Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
29. júl 2011

@zlatat diky moc nemusim pisat ja ich mam priamo tu takze vyhoda vcera som tam bola ale este pojdem buduci tyzden tak sa opytam

zlatat
29. júl 2011

@dm1 joj ako ti je dobre, že ich máš poruke, ušetríš na poštovnom

daniz
29. júl 2011

@dm1 a kde máš tie umelecké diela?

misulienka
29. júl 2011

Ešte sa chcem spytat či na tie korpusy mam vymiešat palmarin s cukrom alebo obycajne maslo.A koľko toho mam dat?

lusil2005
29. júl 2011

@katulkaaaaaa pri prvej som aj ja dva tyzdne pred porodom hopsala na fit lopte a behala po schodoch a davala si teple sprchy 😀 ale teraz sa do toho uz az tak nehrniem 😅

@artepf neskusala som to nahradit, ale mascarpone kupujem v bille, maju ju vedla cottage cheese. 😉 a drzim palce nech vam vsetko dobre dopadne! aj s plnkou aj s porodom 🙂

lusil2005
29. júl 2011

@katulkaaaaaa wow ten krem z mikrovlnky vyzera dobreeeee! ja som v zivote nejedla ani nerobila ani ten slahany nad parou, ale tiez neznasam slahanie nad parou 🤐 to ma zachranuje od kalorickych bomb ako je napriklad snehova torta 😅

lusil2005
29. júl 2011

@katulkaaaaaa ja mam rada vela kremu takze ked nechcu inac, dam vela kremu. fakt je to tazko lebo kazdy ma rad inac. na tu istu tortu ti jeden povie ze je sucha a druhy ze je vela kremu 😕

bzucinka2
29. júl 2011

@mia1111 dakujem a to boli z toho 3 poschodove a jednusom sizabudla odfotit ☹
@katulkaaaaaa dakujem, veru bolo to vesele , ale ja som si na zaciatku leta povedala, ze nebudem brat tak vela a zistila som, ze neviem povedat nie ☹
@mizulienka dakujem, starsi sa prehra, alebo mi pomaha ako vcera robit slnecnice a mensi kym sa hra tak robim a potom ked spinka tak mam zase cas ozdobovat alebo plnit, proste cinnosti co ho nezobudia, kedze ma izbu hned vedla kuchyne a ked je velmi zle, tak ich vezme muzik a ide s nimi von , alebo plavat 🙂
@mrka2 🙂
@misulienka ja davam pod marcipan lekvar a drzi v pohode a ani mi ho netopi 🙂
@zlatat no podla mna by si si za taketo umelecke diela mala pytat ajspon 13€ za kilo ak nie ja viac 🙂
@mizulienka ja tiez volam nech si pre tortu pridu tak ako sme sa dohodli, a rovno poviem, ze mi to zabera miesto, a kamoskam tym volam hned ako je hotova, nech si ju pracu k sebe 🙂urcite by som nesuhlasila s takouto zmenou, ked uz je torta hotova ☹

lusil2005
29. júl 2011

@zlatat boze ja nemozem pozerat tie tvoje torty na FB, lebo ma chyta chut piect! 😀 😀 😀

lusil2005
29. júl 2011

@dm1
@zlatat
a akou bielou farbou to natierate ze to prekryje aj tmavu? tou belobou? 😕

bzucinka2
29. júl 2011

tak tu su tohtotyzdnove, len este jedna safari tam chyba, tak hadam mi ju baba posle mailom 🙂
dohromady 41 kil torty 😀
a to sa idem modlit, aby jedna pani nepindala, lebo chcela do 3 kg a torta ma 3,9 😖

bzucinka2
29. júl 2011

a este dve z nimuleho tyzdna, co som bola na dovolenke, v sobotu som sa vratila a jedna pani vyprosovala 🙂

yamahafazer
29. júl 2011

moje dnesne a este zajtra jednu budem robit

lusil2005
29. júl 2011

@yamahafazer kraaaasne! tie madagaskar zvieratka su bombove!!!!

