Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
5. máj 2015

@akzuzs neviem ako sa ty citis ja som davala stredovu slahackove plnky teplo ja sa radsej 2x poistim ved uvidis co Ti napisu skusenejsie ja moc 3poschodove nerobim.

butterfly333
5. máj 2015

@stebota ano dakujem totra bola vyborná 😘😘😘😘

daniela09
5. máj 2015

@kvojtanikova ruženec je robený zo silikonovej formy- perly, ak nemáš, tak modelovať guličku po guličke 🙂 , knižka je obalená horalka, obtretá maslom, potiahnutá fondanom, obrázok je vytlačený na jedlom papieri. Sviečka obalená trubička. nech sa ti darí.

lamps
5. máj 2015

Ahojte dievcence, idem robit cupcake, mozem na ne pouzit pribinacikovy krem?alebo ak mate overeny recept mohli by ste mi ho sem napisat?som bez pc a hladat nieco ns nete z mobilu to je ako za trest, dakujem a zelam krasnu den

abriela
5. máj 2015

@lokalistin ked nahodou na recept natrafis, daj verejne info, elbo si nick nezapamatas. Ja milujem cokoladu, ale nie na kolacoch, tortach. Mne tento korpus sedel. Nabuduce sa uz asi budem pztat, ci chu kakaovy alebo cokoladovy 🙂

lokalistin
5. máj 2015

@abriela presne aj ja coko ako taku milujem, ale v tortach eee

mia114
5. máj 2015

baby, kde v Ba sa da vytlacit obrazok na fondan? alebo radsej na oplatku? potrebujem frozen , nechce s ami ich vyrabat tak chcem zjednodusit hihi.diiiik

grasie
5. máj 2015

čaute žienky, úžasné kúsky ste zasa porobili aponiektoré zasa to množstvo 😵
Ja som robila teraz len jedného naháča jahodovo pistáciového, takého obyčko na pohľad, pre mojich chlapov, ale bol fantastický 😝 a tohoto pirátika 🙂

adrika202
5. máj 2015

@lamps ja som nedavno davala na cupcake pribinak a držal krasne a ani neoschol takže podla mna v pohodičke 🙂

adrika202
5. máj 2015

@antenka1 ja som kupovala pred dvomi mesiacmi ,tiež som zvažovala kenwood ale tu vyhrala cena a som fakt spokojna 🙂
http://www.klarstein.sk/Kuchynske-spotrebice/Ku...

jovanka81
5. máj 2015

maminy, kde kupim rastlinnu slahacku? mam nablizku lidl, tesco, kaufland, jednotu 🙂 dakujem

stebota
5. máj 2015

@vlada111 ten shrek perepána to je torta?Je úžasnýýýýýýýýýýýýýýýýýý

stebota
5. máj 2015

@grasie definuj jahodovo pistáciove bližšie tá kombinácia musí byť super dáš recept?????

antenka1
5. máj 2015

@adrika202 ty si zlataaa. Dakujem. Vyzera vyborne tak idem poobzerat a citat. Dakujem za ochotu. 🙂

antenka1
5. máj 2015

@grasie tak ten ja uchvatnyyy. Taku roztomilu postavicku som uz davno nevidela.
Asi si ta zoberiem ku sebe, zavriem do kumbalu a ty mi budes modelovat postavicky. V kumbaliku mam aj svetlo, neboj dobre ti tam bude 😉
PARADA

lamps
5. máj 2015

@adrika202 dakujem moc, urobim a podam hlasenie
@grasie aaaach

nika1985
5. máj 2015

@jovanka81 aj v jednote si myslim vedla v dedine mavaju co chodim litrove balenie

kvojtanikova
5. máj 2015

@daniela09 dakujem, ruzenec som uz skusila metodou gulicka po gulicke (som sa nasulkala tych guliek 50 malych a par velkych🙂 Este skusim tu sviecku podla Vasho postupu.

nika1985
5. máj 2015

@antenka1 ja mam etu gratus aj so vsetkym prislusenstvom teda okrem strojcekov na cestoviny a teda vyuzivam ho max. hadam neni dna kedy by niesiel teraz akurat rozmyslam nad kupov dalsej balonovej metly misky mam uz dve aj to mi je malo ale to si uz musim vystacit. Je to skvely pomocnik zalezi co chces na tom robit ci len miesat veci na torty alebo aj v domacnosti ako struhadla miesat kysnute a tak ja tento mozem len odporucit.

vlada111
5. máj 2015

@stebota to si kde vyhrabala 😉 veď to je už dávno čo som ho robila, ale ďakujem 🙂

antenka1
5. máj 2015

@nika1985 jeeej dalsia zlata zienka. Dakujem pekne. presne s touto etou na mna vybehol manzel. vraj ked uz ma nieco kupit, tak komplet robot do domacnosti. Ja som najskor len mixer chcela ale teda uz pozeram aj nieco vacsie. Dakujem za rady dievcata. idem teda pokukat aj tu etu poriadne.

stebota
6. máj 2015

@vlada111 viem že to bolo dávno to som len tak pozerala a zostala som v šoku sanka dole 😉 😉 😉

vlada111
6. máj 2015

@stebota tak ďakujem 😉

antenka1
6. máj 2015

@nika1985, @adrika202 dievcata ako to riesite, ked potrebujete napr. miesat nad parou. mate este samostatny mixer do ruky?

stebota
6. máj 2015
adrika202
6. máj 2015

@antenka1 ano 🙂

nika1985
6. máj 2015

@antenka1 ano aj uvarene slahacky miesam klasika metlickovym starym

koka231
6. máj 2015

ahojte cukrarky idem si k vam po radu ...idem piect svadobnu trojposchodovu tortu a chcem sa spytat ci davate do nej aj vystuze aby sa jednotlive poschodia neprepadli ak hej tak co na to pouzivate idem prvy krat taku tortu robit takze potrebujem pomoct 🙂 dakujem za kazdu odpoved pridavam fotku torty aku idem robit

stebota
6. máj 2015

@koka231 niekdo dava slamky a do nich špajdle ale na trojposchodovu davam bambusove tyčinky ktore bežne kupiš v cukrárskych potrebách a pod kazdu tortu kartonovu podložku obalenú streč fóliou. Nech sa darí 😉

grasie
6. máj 2015

@stebota pistáciový krém, uvarila som 2 pistáciové pudingy v 1/2 litry mlieka, a zmiešala som s 250 gr masla vyšľahaného s cukrom, a vmiešala 2 vyšľahané šľahačky. Nabudúce vyskúšam namiesto masla dať mascarpone. no a kakaový korpus /pokropiť sirupom/, jahodový džem, krém, na to jahody, a ke´dže som zabudla do krému nastrúhať pistáciovú deli, tak som ju šupla na jahody, a opakovať vrstvy. Super bola, svieža, šťavnatá 🙂