Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dendy1
12. dec 2013

@pipka Ďakujem 🙂

pipka
12. dec 2013

@eliska22 je slobodna, vydata? co ma rada...nepovedali ti aspon oblubene farby alebo nieco?

eliska22
12. dec 2013

@pipka nepovadala nič, ked som sa pýtala, tak že to je jedno 😅 len aby to nedopadlo ako minule, že tiež to bolo jedno a potom bol problém a nepáčilo sa 😝 a ďakujem za inšpi 🙂

anibas
12. dec 2013

@eliska22 a ešte https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6393154...

nie som doma - tak len takto dávam odkazy na foto 😉

lokalistin
12. dec 2013

@jakelina no uvidim, co z toho bude ale orechy uz mam zkaramelizovane a su mnam

pristela
12. dec 2013

@ajka82 no ved to je jasne , je to drahe ako slak , som si ista ze to pani nebude chciet , ale ja jej to rucne nebudem robit , biela cokolada strasne blbo tuhne a zle sa s nou pracuje,pokial by sa mi podarila jednarulicka z bielej mam tri z hnedej ☹ s normal coko sa da pracovat ale biela to je na porážku ☹

lokalistin
12. dec 2013

@jakelina no do prcic zgrclo sa mi to,uz som to nahriala a teraz sa to chladi dufam,ze to bude dobre ☹

luciahromadkova
12. dec 2013

@zz134 to je perfektne nehodis nam prosim recepty? dakujeme pekne...

jakelina
12. dec 2013

@lokalistin tak snad to zachráníš. Já musím zaklepat, mně se krém zdrcnul snad třikrát v životě.

aadulik2110
12. dec 2013

ahojte, viem, že je to mimo tému - torty, ale viem, že vy mi určite poradíte - piekla som 1x citrónové kolieska (také čajové vianočné pečivo) a má sa to zlepovať krémom, ktorý sa mieša nad parou (žĺtko, cukor, citrónová šťava) po vychladnutí sa primieša maslo. Mohlo by som to už teraz pozlepovať, alebo to kvôli týmto prísadám mám zlepovať až tesne pred vianocami? A mala by som to asi uchovať v chladničke, že?

anibas
12. dec 2013

@pristela čokoládová biela špeciálne pre Teba

pristela
12. dec 2013

@anibas Sabi !!!!!! sa očividne nudíš 😝 😝 😝 😝 bež sa do kúta hanbiť 😠 😀 😀 😀 😀

bubulik22
12. dec 2013

ahojte, mozem poprosit o radu, mozem tahat smartvelvet potahovaciu hmotu tak ze na korpus dam pribinacikovy krem,necham stuhnut, na krem dam maslovy krem(maslo+cukor) a na to natiahnem hmotu. nebude sa mi pribinacikovy krem, miesat s tym maslovym a hmota by potom nedrzala? ostal mi krem a chcela som dat este na vrch a na to potom hmotu, aspon by pod nou nebol len ten maslovy krem,ktory moc nemusim 🙂 dakujem za rady

hankyt
12. dec 2013

narodeninova

hankyt
12. dec 2013
zz134
12. dec 2013

@luciahromadkova luci to su iba klasika pralinky - rozpustena coko 70%, a pralinky naplnene skaramelizovanym salkom...a stuhnute ...a gule z odrezkov akurat som pridala pepermitovo cokoladovy liker a su spicove!

adrika202
12. dec 2013

ja tento týžden len dve , a to jednu knihu podla dm1,tu robim pomaly už kazdy týžden tak to sem nejdem ani dávať a taky mini bordel na torte,podla predlohy stiahnutej niekde z netu .. 🙂 takže mááám fajrooont 🙂 do stortovania ženušky 🙂

lucia80
12. dec 2013

ahojte tortičkárky. chodím vás sem pravidelne očumovať a kochať sa vašimi nádhernými výtvormi, ba priam umeleckými dielami a môj mozog nestíha chápať, ako je to možné, že vaše ruky takúto nádheru dokážu. Ja som tu trošku odkukala a vlastne vďaka vám to aj skúsila, ale teda pečiem len 2-3 krát do roka tortičky pre moje deti, nikdy by som to nerobila na zákazku, za jedno by som to nezvládla a za druhé je to tak nedocenené, čo ale vidí len ten, čo si to aspoň raz vyskúšal.
Ale idem si k vám po radu, snáď mi budete vedieť povedať. Mám doma salko, ktoré má také otváranie, ako napr. kukurička alebo rybičky, také čo otvoríte bez otvaráku. Neviem ale, či ho môžem variť. Myslíte, že to "nebuchne"? Mamina hovorí, že by to neriskovala, neskúšali ste niektorá? Bola by som moc vďačná za radu.

lucula73
12. dec 2013

@lucia80 ahojky,ja som také varila už dva krát a nič nevybuchlo...........v pohode ,možeš 😉

lucia80
12. dec 2013

@lucula73 jéj, ďakujem za odpoveď, tak to teda skúsim. Tuším 2 hod. sa má variť. Ešte raz vďaka 🙂

lokalistin
12. dec 2013

Ahojte no tak krem vyzeral dobre a ked som ho preslahala bol zgrcnuty, ale kedze ste tu casto spominali, ze krem ole to zachrani prehrabala som podkrovie a nasla som jeden mandlovy a kedze som tam tak ci tak chcela davat tie orechy, tak som ho tam supla a behom par sekund z toho bol krasny krem 😀

no a aby sme sa moc netesili, ze tento chorobny rok 2013 uz je za nami, volal mi frajer, ze je v nemocnici, ze v robote sa povracal a ma strasne bolesti brucha, ze asi slepe crevo, uvidime co povie zajtra, ci je lepsie, ci musia rezat, alebo co, uz mi to ide na nervy ☹

A dakujem za rady @lucula73 @jakelina

lokalistin
12. dec 2013

Inac jak som varila to salko, tak sa mi ten papier odlepil, ale zostal tam a varil sa tiez a ja teraz nemozem doumyvat hrniec cely je poleptany, nejaku radu cim na to? dakujem
utekam spat, ved zas rano zaspim do roboty 😝 neznasam ranne- a to uz aj tak chodim o 9:30 😉

lokalistin
12. dec 2013

a este nieco dneska som videla v novinach, celkom dobre nie sice len 900W ale aj tak dobre, ja urcite nemam ani tolko a stary za ten isty peniaz

mizulienka
13. dec 2013

ahojte dievcata, neviete nahodou, je niekde maslo v akcii? nenasla som nic, ale tak mozno mate ine info 😉 dakujem

nika266
13. dec 2013

Moja nočná a ešte jedna ma čaká

akapulko
13. dec 2013

taaaaak vsetkym luciam len to naaaaaj... 😀 moja bosorka pre luciu🙂 😀

mariann2
13. dec 2013

@mizulienka tuším tesco má akciu na maslo

aduskatt
13. dec 2013

@mizulienka lidl 1,29 EUR, ale vcera bolo u nas total vybrakovane, neviem, ci doplnaju priebezne, alebio nie