Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
5. júl 2011

@jakelina no vsak som neratala, ze nam bude meskat lietadlo 7 hodin a bolo to na ocinovu oslavu, tak to odmietni 🙂 ale dakujem 🙂
@andriss23 ta je naozajstna, na tu som uz nemala cas ju vyrabat 🙂
@dadka212 dakujem 🙂

vlada111
5. júl 2011

@lukika ja som tiež robila len štyri zatiaľ. Preto poťahujem s MMF, ale Smartflex som si kúpila na modelovanie a mám to bez stresov, že sa mi pri farbení rozpadne ako MMF.

vlada111
5. júl 2011

@lukika kebyže mám robiť na zárobok tak nezarobím ani na slanú vodu 😀 . Mne to neskutočne dlho trvá.

dm1
5. júl 2011

@mizulienka za tou listou s pismenkami je este jedna taka priesvitna lista a na tu ked zatlacis tak ti to pismenko potlaci von a este tam aj urobi take otlacenie v strede pismenka. tento tyzden ju asi pouzijem tak potom uvidis na torte

dm1
5. júl 2011

@dadka212 jasne len ho dobre zabal do sacku

lussy23
5. júl 2011

@dajna11 - nádhera
@bzucinka2 - nádherné! Tie eurá sú ako skutočné @mrka2 @ivanulienka81 - krásnučké torty, baby @katy1979 - krásne torty. Ste mali spoločnú oslavu? Chlapcom všetko naj, veľa zdravia =)

bzucinka2
5. júl 2011

@lussy23 dakujem velmi pekne 🙂

adul67
5. júl 2011

@angie777 ahoj ta marcipanova plastelína sa da kupit aj v potravinach je mandlova a da sa z nej tvarovat ružičky atd.na potahovanie bi si potrebovala toho vela ona býva balena len v takýchto šulčekoch ale myslím že nieje taka elasticka ja som ju používala zo začiatku na lístky a kvetinky ked som piekla čokoladove torty ale vdaka tejto stranke som sa naučila s mmf 🙂

mizulienka
5. júl 2011

@dm1 ja som ju az teraz rozbalila 😕 😉 a ano ma to taku dvojitu listu, vyzera to super, ja budem tatovi robit tu loptu, mozno ju aj ja vyuzijem 🙂

angie777
5. júl 2011

@adul67 ahoj, no dakujem za info,ja som videla v potravinach taky marcipan, aj biely,ruzovy,zlty, a bolo tam ze to vystači na jednu tortu,tak neviem,ale ta plastelina je dobra,ze je v jednom baliku viac farieb,ja by som to chcela len na ozdobu,nie na celu tortu.
Ale potom to bude určite aj jedlé, že?

jakelina
5. júl 2011

@angie777 určitě to bude k jídlu 😀 😉

dajna11
5. júl 2011

@bzucinka2 ozaj moja a ked kreslíš na kvietky,teda ich farbíš,ako lupene,ako si mala na laliách strede farbu,akú používaš najčastejšie?a aj ju riediš či ako na to?

lenocka23
5. júl 2011

ahojte pekarky, idem si zas po radu... chcem robit ozdoby a dat ich na drevene spajle.. mali by to byt dve vykrojene a zlepene srdiecka, medzi ne by isla ta spajla a na to pismenko... myslite ze to bude drzat? nebude sa to smykat dolu? pripadne davate tam nejaku "brzdu"..? dakujem.. 🙂

anibas
5. júl 2011

@angie777 pozrela som si e-shop - strašne nadstavené ceny tam majú 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨

katy1979
5. júl 2011

@lussy23 @jakelina dakujeme za blahozelanie. ano mali spolocnu oslavu jeden je 2.7. a druhy 5.7. takze to by bolo vela dve oslavy v priebehu 3dni.

lukika
5. júl 2011

@vlada111 tak to sme dve

bzucinka2
5. júl 2011

@dajna11 pouzivam gelovky miesane s alkoholam 🙂

bzucinka2
5. júl 2011

@lenocka23 ja vykrojim jedno hrubsie srdiecko a dam tam spajdlu a nesmyka sa mi to dole 🙂

jakelina
5. júl 2011

@katy1979 tak to vám to krásně vyšlo. Narozeniny v jednom měsíci a o tři dny od sebe. 😀 😀

udada
5. júl 2011

ahojte, chcem sa vás skúsených a veeeeeeeeľmi šikovných opýtať: keď som potiahla tortu MMF, bola taká hrbatá, či ako to mám nazvať, tak keď ju vyžehlím tou žehličkou na marcipán, bude pekne hladká?ďakujem 🙂

dadka212
5. júl 2011

@dm1 ďakujem 😵

mrka2
5. júl 2011

@udada no mala by byt 😉 na to je vlastne ta zehlicka 🙂

ikula2
5. júl 2011

@bzucinka2 prosim ta tu prvu krabicu co si robila aka je tam hmotnost? Lebo mna caka taka vacsia torta 7/8kg a neviem ci urobit zatvorenu alebo otvorenu knihu. Torticky sa ti vydarili krasne.

mizulienka
5. júl 2011

@dm1 mozem sa ta prosim ta este spytat na ten system vypoctu pri tej lopte...najprv si vypocitam velkost tych 5 uholknikov podla toho velikanskeho 🙂 vzorca, vyjde mi nejake cislo a co potom s tymi ostatnymi subormi? musim podla toho cisla, co mi vyjde z toho vzorca, vybrat 5uholnik? prepac, ze take blbe otazky, ale ja si asi sedim na kably 😕 😕 😕 dakujem

bzucinka2
5. júl 2011

@ikula2 myslis tu s tou flasou?ta mala 6,3 kg, ale pridas este jedno poschodie a bude mat viac, ja som v tejto mala 3 korpusy, tak urobis 4 korpusy a bude aj 7 🙂

dm1
5. júl 2011

@mizulienka nie je to nic zlozite. Ked ti napr. vyjde cislo 43 tak si otvoris subor kde su 5-uholniky - su 2 od najmensieho po najvacsi a vyberies si ten kde je cislo 43. a to iste aj pri 6-uhol. Len bacha ked to budes prekreslovat len cez obrazovku kompu aby si si to nadstavila tak aby stranka bola siroka ako A4 papier

anibas
5. júl 2011

@udada už nakrémovaná torta by mala byť čo najrovnejšia 😉

mizulienka
5. júl 2011

@dm1 ja som dala do suboru pocitanie fotbaloveho mice, do riadku zadaj obvod o napr 200mm, vyslo mi cislo 13,24... takze z tych 5,6 uholnikov si vyberiem sablony, kde je cislo 13, myslim si dobre? 😕 😵 snad som to dobre pochopila 😎 dakujeeem 😉

dm1
5. júl 2011

@mizulienka ano tak to je. ale to budes mat malicku futbalku nie? nezabudaj ze sa zadava obvod nie priemer

mizulienka
5. júl 2011

@dm1 ja som si len tak z brucha zadala cislo 😉 dakujem ti velmi pekne, tak konecne som to pochopila, ta materska mi fakt prospieva 😀