@bzucinka2 krasne torticky. tiez si si riadne makla ze? 😅

bzucinka2
29. júl 2011

@yamahafazer madagaskar uzasny a ta kitty ma ako tie saty, ci to je na nich ako vzorka?
@lusil2005 veru makla a dnes som upratovala cely byt, aby som sa nenudila 🙂
ja by som prijala mat jednu kuchynu len na pecenie, nech nemusim vsetko stale odkladat, ale to asi az ked budem velka 😀

zlatat
29. júl 2011

@bzucinka2 a keď ti poviem, že za bezlepkové pýtam 13 € ... akurát 3D torty pýtam po 12
@lusil2005 ty už sa chystaj do pôrodnice a nie piecť 😀 😀 😀 😀 maľujem klasickou práškovou bielou farbou
@bzucinka2 krásne tortičky si napiekla ... aj ja veľakrát takto tŕpnem, čo mi povedia, keď má torta nadváhu, ale ja ich hneď na začiatku upozorňujem, že sa nedá presne trafiť do váhy

mia1111
29. júl 2011

@bzucinka2 - ja nechápem, toto si urobila za týždeň? Padám na zadok, nádhernéééééééé 😉
@yamahafazer - kráááááásne 😵 A tie postavičky nemajú chybu, sú úžasné 😉

zlatat
29. júl 2011

@yamahafazer krááása

lusil2005
29. júl 2011

@zlatat jeee fakt? bielu praskovu mam! 😵

yamahafazer
29. júl 2011

@bzucinka2 to som akoze len taky mramor spravila 😀 ty si sa inak narobila tolko toriet ja mam dost velku objednavku na zaciatok septembra same svadby

dakujem vam vsetkym aj vy mate vsetky paradne torty

mia1111
29. júl 2011

Ozaj, som sa chcela opýtať, keď som farbila WI na čierno, tak aby to bolo také echt čierne, som musela dať viac gelu (mám kúpené gelovky Wilton), ale potom bola hmota taká mäkká, lepkavá... čím farbíte vy? Napr.ty, @yamahafazer - máš super čiernu na tej zebre - ty používaš tú extra čiernu, či klasickú farbu? Lebo u nás v meste som zohnala len obyčajnú čiernu.

mia1111
29. júl 2011

@bzucinka2 - ozaj, tá s krtkom by sa páčila môjmu drobcovi, je úplne super 😵

lusil2005
29. júl 2011

@mia1111 teraz je akosik problem zohnat tu extra ciernu gelovku... 🤐

mia1111
29. júl 2011

@lusil2005 myslíš, že keby som použila tú extra, tak by mi hmota tak nemäkla? Lebo farbila som aj inými farbami, aj kakaom a pohoda, len tá čierna (asi že jej tam šlo veľa) mi narobila šarapatu 😒

eliska22
29. júl 2011

krásne tortičky ste popridávali 🙂 ja len môžem tento týždeň kukať, lebo nemám žiadnu, ale samozrejme, že som to nevydržala a dnes upiekla pre nás len takú s gaštanovým pyré 😀 bez marcipánu 😝

reruna
29. júl 2011

@zlatat nádhraná kytice na dortíku, opravdu paráda, umělecké dílo 🙂
@bzucinka2 teda tolik dortů, to fakt nechápu, jak se dá stihnout
@katulkaaaaaa to fakt záleží, jak komu chutná, já třeba nemám ráda suchý korpus a moc máslového krému, proto pro nás dělám hlavně mramorový korpus, natřu džemem a krém ne moc máslový a tenčí vrstvu, 1 cm je na mě třeba už moc a když je krém moc máslový a korpus suchý, to pak dort ani nesním. Nejlepší je se asi každého zeptat, co mají rádi

reruna
29. júl 2011

@eliska22 já fakt nechápu, proč u nás nikde to kaštanové pyré nemají... já tento týden taky nepeču dort, ale dělám poprvé medovník, jsem zvědavá, jestli se mi podaří

eliska22
29. júl 2011

@reruna nechápem ani ja, ale u nás ho majú aj v našom malom dedinskom obchodíku zastrčenom 😉 čo som bola milo prekvapená....tiež som robila dnes 1x z tohoto gaštanového pyré a ochutnala som tú plnku a musela som sa kontrolovať, aby ostalo aj na tú tortu 😀 😀 😀 to ti je fakt fantastické niečo, už sa teším, keď príde mm z práce a dáme si 😀

zlatat
29. júl 2011

@reruna ďakujem 🙂 pozerala si to gaštanové pyré aj v LIDLI? Aj u nás v dedine ho majú

lussy23
29. júl 2011

@mia1111 - krásna ružička i medvedík @zuzana124 - krásne @katulkaaaaaa - krásnučké @lencza - krásne torty
@dajna11 - nádherné kvietky