Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jitta
8. sep 2011

Ahoj, moc prosím o radu. Bratr mi na dovolené koupil kaštanové pyré, chci upét dort, odkazy jsem našla, jen mi jde o to, zda je to to správné pyré. Děkuju moc

yamahafazer
8. sep 2011

@ajuliaa prosim ta kde mas svoju stranku mozem sa aj ja pozriet na kvety?

ja mam tento tyzden dost toriet tak vam sem nestiham ani pisat a som skusala prvy krat krajku sugarveil a krasne mi isla dnes s formicky von

dadka212
8. sep 2011

@jitta také som nikdy nevidela....aké je zloženie?

reruna
8. sep 2011

@jitta já myslím, že to bude podobné tomu co teď prodávají v tom Lidlu nebo tomu co mají na Slovensku - složení by mělo být 72% kaštanové pyré, cukr, aroma rumové a vanilkové, to co mají tady bylo vyrobeno v Maďarsku

simasa
8. sep 2011
lucisa
8. sep 2011

@fatima30 vše nejlepší malému k dnešním narozeninkám a dort je náhodou moc pěkný. 😉

jitta
8. sep 2011

@dadka212
@reruna složení je 72% pyré, cukr, aroma vanilkové a rumové, je z maďarska

Jiank jsem našla, že je tam napsané, že je vhodné i na dorty, měla jsem se nejdřív podívat a pak otravovat, moc vám děkuji za rychlé odpovědi 🙂 🙂

dadka212
8. sep 2011

@jitta tak to je ono 😉

reruna
8. sep 2011

@jitta to je určitě ono

jitta
8. sep 2011

@dadka212
@reruna ještě jednou moc děkuju 🙂

mizulienka
8. sep 2011

baby davate niekto do korpusu namiesto kakaa rozpustenu cokoladu? kolko asi? robim korpus z 5 vajec, ale ked robim z kakaa mne ten korpus nikdy nechuti.

reruna
8. sep 2011

Tak právě dorazil balíček s věcmi z toho MMB - tak je jasné, že jsou to kopie, sice jsou obaly úplně stejné, ale nahoře vlevo je uvedena firma Zinuo, na tom místě obvykle je Wilton, nebo PME Arts and Crafts, všechno je to sice vyrobeno v Číně, ale originály to nejsou, to na vysvětlenou k těm cenám. Kvalita se mi zdá trošičku horší (např. když srovnám originál vypichovače s pístem např motýlka nebo holubičku, co mám a teď jsem objednala tyhle levné gerbery). Pro moje domácí tvoření to určitě stačí, já jsem spokojená, ale věřím, že vy, co pečete na zakázky byste asi poznaly rozdíl.

bzucinka2
8. sep 2011

@dm1 aj ja tam budem mat rozne kvety a pani ich chce tak spiralovite okolo torty tak sa bojim ci bude dost, lebo nemam sajnu kolko sa tam toho zmesti ☹

bzucinka2
8. sep 2011

@kiya no ja som orechovy z 10 v 30cm forme nahanala po rure 😀

dm1
8. sep 2011

@bzucinka2 a ake tam este robis kvietky? ja mam este asi 50 drobnych kvietkov zatial 2 druhy ale sa bojim ze ich bude malo. ved to urobim z nich kyticku z 5 kvietkov a zaberu tolko miesta ako 1-2 ruze 😒 . no uvidime ako to dopadne veru

dm1
8. sep 2011

@reruna jasne ze to nie su originaly ale ja mam rovnake z cukrarshopu tak fakt radsej kupit takto na MMB a nepredrazene ako s takou prirazkou 😠 . Tiez mam floral sadu od ZINAO a aj vypichovace mam tie lacne a da sa s tym robit

anibas
8. sep 2011

@bzucinka2 @dm1 normálne už som zvedavá na vaša výtvory 😨 😨 😨 samééééééééééééé kvety 😵 😵 😵

zuba
8. sep 2011

No za chvíľu budete mať miesto pečenia tort kvetinárstvo 😉 😀

ikula2
8. sep 2011

@dm1 aj ja mam tie iste znacky ale za podstatne vyssiu cenu a da sa stym robit

ikula2
8. sep 2011

@reruna a co si si objednavala, lebo my s babami este len objednavame

mizulienka
8. sep 2011

baby mozno ze iba prilis vymyslam, ale nehodila by sa vam nieco na vrch tej torty? nejaky kvet jedndouchy?
ci to mam nechat tak? 😕

mizulienka
8. sep 2011

@ikula2 krasna torta ten hrad a ta mysicka krasna.

ikula2
8. sep 2011

@mizulienka dakujem 🙂 , to bola moja prva Angelina balerina som sa zdokonalila v rozpravkach. A tu tortu si nepisala ze chcu podla predlohy? Chces ju menit?

mizulienka
8. sep 2011

@ikula2 taky mi dali obrazok, ale mne sa zda prilis "hola" 😀 ja by som tam dala na vrch napr pivonku...ja vzdy s tou pivonkou operujem 😀 ked budu chciet si ju tam nechaju, ked nie daju dole.

dm1
8. sep 2011

@mizulienka ty chces tusim silou mocou tu pivonku niekde dat 😀 . Ona je krasna aj cista ale urcite by bola pekna aj s pivonkou. zalezi co chce nevesta 😉

zuba
8. sep 2011

@mizulienka Tak si ju iba priprav a keď prídu tak im to ukáž aj s ňou - možno ju tam potom budú chcieť, ale dopredu by som ju tam nedávala ak ti nenechali voľnú ruku, nakoľko aj na podložku bola nevesta háklivá.

mizulienka
8. sep 2011

mate pravdu holky, nebudem tlacit na pilu 🙂 ale budem mat pivonku pripravenu, keby nieco 😉

dadka212
8. sep 2011

@mizulienka 😀 😀 zlatá, ja by som tiež hocičo menila, ale mne našťastie väčšinou nechajú volnú ruku, keďže skoro všetkým čo robím ani nevedia aké nádherné torty existujú myslia si, že som úžasná 😀

gagarinka
8. sep 2011

Ahojte, chodím sem niekedy obdivovať vaše krásne výtvory a nesmierne obdivujem vašu šikovnosť, trpezlivosť a kreativitu. 😵
Ja som urobila zatiaľ asi 4 torty, ale teraz ma sestra poprosila upiecť pre jej syna, tak by som sa vás chcela spýtať, keďže pečiete veľa, robili ste niektorá karamelový krém z toho už hotového Salka, čo sa predáva? Ja som posledne varila, ale teraz sa mi veľmi nechce, lebo mi to povedala dosť neskoro. Dá sa ten krém urobiť aj s tým? Je to to isté, ako keď sa uvarí?
Ďakujem vopred 😉

lusil2005
8. sep 2011

@mizulienka torta je krasna!!!! a keby si tam skusila "pohodit" dve - tri tie perlicky co su aj dole?