Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

larah
1. jan 2013

@dada2007 upresním....teda oslávenca nepoznám, ale kočku, čo si tortičku objednala

zuzka7512
1. jan 2013

@viera6 a aký máš prosím ťa recept na parížske??? 😉

dada2007
1. jan 2013

@larah jasné..........a prečo si nedala u teba? 😉

larah
1. jan 2013

@dada2007 nooo ja som sa s nou vlastne vtedy iba zoznámila,ked ju už mala objednanu... ja som v novej práci, tam sme sa zoznámili

dada2007
1. jan 2013

@larah ahaaaaa..tak už chápem 😉

pipka
1. jan 2013

babulky moje zlate VSEEEETKO NAJ NAJ NAJ do Noveho roku 2013 zelam, nech sa vam dari...a nielen v peceni 😎 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
1. jan 2013

u mňa si ešte 30. decembra objednali tortu na teraz na sobotu a že foto pošlú akú chcú 31. a čo myslíte poslali?? 😠 😠 len viem, že má byť s tými mickey mousami, ale netuším vôbec, že aké postavičky pripraviť nič 😝 a to v piatok idem do práce, takže tam už moc toho nevymodelujem ...

bubina76
1. jan 2013

Dievcata,prosim,poradte mi, co dat na tortu, ked nechcem potahovat? Uz sme tych potahoviek asi prejedeni 😉 Posypat kokosom, dat maslovy krem alebo co sa zvykne? Vdaka

lucula73
1. jan 2013

@bubina76 strúhaná čokoláda,mleté orechy,lentilky 😀 alebo piškoty,trubičky po bokoch 😉

baby ja modelujem tri hodiny baletku 😀 a furt neni hotová.........obdivujem všetky,čo vám to tak pekne a rýchlo ide........a muž mi povedal,že je dáka tučná 😠 😠

rapunzel1
1. jan 2013

@eliska22 ja som na nenáhodou natrafila v Topoľčanoch, kupovala som ich u číňana ma obchodnom dome, kde kupujem aj formičky a veci na pečenie, aj môj malý ich chcel na tortu. Skús číňankov u vás. Zajtra pôjdeme do mesta k svokrovcom, ale bohužiaľ až večer a to už bude zatvorené...talže ti veľmi nepomôžem 😢

dada2007
2. jan 2013

baby mám otázku.......ked tu namiesto tej čokolády dám ĽADOVE GAŠTANY...........bude to tam cítiť?? bude tá plnká iná?

dakujéééééééééééém

Čokoládová plnka 1:
15 dkg. cokolády
1dcl. mlieka
1 van. cukor
3 žltka
15 dkg. kryš. cukru
25 dkg. hery
Do pískacieho hrnca alebo do hrnca z hrubým dnom dáme 15 dkg cokolády, 1dcl. mlieka, VC, 3 žltka, 15 dkg kryštál. cukru. Za stáleho miešania povaríme do zhustnutia a necháme dobre vychladit a potom po kúskoch pridávame 25 dkg. hery.
Dobrá rada: Žltky je dobré rozšprudlovat v mlieku a tak vliat do hrnca aby sme si neurobili praženicu.
Ešte na doplnenie ked zacne vriet treba stíšit teplotu a za stáleho miešania povarit cca 5 až 7 minút.

dada2007
2. jan 2013

......už som si našla inú........nemusíte, dakujem 😉 🙂

eliska22
2. jan 2013

@rapunzel1 aj tak dík, skúsim pozháňať dnes 😉

eliska22
2. jan 2013

@pristela ty robievaš tú pribinákovo gaštanovú plnku, tak by som mala otázku, že aké ovocie k tomu dávaš ? 😝

mizulienka
2. jan 2013

@dada2007 dadi az teraz som si to otvorila, myslim, ze to tam b ude citit, ked tam das tolko g ladovych gastanov, kolko by si dala tej druhej coko tak si myslim,ze urcite...
ja rbim ten cokladovy krem, c si dala a je super.

aku si nasla potom?

lucula73
2. jan 2013

@mizulienka Luci aký čokoládový ideš robiť?ja idem robiť tiež na sobotu,robievma ten varený čokoláodvý.ale ka máš iný,tak by som možno vyskúšala 🙂

mizulienka
2. jan 2013

@lucula73 ja uz teraz stale robim iba ten vareny coko krem...
niekedy robim parizsky ale to malokedy.

