Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katie.2906
20. dec 2013

Dievčence, prosím Vás, nemáte nejaký overený recept na gaštanovú plnku do torty? Chcela by som upiecť mamine k meninám. Ďakujem. 😉

njonja
20. dec 2013

@vlada111 je to fakt super napad!! Musim kuknut, ci to je aj niekde tu, mozno sa mi to tiez raz zide🙂
@lokalistin - u mna tam tiez mali byt gule, len som nestihala tvarovat, cas bol dost knap. Moje gule dole su normalne z hmoty. Povodne mali byt z puncoviny, ale to by mi zabralo viac casu 😀 😀

pipka
20. dec 2013

no konecne mame praaazdninyyyyyyyy 😵 😵 😵
kurnik sopa od samej radosti neviem co skor robit 😅 😅 😀

pridavam moju dnešnu pre kolegynku a pokracujem v predvianocnych pracach 😝 😀 😉

vlada111
20. dec 2013

@pipka krásna, čistá

bzuki
20. dec 2013

Dievcata, poradite mi prosim niekto? chystam sa robit 1x Barbie tortu, kruhovy kopus a na to postavit babovku... bude to drzat same, alebo treba dat babovku na nieco...dakujem

pipka
20. dec 2013

@vlada111 dakujeem 😵

vlada111
20. dec 2013

@jakelina rkásne tortičky, máš krásnu prácu. A tvoj krtko bude aj po 100-té hodný lajkovania 😉

jakelina
20. dec 2013

@vlada111 moc ti děkuji, udělala jsi mi velkou radost. Byla jsem z těch dortů fakt hodně unavená, dělala jsem ve středu ještě jeden jako dárek do školky a v práci toho mám teď hodně. Konec roku, dph a snažila jsem se, aby to nebylo vidět, že jsem na ty dorty měla fakt málo času a dělala to hlavně v noci. Tak mě to potěšilo, že to někdo ocení. 😉

michaela3011
20. dec 2013

babulky musim sa s vami podelit o to co sa mi vcera v noci stalo 😀
mala som zadanie muzske torzo. tak torta omaslovana cakala v chladnicke kym som si zarobila, zafarbila a vyvalkala potahovku. potahovku som si hravo preniesla na tortu a druhou rukou som sa natahovala po zehlicku na marcipan 🙄 a akoze na co???!! aby som tie kocky na bruchu vyzehlila???!!! 🙄 😀 musela som sa potom smiat 😀 stale som asi podvedome nevedome rozmyslala nad tou temou, ktora sa tu stale riesila s rovnym povrchom torty 😀 a mozno uz prepracovanost, kedze som skoncila presne o stvrtej rano 😒 😅 😀

mamelka
20. dec 2013

tak som to poriešila takto ... pre brata dres miesto lopty 😝 a pre dcérku taka jednoducha torta

lokalistin
20. dec 2013

@njonja dakujem

bubobubina
20. dec 2013

dievcence, ja som taka stastnaaaaa, konecne sa mi podarila krajkaaaaa, juchuuuu 😀

adrika202
20. dec 2013

konečne fajront ,teda este na pondelok dve ... a snad aj nejake vianoce si užijem 🙂

lamps
20. dec 2013

moja posledná tohtoročná tortuša, požiadavka bola, aby bola v ružovo-bielej kombinácii, s "čipkou" okolo a s veľa kvietkami

vlada111
20. dec 2013

@jakelina ja to poznám, moje sú len nočné. Včera som robila jednu zimnú ako poďakovanie jednej pani na úrad práce a robila sa mi veľmi dobre. A veru dnes ma tak nabila energiou. Bola taká šťastná, vrhla sa mi dva krát okolo krku, že ona si myslela, že to môže byť taká torta len v televízii a že toto odmietnuť nemôže. Mala som krásny predsviatkový zážitok 🙂

vlada111
20. dec 2013

@lamps jeeej, tá je krásna

lamps
20. dec 2013

@vlada111 Vladka dakujem, ja by som ju inak urobila, ale mala som takmer všetko určené ☹ - biela "čipka", ružový poťah, bielo-ružové kvety a nechať miesto na číslo 16, tak som veľmi vymýšľať nemohla 😀 😀 😀 a aj ja som mala dnes krásny zážitok, bola som s mojimi babami zaniesť učiteľkám na výtvarnej anjelíčkov a učiteľky boli z nich také vytešené, že jedna ma vystískala a normálne bola dojatá a tá druhá anjela okometovala slovami, že je taký krásny až sa ho bojí chytiť, aby ho nepokazila 😵 😵

