Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
14. júl 2011

@dadka212 asi je najlepsie povedat im ze sa to da odhadnut +/- kilo...

lusil2005
14. júl 2011

baby, neviete o nejakom - akomkolvek postupe na sisky? take tie lesne sisky 😅

dadka212
14. júl 2011

@lusil2005 to netuším ešte som nikdy nevidela....ale ja by som asi robila s kvetiniek od najväčšej po najmenšiu a ten vrch nejako dotvarovala...netuším ako by to vyzeralo 😅

dadka212
14. júl 2011

@lusil2005 alebo by som si vytvarovala normálne šišku hladkú z hmoty a potom tam kosticami vytvarované malé kolieska lepila odvrchu po spodok...

dajna11
14. júl 2011

@lusil2005 na ihličie áno,na šišky....uf veru nie ☹

katulkaaaaaa
14. júl 2011

@dadka212 ja cenu zaokruhlim k tej co sme boli dohodnuty,ale uz som dostala aj navyse peniaze ked sa im pacilo 🙂

mizulienka
14. júl 2011

@lusil2005 akoze uz to vyzera trapne ze o vsetkom viem ale, viem o jednom 😎

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...

mrka2
14. júl 2011

@lusil2005 jeej, to je zlata torticka 😀 😀 😀 taky kaz by som veru nechcela mat 😝 😀

lusil2005
14. júl 2011

@mizulienka jeeeej ty si poklad!!! 😀 😀 😀 paraaadicka. este ze ta tu mame!!!!!

mizulienka
14. júl 2011

@lusil2005 😀 😀 😀

lusil2005
14. júl 2011

zienky, potrebujem radu, teda vas nazor... zacala som s tou polovnickou pre svokra, a chcem urobit pnik s priemerom 22 cm a na nom polozeny klobuk a zapichnute parozie. klobuk bude tiez samostatna torticka, priemer 10 cm + puncovina. a mam dilemu s plnkami 😒 vobec netusim co ma svokor rad, takze tam dam to co mam rada ja 😀 😀 😀
no a moja dilema je. ked dam do toho pniku tu uzasnu plnku - parizska slahacka z bielej cokolady a mascarpone, bude to dostatocne pevne? malo by to mat 4x korpus a 3x krem. a este na tom bude ta klobukova torta... myslite ze mi to ten krem udrzi? 🤐

millada
14. júl 2011

Poradite mi prosim??? Mm mi kupil tie marshmallows cukriky ale farebne - bieloruzove a druhy balik ešte farebnejšie 😠 Chcem robit bledomodrý potah. Ovplyvni mi to farbu potahu, aj ked su to len bledoruzove cukriky, alebo musi byt zaklad biely?
Dakujeeem 🙂

lusil2005
14. júl 2011

@millada urcite ovplyvni. na bledomodru farbu su super ti smolkovia. nemusis potom uz hmotu farbit.

bzucinka2
14. júl 2011

@lusil2005 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&...

@lusil2005 ja robim taku bez mascarpone a v pohode mi udrzi aj dvojposchodovu 😉

yamahafazer
14. júl 2011

baby co som vam spominala,ze sa mi pokazila chladnicka co mam na torty tak dnes tu bol opravar a 40,80 eur za opravu tak mozem piect tento mesiac akurat co si zarobim na tu opravu chladnicky

lusil2005
14. júl 2011

@yamahafazer noooo, opravari su kapitola sama o seba 😖

lusil2005
14. júl 2011

@bzucinka2 fakt? tak super! dakujem! hned som kludnejsia 😅

jakelina
14. júl 2011

@yamahafazer 😒 to je smůla, to se napečeš něco dortů, než na to vyděláš 😒

jakelina
14. júl 2011

Zkoušela jsem nějaké kytičky a krabičku na prstýnky, tak dávám odkaz na fotečky. Na těch co vkládám sem to není skoro vidět. Můj pokus o drátkování. 😉

http://imageshack.us/photo/my-images/28/p714053...
http://imageshack.us/photo/my-images/577/p71405...

lucisa
14. júl 2011

@jakelina ty jsi neskutečná, krásné 😉

jakelina
14. júl 2011

@lucisa děkuju 😉

eliska22
14. júl 2011

@jakelina jednoducho krásne 😵 😵 😵 😵 😵 , to si ako drátikovala, teda na aké drôtiky? 😕

janulkamartinko
14. júl 2011

Ahojte zeny,idem sa vam troska postazovat...dnes mi mm vytkol,ze sa s pecenim serkam niekolko hodin denne, a aj tak sa mu zda ze neusetrime vobec nic,lebo potom si vzdy z internetu objednam nejake pomocky,nakupim suroviny na dalsie pecenie a sme tam kde sme aj boli :( som len ja na tom takto? Ale fakt sa snazim ved ja som setrna zena,teda vacsinou.. 🙂 viem ze na cukrarstve nezbohatnem,pecem zakusky aj torty ale skoro nic s toho nemama,mate na to nejaky system? dakujem.....

jakelina
14. júl 2011

@eliska22 na bílé opředené. A děkuju. 😉 Je to první pokus, tak jsem určitě nasekala spoustu chyb, ale příště už to půjde líp. 😉 😉

jakelina
14. júl 2011

@janulkamartinko já jsem pekla dvě dorty na zakázku a za každou jsem si vzala 200 korun, ikdyž vážily kolem tří kil každá a strávila jsem u toho určitě deset hodin u každé. Ale bylo to pro švagrovou. Tak to je zatím můj jediný výdělek a pomůcky jsem nakoupila za 3 tisíce určitě 😒 😒 Manžel mi teda zatím nic nevyčítal, asi je rád, že sedím doma 😉

mrka2
14. júl 2011

@jakelina to je nadhera!!! 😵 😵 😵

jakelina
14. júl 2011

@mrka2 děkuju, já si teda myslím, že to má asi vypadat jinak, ale snad to bude na dortu hezké a chybičky se ztratí.

lussy666
14. júl 2011

ahojte, stale vas citam, pozeram tie nadhery....povedala som si, ze v najblizsom case to skusim aj ja...len mi poradte, ako zacat...debilna otazka...akoze ked mam upeceny korpus, krem, torta naplnena...natreta aj z vonku kremom alebo tou puncovinou, vychladena a dalej? mozem potahovat? a ta hmota musi byt predtym v chladnicke?
prepacte, ked sa vam to zda hlupe, ale nic o tom neviem....dakujem velmi pekne....

jakelina
14. júl 2011

@lussy666 ano, tak jak píšeš a jak ti to dobře ztuhne v lednici, tak vyndáš a můžeš potahovat. Určitě ti to půjde. 😉

lusil2005
14. júl 2011

@jakelina wow nadhera!!! a ta krabicka na prstienky... uzasne!