lucula73
2. jan 2013

@mizulienka aha,tak oki,asi mu tiež ostanem verná 😀

dada2007
2. jan 2013

@mizulienka túto čoko čo som dala robím aj ja......len túto, inú som zatial ani neskúšala.....som s ňou spoko, aj zakazníci 😉
........no uvedomila som si, že som ho mala niekde uložený......tým že to nebolo priamo v názve napísané, nemohla som ho ráno nájsť......ale našla som......vlastne robíš obmenu čokolády-horká, mliečna, oriešková, ladové gaštany, rumba, milena, atď....... tu je:

Čokoládový krém s kaší a jeho obměny
200 ml mléka
2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky
případně ještě 1 lžíci tmavého kakaa
50 g 100% tuku (ztuženého, na smažení)
200 g čokolády na vaření
250 až 500g másla nebo Hery nebo kombinace obou tuků
cca 100 g moučkového cukru (podle chuti)
Nejprve si uvaříme hustou kaši z mléka a mouky. Pokud budeme dávat másla více než jednu kostku (na větší dort), přidáme do mléka ještě i tmavé kakao. Uvaříme hustou kaši, do které hned po stažení z plotny vmícháme 100% tuk a na kousky nalámanou čokoládu. Mícháme do úplného rozpuštění a necháme kaši zcela vychladnout. Máslo a Heru necháme změknout při pokojové teplotě a s cukrem vyšleháme do světlého krému. Pomalu zašleháváme po částech i čokoládovou kaši. Krém má skutečnou chuť čokolády a ne jen kakaa. V dortech jej můžeme proložit třeba banány nebo borůvkami. Na tento krém lze dávat i marcipán nebo jiné potahové hmoty. Tento krém lze také mrazit a po pomalém rozmrznutí při pokojové teplotě jej znovu vyšlehat a použít.
Obměny: Místo čokolády na vaření můžeme použít i jiné druhy - hořkou, mléčnou, oříškovou nebo mandlovou, nebo i ledové kaštany. Postup při výrobě krému je stejný.

mizulienka
2. jan 2013

@dada2007 to je nieco na styl toho besameloveho, co @vlada111 davala, teda tak sa mi zda 😉

pristela
2. jan 2013

@eliska22 ziadne, ale holky tu nedavno pisali ze visne su s nou super 😉

eliska22
2. jan 2013

@pristela díky 🙂

florentina
2. jan 2013

@pristela i když zadání dortu bylo tedy dost "originální", tak jsi se s tím (jako vždy!) fantasticky popasovala! Chtěla jsem se zeptat, jak jsi dělala tu kabelku? Je celá z hmoty? Nebo uvnitř je třeba punčovina? Je krásná, vypadá hrozně reálně. A ještě prosím to ucho máš něčím vystužené - třeba drátek, či je to jen prostě váleček z hmoty? Děkuji....

lifinka
2. jan 2013

@dada2007 tak to jsem ráda, že ti padl do noty 😀

lifinka
2. jan 2013

@dada2007 já dělám hodně tento krém a místo mileny dám 2ks ledových kaštanů.: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...

zsuzsula
2. jan 2013

Môj sloník bol taký.

vlada111
2. jan 2013

@mizulienka
@dada2007 nie je to bešamelový, je to tuším nadstavovaný, ked sa varí múka s mliekom na hustú kašu.

luciahromadkova
2. jan 2013

@bubina76 ja dam len plnku, ovocie a dokola piskoty, cokoladky, trubicky, previazem maslou a hotovo, ovocie mozes potriet zelatinou, alebo mozno jedla oblatka 😉 alebo cokolada

pristela
2. jan 2013

@florentina jee dakujem ti , ty taka dobra dusicka 😵 v kabelke bola punčovina , a ten obal je len nariaseny pás poťahovky, hore prelozene dalsim pasikom zlozenym na polovicu a uško je len valček hmoty, ziaden drot nic nebolo treba 😉

nelly75
2. jan 2013

a.... pečiem tortu na sobotu 🙂 ideme na návštevu pozrieť bábätko... takže bude miminkovská tortička 🙂 🙂 🙂 už mi to chýbalo to nič nerobenie je nanič... 😀