vlada111
20. dec 2013

@lamps z tých anjelov sa iné ako byť nadšený ani nedá 😵

torticka40
20. dec 2013

svadobna 20kg 😝 poriadne ma potrapila, spodna 36cm cokoladove cesto cokoladovo-orieskovy krem, stredna 28cm kokosovo-figove cesto cokoladovy krem nad parou, vchna 20cm vanilkove cesto cokoladovy krem. Som rada ,ze ju mam z krku 😝 .....a este moja prva pivonka na drotikoch 🙂

torticka40
20. dec 2013

joooj zabudla som pridat fotecky 😀

zz134
20. dec 2013

Baby pridavam jednu ...som z nej na nervy lebo mi leti na jednu stranu + opat moja standardna celulitida. Asi zacnem potahovat centimetrovym smartom aby som zakryla ...neviem som smatlava ...
A je v nej pribinak, tak dufam ze mi nebude topit potah:(

lokalistin
21. dec 2013

Ahojte dakujem za vsetky paci sa mi a pridavam moju asi poslednu tento rok, jedna este chcela na pondelok, ale chcela pisnut na FB a zatim nic, tak asi nic 😉 a dneska posledny den v jednej robote a este v nedelu mekac a konecne dovca, ale zostavam tu koli sestre musi makat, tak aby nebola samucka a na slovac ideme 28.12. a budu druhe vianoce-tesiiiiim moc. Dobru noc

mrka2
21. dec 2013

baby, ja vam zavidim,ze niektore pisete,ze posledna torta tohto roku. ja mam este 4 a z toho jednu robim 25.ho 😝 uprosili ma 😅 a ja trubka neviem povedat nie 😖 ale baby... trojposchodka a cela cierna!!! no som zvedava,co to bude,az to bude 😀 pridam moje dnesne

lamps
21. dec 2013

ach, dievčence moje 🙂 moja prepracovanosť sa prejavila - tortu som urobila o dva dni dopredu, volám pani, že kedy si prídu po tortu a ona mi hovorí, že ale ja som ju chcela na pondelok 😀 😀 😀 trapas ....nahánala som ako strelená a nemusela som sa .... no čo, môžem byť rada, že si ju vezmú a nemusím robiť druhú. Pekný a hlavne pokojný den želám

ajka82
21. dec 2013

No padam na nos...tie moje prisavky zo mna vycucali vsetku energiu 🙄 ta krstinova som myslela ze jak rychlo to pojde, ze vsak len napis chcu podla obrazka, no ale statocne dlho som sa s tym hrala, kedze to je v zlatej farbe

evicaka
21. dec 2013

Tak ja tiež pridávam moju poslednú tohtoročnú.... ďakujem za všetky páčitká, ktorými ste ma potešili a prajem krásny a pokojný víkendík 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mysiatkoo
21. dec 2013

Harry Potter... nakoniec som si potah netrufla kakaovat - obava, ze to ostane spinave a budem musiet potahovat nanovo vyhrala nad odvahou 😝

jakelina
21. dec 2013

@mysiatkoo geniální

evicaka
21. dec 2013

@mysiatkoo no tak jakelina mi ten výraz zobrala priamo z klávesnice.... naozaj geniálna tortička 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pristela
21. dec 2013

Ahojte holky, Pridavam moje tortusky, ta kittyna je z min.tyzdna podla stareho znameho obrazku z netu 😉 a aj a.birds su na zelanie 😉 tak isto nas neobišlo "americké" tržnicovanie na škole takze som večer s pubosom rychlo piekla a zdobila medovniky aby trdláci mali rano do skoly 🙄 aaale pubos robil vsetko sám 😀 aj suroviny vazil, miesil, vykrajoval , potahovku valkal a vykrajoval a aj strihal celofan na sáčky 😀 😀 hviezdy robil sam asi 20kuskov a kedže o 21hodke vecer si rozmyslel aj malý že aj on nutne potrebuje na trhy 😠 tak som mu urobila 6snehuliakov - tie sa na trhy ani nedostali kedze sa predali hned doobeda 😉