Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
5. máj 2010

baby, mna o tyzden caka torta pre Klarku, bude mat 1. rocik 😵 😵 😵 ....nemate v zalozkach nejaku peknu detsku torticku? este stale nemam jasno....ze co a ako 😅 😅 😕 😀 😀

evitkamalicka
6. máj 2010

ahoj kocky, vcera sme boli na 4D a budeme mat druheho chlapceka Olivera

anibas
6. máj 2010

sasrnka - neporadím ti, ale vyskúšaj a potom nám povieš, budeme múdrejšie 😉

nika - pozri tieto - no už ked s týchto si nevyberieš 😅 😅 😅
http://www.flickr.com/photos/cakesbyashley/

sse
6. máj 2010

evitka gratulujem k Oliverovi. Pekné meno ste vybrali 🙂 Inak tie týždne ti strašne rýchlo nabiehajú. všetko dobré prajem 🙂

evitkamalicka
6. máj 2010

sse dakujem

rybca
6. máj 2010

ahojte - mam este otazocky, dve.

1. Mozem do MMF pouzit rozomlety kristalovy cukor, alebo to musi byt cukor so skrobom?

2. Ked si budem kupovat farby, kupim tekute, mozem len zakladne (cierna, biela, cervena, zlta a tusim modra) a z toho si miesat dalsie farebne variacie?

vinka
6. máj 2010

Ano môžeš si miešať.A ten rozomletý cukor neviem.Ja používam práškový korunný ten je najlepší. 😉

henikav1
6. máj 2010

rybca, krystalovy cukor nemozes, ja som ho skusala mliet, boli tam stale krystaliky v MMF, hoci na prvy pohlad sa zdal byt uplne ako praskovy a farby miesat mozes bez problemov

rybca
6. máj 2010

vinka - ale ja zijem v NL a tu je problem s praskovym cukrom, vacsinou sa predava len v dozickach na posypanie..🙂 a tak je tu este moznost kupit v specializovanych predajniach pre tortove zalezitosti, ale to mam od ruky..🙂

vinka
6. máj 2010

Tak skús ale ho ešte preosej aspon 2 krát 🙂

hejdita
6. máj 2010

joooj dievcata kde sa daju kupit tekute farby??? 😕 😕 ja by som chcelaaaa

henikav1
6. máj 2010

rybca, skus a uvidis, ja si ho kupujem v tych malych dozickach, alebo nosim zo slovenska alebo z ciech. Skusala som mliet krystalovy cukor, mala som tiez ten problem, ale nebolo to dobre. Ale uvidis, mozno mas lepsi mlyncek. Ja viem, ze este ani nie je jedno ze ktory praskovy pouzijes, musi byt ten najjemnejsi

hejdita
6. máj 2010

aha takze tekute su gelove 😅

rybca
6. máj 2010

heni, zvykla somlen braunom ponornym, ten ma taky noc v doze, tym som to, ale asi to nebude stacit, v tych ozach sa mi to zda byt strasne drahe, ked za 2,95 si mozem kupit uz hotovy ofarbeny 250g, no musim si to este premysliet..🙂

anibas
6. máj 2010

ahojte - tak tortičky nakrémované 😀 😀 v chladničke - celkom 5 ks - lebo 2 torty sú pochodové 🙂 🙂 🙂

martinex
6. máj 2010

ahojte koceny!

mam otazocku,robila ste niektora gitaru??? ak ano,mate nejake vychytavky,co nerobit resp,ako to robit? O 2tt mam piect,telo bude velke 40X30cm a ktomu este ta rucka ci co to je 😀 som zvedava kde zozeniem taky velky podnos 😎

bubina1
6. máj 2010

neviem ako ju urobit ale pri gitare by si mohla dat do tela gitary iný krém ako do ručky... 🙂

martinex
6. máj 2010

babina no telo som myslela,ze spravim velky a maly kruhovy korpus a potom dotvarujem puncovinou...
a to s tym kremom je dobry napad,navrhnem to a uvidim co povedia 😉

anibas
6. máj 2010

marti : a aby ti vošla do chladničky 😅 😅 😅 😅

martinex
6. máj 2010

anibas prave som na to myslela...spravim to tak,ze naplnil zvlast telo zvlast rucku a potiahnem to a spojim a potiahnem predtym nez teta po tortu pride...

vinka
6. máj 2010

Martinex a nebolo by lepšie na plech cesto a potom vyrezať do tvaru gitary?

marty78
6. máj 2010

Ahojte, potrebovala by som od vás skúsených pekárok radu. Potrebujem na tortu 'ženské prsia' tortovú formu v tvare srdca? A aká by mala byť veľká?Videla som totižto v obchode len veľkosť 26cm a to sa mi zdalo dosť malé. Prosím je to súrne!!!

anibas
6. máj 2010

Lebo mna prekvapila torta s priemerom 35 cm - taká nevošla ani do rúry a do chladničky l.t.t.

anibas
6. máj 2010

marty - podľa toho akú tortu veľkú chceš - podľa mna 26 cm priemer a výška 8-10 cm môže vážiť od 2,5 - 3 kg

lenka.pav
6. máj 2010

na "moje" prsia som nemala ziadnu srdcovu formu. manzel mi z kartonu vystrihol tvar srdca a ja som si podla toho orezala piskotu upecenu na plechu. 😉
mne sa tiez zmestila do rury torta s max. priemerom 34 cm - teda nie kvoli rure, ale kvoli plechu (mam len rafik bez dna)

martinex
6. máj 2010

vinka kukala som na plech,ale nebola by ta gitara taka velka... mam asi malu trubu 😀

marty ja som si vyrezala z piskotu upeceneho na plechu ako pise lenka.pav 🙂

bianca
6. máj 2010

ahojte kocky.Prave si chcem objednat wiltonky gelovky a potrebovala by som poradit aku nekupovat.Ak mate skusenosti s kombinovanim farieb tak mi prosim napiste nech zbytocne neobjednavam farbu ktr. si bez problemov mozem namiesat sama z dvoch zakladnych.Za odpovede dakujem

martinex
6. máj 2010

bianca ja som si kupila len ciernu,cervenu,modru zelenu a ruzovu...ostatne kombinujem 😉

bianca
6. máj 2010

marti ja si chcem objednat zvyhodneni set 8 ks a farby si mam vybrat.Som si myslela ze mam jasno a zrejme namam

martinex
6. máj 2010

ja som ten set pozerala,ale je tam zbytocne vela farieb...teda aspon podla mna...mne stacia tieto... inak tusim tu baby davali nejaky navod,ako si namiesas farby...tak by si sa mohla nanho pozriet a podla toho sa rozhodnut...len neviem ti povedat kedy to sem davali... pripadne sa pozri na dortomanie.cz, tam je vela dobrych rad 😉