Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
4. okt 2011

@pristela tak toto isto vyskusam aj ja,...lebo ja robim az 350gr cukru,smotana,kakao cele...a vyslahat s maslom a rumom...ta vasa je jednoduchsia tak skusim 😉

lusil2005
4. okt 2011

@adka_praha k parizskej slahacke z bielej coko? urcite ano. k tomu sa hodi taketo kyselkave ovocie. ja k tomu rada davam lesnu zmes. mnam 😅

adka_praha
4. okt 2011

@lusil2005 aaach no uz tusim, aku tortu si spravim na narodky... 😵 😀 😀 😀 😀 strasne moc dakujem za pomoc... snad sa to vydari... 😵 a vsetci budu spokojni... 🙂

katulkaaaaaa
4. okt 2011

@mizulienka lucka ja som robila zeasan,mala som jahodovy chutilo to ok,ale podla mna klasika jogurt a slahacka je lepsi,toto pripomina umelinu z cukrarne...ale nasi doma chvalili......ale bacha na to kolko spravis....ja som spravila mnozstvo tak na tri torty 😠 podla navodu.....

bzucinka2
4. okt 2011

@adka_praha mozes, ja tak bezne robim 🙂

zlatat
4. okt 2011

@lucula73 mne sa zakaždým zrazí 😒

pristela
4. okt 2011

@lusil2005 díky velebnosti 😀

pristela
4. okt 2011

@katulkaaaaaa ooooo rum , hmmm to moze byt dobreeee 😀 hej, hej tato je jednoducha, ja ju robim uz roky 😝 je super a rychlo, aj coko plnku robim este podla mojej mami 😀

katulkaaaaaa
4. okt 2011

@pristela mnam skusim 😉
baby dnes som rozoberala s kamoskou robenie zakuskov....ktore z vas pecu?normalne rozmyslam ze by som skusila,uz viac ludi sa ma pytalo ci im neupeciem,oplati sa to financne? 😕casu vela nemam,sak to pri detoch poznate,torty robim po nociach,ale toto netusim

dajna11
4. okt 2011

@katulkaaaaaa uf ja by som sa na zakusky nedala..mna by to nebavilo robiť 1000ks.....tolké množstvá.....alebo aj ked niečo menej...ale či sa to oplatí...uf neviem

dm1
4. okt 2011

baby tusim ste tu neiktore aj od Trencina. Kamka zistuje kto by mal zaujem o stretko v TN tak sup sup napisat na FB u nej ze chceme stretko v TN 😵

lusil2005
4. okt 2011

@dm1 sa mi pacilo ze "budete platit tri krat? 😀 " inac ja by som tam hned za vami dobehla, len co s malym... 😒

dajna11
4. okt 2011

juj žienky,ja teraz neviem kolko si mám pýtať za tortu ked si donesu suroviny???hm?

lucula73
4. okt 2011

@zlatat teraz som so spatne dočítala a zistila som že okrem toho že som to varila som dávala trvanlivú šľahačku,tak neviem,možno aj tam bola chyba 😒
idem si to všetko poznačiť,nech sa mi to podarí 🙂

dm1
4. okt 2011

@dajna11 ja som tak veru robila len 1x a to rodine inak nee. Jedine ak domace vajcia a orechy inak tak nechcem robit. Je to nafigu lebo mas uz odskusane iste znacky a tak a aj tak ti este dalej treba vela veci na potahovku, farby, solamyl....

dm1
4. okt 2011

@lusil2005 ved zobreies so sebou aj manzela a ten si moze spravit vylet v TN a donesie ti maleho vzdy na krmenie 😉

alenv
4. okt 2011

Ahoj holky, prosím moooc o radu.. chci se pustit do prvního dortu pro syna a spíš tak na zkoušku.. mohly by jste mi dát nějaký recept na dobrou marcipánovou hmotu??? Z které se dobře tvaruje? A jak se lepí jednotlivé kousky k sobě? Existuje nějaké potravinářské lepidlo 😀 neboj já nevím co. A barvíte čím? Figurky na dorty si také vyrábíte sami? Asi ano, že? Děkuji moc za rady

jakelina
4. okt 2011

@alenv recept na hmotu je na první straně nebo si kup hotovou, barvíme potr. barvami, lepí se vodou nebo alkoholem, taky je lepidlo, záleží jestli ho pak ještě využiješ. Figurky děláme samy. 😉

alenv
4. okt 2011

@jakelina jo využiju.. ted, když mám malého tak bych chtěla péct pro něj 🙂 a pak i pro známé.. jsme na mateřské tak bych využila čas.. lepí se vodou nebo alkoholem?? Jak se to dělá? Jako, že jednu část marcipánu namočíš do vody a s druhou částí to drží?, 😀 Já vím ptám se asi blbě, ale ještě jsem s marcipánem nic nedělala.. takže absolutně začátečník

alenv
4. okt 2011

@jakelina já jsem na tu první stranu koukala.. a našla jsem jen tu hmotu z těch bonbonů 🙂 nebo jsem slepá?

lusil2005
4. okt 2011

@dm1 juj to nepoznas mojho manzela... ☹ od neho si moc pomoci neuzijem, ledva postrazi maleho doma ked potrebujem okolo torty nieco dorobit... aj to len na par minut, inac mi uz klopka nohou za chrbatom 😠

lusil2005
4. okt 2011

@alenv presne o tej pise jakelina 😅 vacsinou tu robime s tou hmotou, je vyborna, jednoducha a velmi dobre sa s nou robi. a lepi sa tak ze das uuuplne malicko vody stetcom alebo niecim na miesto kde chces lepit napriklad kvietok alebo ruku alebo cokolvek, a ten kvietok alebo ruku alebo cokolvek tam pricapis 🙂

dm1
4. okt 2011

@lusil2005 juj tak to je skoda ☹ . Jedine maleho do manduci a je to!

alenv
4. okt 2011

@lusil2005 takže nedělá tu hmotu ze sušeného mléka, vody, oleje atd..

mizulienka
4. okt 2011

dakujem dievcata za vsetky rady 🙂,ale nakoniec sme sa dohodli, ze bude gastanova, takze zeesan ostane asi zatial odlozeny v spajzi, ale urcite vyskusam 😉

lusil2005
4. okt 2011

@dm1 no len na to je este moc malicky aby bol cely den takto noseny... keby bol vacsi ho supnem do baby satky a hotovo 😅

dajna11
4. okt 2011

@dm1 no ved to,ale ked teda ona že maju domáce vajcia...a tak,je to pre susedu...teraz čo?akolko mám pýtať marcipíán cena,to viem ale ako dalej?

lussy23
4. okt 2011

@lusil2005 . nádherná kitty
@lamps - veľmi krásna

adka_praha
4. okt 2011

ach baby, domalovala som kona na tortu na sobotu... 😅 trosku cudny je, ale terezka hned spoznala, ze je to kon, tak hadam to nebude az tak hrozne... 😅 😀

lusil2005
4. okt 2011

@alenv no ja nie a viem ze z mliecneho marcipanu tu nerobi vela zien. mne osobne sa s tym robi zle, a je to zdlhava priprava. tieto marschmallow cukriky su jednoduche a ovela lepsie sa mi s tym robi. a mne aj viac chutia ked si tam dam puncovu aromu do toho.