera 😉 , tak radsej chvilku oddych a potom s plnym elanom hor sa do boja ....... ako keby si sa teraz znechutene premahala rychlo ju dorobit ...... Lebo s nechutou a rychlo, rychlo ju mozes este aj dokazit. A ked si das teraz kratky oddych a popozeras par krasnych torticiek na nete, budes viac motivovana a aspon trosku uvolnena...pojde ti to potom aj urcite lahsie od ruky..... 😉 🙂 Vela sil a uz sa tesim na fotku 🙂

cat
14. jún 2013

@jakelina
@mamina1978 vďaka baby, už to nejak dobojujem poobede, teším sa aspoň nato ako ju odovzdám, viem že sa bude páčiť, je to pre velmi dobrých kamarátov- párik na ich 30tku..a potom si otvorím pivo 😀

mizulienka
14. jún 2013

@jakelina krtecek je uplne nadherny 😉

zuul
14. jún 2013

dievcata idete niektora zajtra na kvietky do ba?

dajna11
14. jún 2013

@maca77 no ja pečiem asi za málo 😀 😀 😀 ...pýtam 0,50 eurík,ale ja to zasa beriem podla seba,ja by som viacej za nene 😀 nedala

lifinka
14. jún 2013

@jakelina děkuji moc, to člověka moc potěší, díky, díky, díky 😀

lifinka
14. jún 2013

@mamina1978 tak vydrž za chvíli máš prášky za sebou a uvidíš, že tělo se srovnááá!!! 😉 A děkuji 😉

lifinka
14. jún 2013

@janula.h Začala jsem 22.4. a držím dělenou stravu podle Kořínkové, už jsem v životě zhubla 49kg 😀 jen je horší s tím skončit, funguje "jojo efekt", takže opatrně, ale tělo se výborně čistí až jsem sama koukala 🤐 🤐 🤐 mě tenhle styl vyhovuje 🙂

maca77
14. jún 2013

@dajna11 no veĎ práve, že ani ja nechcem za to nejak veľa ... a ešte k tomu pre kámošku, ale keďže to chce na rozlúčku zo škôlkou spoločne s inými mamičkami tak zas zadarmo to nemôže byť... ale tých 50centov je fajn 😉 🙂 díky 😵

lifinka
14. jún 2013

@jakelina
@njonja
@mamina1978
@ajka82
@janula.h

holky prosím, nemáte uložený téma HAWAI??? Budu péci zač, července je to pro 50letou oslavenkyni, tak já teda jsem bez nápadu???Díky

mamcas
14. jún 2013

@aduskatt sorry, ze som pisala do tych receptov :( len som myslela, ze ked pisem o recepte mam pisat tam... uz nebudem 🙂

lydik
14. jún 2013

Dievcata sladucke🙂 Moja svadobna bratrancovi do daru. Cokoladovoorechova s malinami, na chlp 4 kg. Robila som podla fotky+ tam chceli obrucky. No vzniklo z toho nieco vzdialene podobne. Mam sa este co ucit🙂
1. Foto INSPIRACIA Z INTERNETU
2. Vlastna tvorba

aduskatt
14. jún 2013

@mamcas a ved nic sa nedeje, ja som ta len nasmerovala🙂

lydik
14. jún 2013

Este som sa vas chcela opytat dievcata, co robite s MMF, ked si ju robievate dopredu,ci sa vam hmota da dat do povodneho stavu... Potahuje sa mi totizto najlepsie s cerstvou, prave urobenou hmotou a dnes by som nemala cas, tak som ju robila pred par dnami. Potom klasika nahriala v mikrovlnke, prepracovala v rukach potretych Cerou a valkala na troche cukru. A hmotu som mala nie hladku, ale taku dierkovanu. Nerobili sa mi bubliny, ani sa mi tam nedostal cukor (alebo ano?)... No proste neviem. Na pohlad nic moc. Neviete mi poradit co s tym? Dakujem.

mamina1978
14. jún 2013

@lydik Hmotu mmf si urcite malo premiesila........ Ja prave pre toto potahujem len s cerstvou, ale napr . @pristela robi aj vopred pripravenou......... mne sa to vsak potom nechce tolko miesit, ja si radsej zarobim cerstvu na potahovanie. Dopredu si zarabam len na modelovanie.............. 😉 lebo take male kusky sa lahsie premiesia do hladucka 😉

lawli
14. jún 2013

Moje dnešné tortičky....

bubelko
14. jún 2013

ahojte, chcem sa opytat. ak urobim tortu v piatok, potiahnem v sobotu, vydrzi do pondelka? krem je bud slahackovy so zelatinou alebo parizska slahacka, k tomu asi lensne ovocie, to este neviem, korpus klasicka piskota 😕