Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
17. dec 2013

@evvina nafarbi kusky hmoty na rozne odtiene zelenej a hnedej, poprikladaj k sebe a rozvalaj-teda tak by som to ja robila

evvina
17. dec 2013

@bubobubina díky za super tip i s postupem, díky

evvina
17. dec 2013

@zuul krásný, díky za inspiraci

bubobubina
17. dec 2013

dievcence, pridavam moje minulotyzdnove ... som mala 4 a som bola mimo, koncila som s vyplazenym jazykom 😝 takze 2 som aj zabudla odfotit 😖 jednu mi uz poslala majitelka, to ta s ruzami, tak snad sa dockam aj druhej 🙂 @pristela este raz dakujem za rady ohladne stojaceho vzoru - vydrzal 🙂

njonja
17. dec 2013

@zuziq je z pernikoveho cesta z normalnej muky. Den predtym spravila cesto a dala do chladnicky..

bubobubina
17. dec 2013

jo a este sa chcem spytat, som robila chalupku aj ja, si pamatam, ze som tu citala, ako na velke plochy bielkovu polevu troska zriedit vodou, ale ako to tam naniest, aby to bolo take krasne hladucke, hmmm? 😕

lamps
17. dec 2013

@pipka jedna veľká kvecina na boku jednoposchodky ukáže super, ja som robila nedávno takúto

pipka
17. dec 2013

@lamps vidiiiis no toto som potrebovala vidiet 😵
@mysiatkoo dakujeeem, aj tak by sa dalo, ze dam viac malych kvietkov a na bok jeden velky...no udivíííme 😀 😉 😉

lamps
17. dec 2013

@pipka 😀 😀 😀 aj sa mi bude lepšie spať, ked som taký dobrý skutok urobila, kukni ku mne na fb ja rada robím také jednokvetinové, mám ich tam viac. Nech už je ten dobrý skutok poriadny 😀 😀 😀 😀

macickarebeka
17. dec 2013

@lokalistin ja to citam. dobre, tak nabudúce dam pod potah len maslo s cukrom. dakujem za rady🙂

macickarebeka
17. dec 2013

@lokalistin a este aj potrebujem poradit s postavickami @muffinka8 prrosim dat emi nejake rady? @mysiatkoo ved vy to viete a isto mate i rady.

muffinka8
17. dec 2013

@macickarebeka 😠 😠 😠 ak nechceš počúvať naše rady a niečo zmeniť, niečo nové (lepšie vyskúšať) tak sa stále nepýtaj to isté.
Poťah tečie? tak tortu obtri len maslom s cukrom ... ako sme ti tu už 150 000 krát písali a nevymýšľaj ...
Nerovný povrch? nechaj marcipán (hmotu) hrubší ... pozri si videá ako poťahovať .... jasné ty mi odpovieš že poťahovať vieš ... no lenže keby si vedela, tak sa pri svojej neviem už koľkej torte nepýtaš na nerovný povrch ... lebo väčšina z nás s tým mala problém, ale poradili sme sa, popremýšľali a vychytali tie muchy a už vieme ako na to.
Pozri sem: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1381824... torta obmaslovaná a neexistuje aby bol na nej poťah nerovný, jedine ak by som to zle potiahla a to je už o technike, cviku ...
.... toto celé ma už fakt nasrdilo 😠 😠 😠 prepáč ale nemáš zvládnuté ani základy a nikoho nechceš počúvať keď ti radíme.
Môžeme ti aj milión krát povedať vyskúšaj taký a taký krém, to alebo ono ale nič z toho sa nikdy nestane.

Možno som zlá .... ale už fakt nemám nervy ... nedá sa s tebou vôbec diskutovať.

A ak toto číta nejaká baba čo chce začať piecť a prísť sem po radu, tak nech sa nebojí 😅 rady alebo minimálne nejakého odkazu sa jej dostane. Každý je tu ochotný poradiť, ale robiť zo seba hlupákov nebudeme 🙄

lucula73
17. dec 2013

@muffinka8 asi to treba nechať tak,lebo to nikam nevedie,presne sa opakuje situácia spred polroka a dokola dokola to isté.........načo sa zbytočne rozčuľovať 😠

adrika202
17. dec 2013

zahajujem tohtotýždňové tortovanie 🙂 prva za mnou ešte 6 🙂

muffinka8
17. dec 2013

@lucula73 áno áno 😀 ale už som to nevydržala 😀 😀 celé je to na smiech ...

macickarebeka
17. dec 2013

@muffinka8 ja ale chcem rady k postavickam. K potahu mi uz tu poradili a mam to zapisane

macickarebeka
17. dec 2013

@muffinka8 ved ja sa teraz pytam na postavicky, nie na krem a potah

pipka
17. dec 2013

@lamps ale ved jasneeee, sak ja ich mam 90% ulozenych, len mi nejak na vecer nedopina 😅 😅 😅 😀 😝
ze tam miesto hocijakej inej kvetinky mozem vlastne dat slnecnicu 😅 😅 😀

lamps
17. dec 2013

@pipka 😀 😀 😀 asi si prepracovaná, ale nič si z toho nerob ja som tiež jedna z tých, ktorým nedopína

lucianak
17. dec 2013

Ahojte, na akej penovej podložke by som mohla robiť lupienky na kvety aby sa zvlnili, ak nemám takú tú tenučkú originál?? ĎAkujem

muffinka8
17. dec 2013

@lucianak ja som mala takú so šperkov, ale nevlnilo sa mi to tak, ak aj áno tak sa to hneď narovnalo 😖 potom som kúpila tú originál tenkú a to sa nedá porovnať. skvele sa na tom pracuje.

muffinka8
17. dec 2013

@lucianak alebo skús ešte z tých puzzle čo sa na zem dávajú.

michaela3011
17. dec 2013

baby, torta naplnena, omaslovana a aj som ju pekne potiahla... ktora ju pride ozdobit? 😅 pomocok mam habadej, tak to nemusite vlacit so sebou 😀

nejak som sa stopla pri tvoreni a velka chyba bola, ze som si lahla pred telku 😠

muffinka8
17. dec 2013

@michaela3011 ozdob zajtra ráno ... mne osobne sa lepšie robí skoro ráno ako neskoro večer 🙂

michaela3011
17. dec 2013

@muffinka8 mne sa nikdy rano nechce z postele kvoli torte. vzdy mam v hlave, ze radsej si este pospim ako keby som mala vstavat kvoli niecomu co sa rozkraja a zje 😀 a v noci mam klud 🙂 v lete je tiez chladnejsie ked je noc 🙂

tak ma teraz napadlo, ze na tortu vymodelujem soba sediaceho na kraji a na vrch torty pojde vianocna gula 🙂 to by mohla byt rychlovecka 😀 nic ine ma nenapadlo a ma to byt iba tak ku kave 🙂 skusala som novy krem 😀 a kedze idu to tie Vaaaanoce, tak nech sa ta torta aj tak tvari 😀

sjuzan77
17. dec 2013

Pekny vecer zelam zienky. Hladam u vas radu. Mam robit 3 poschodovu tortu pre malu oslavenkynu a slecna si zaziadala, aby tam boli jej oblubene postavicky - mimoni, spongebob, priserky z monsters s.r.o a elmo. Ako sa s tym popasovat, aby tam boli tito fesaci a zaroven z torty nevznikla chaoticka farebna kopa 😅 dakujem za inspiracie 😉

zuziq
17. dec 2013

Ahojte. Niekto sem pisal recept na domace salko a neviem ho najst... 😒 napisete mi ho pls? Dakujem