Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
5. okt 2011

@nikanika28 Nádhera!!!!

A berunky moje, nebudu vás jmenovat, kým jsem se nechala inspirovat, ale inspirujete mne všechny a už dopředu se vám velmi omlouvám, že vám nebudu děkovat... 😀
Děkuju vám totiž už dopředu... 😉

dajna11
5. okt 2011

@nikanika28 tá ružová je ako rozprávka a tá vláčiková,tú teraz chcem robiť,som sa inšpirovala od teba ak nevadí.....aj som ju sem dávala...je krásna farebná. ale tá ružová,to je ako sen.

zlatat
5. okt 2011

@bzucinka2 áno, aj ja karamel alebo čokoládová plnka, prípadne nutelová - iné sa mi tam nehodia a ovocie už vôbec nie

marci2305
5. okt 2011

Ahojte dievčata. Potrebovala by som poradiť s nejakou tuhšou plnkou do torty. Budem robiť dvojposchodovú a nechcem robiť orechovú. Nemáte nejaký fajn recept. Ďakujem vopred.

nikanika28
5. okt 2011

dakujem vam vsetkym za pochvaly ....a kluuudne sa inspirujte, dakovat nemusite 🙂))
@marci2305 vajickova slahana nad parou od Bohusa, ta je fajn

marci2305
5. okt 2011

@nikanika28 Nádherné. Úplne dokonalé. Používaš žehličku na tak dokonalé tvary? Mne sa vždy spodok troška vlní.

marci2305
5. okt 2011

@nikanika28 A celý recept by nebol? Kde ho mám nájsť. Ďakujem.

bzucinka2
5. okt 2011

fuha aka vesela tema tu bola, akoze takyto ludia asi nemaju ine na praci ako rypet za blbosti a presne ako pisete @dm1 kasli sa na to moze byt hrda, ze sa ti pacila jej torta, mne tiez nosia ludia obrazky aku si prosia, snazim sa ju vzdy trosku pomenit ale uz sa mi stalo, ze chceli presne taku istu a tiez neviem od koho bola, takze ty si este jedna z tych poriadnejsich co aj podakuje, boze co je toto uz za svet, ze sa niekto navaza do druheho za takuto blbost, vsak si bezne ukladame obrazky torticiek, ktore sa nam zapacia na inspiraciu a ani jednej z nas to tu nevadi a pride si nejaka co sa tvari ako stvoritel sveta a tvrdi, ze ju nahodou tu nasla a ako ked nebola do vcera zaregistrovana? hod to za hlavu a vyprdni sa na nu...

nikanika28
5. okt 2011

@zlatat treba pekne cez foliu pritlacit, zarucene sa ti to tak podari 😉

nikanika28
5. okt 2011

@marci2305 na TOM v kremoch

bzucinka2
5. okt 2011

@zdenallicka suhlasim s tebou 🙂
@marci2305 ja som teraz robila tvarohovu a kokosovu a su celkom tuhe 🙂

zlatat
5. okt 2011
marci2305
5. okt 2011

@bzucinka2 Ďakujem. Tú tvarohovú poznám ako klasickú so zlatými klasmi a maslami. To je tá? Kokosovú som ešte nerobila..
@nikanika28 Ďakujem. Vyskúšam asi ten tmavý krém...Uvidím.

zlatat
5. okt 2011

@bzucinka2 trošku som si dozadu prečítala, čo tu dnes bolo - no neviem ... aj ku mne chodia ľudia s obrázkami, že takú a takú tortu si prosia a veľakrát ani neviem, kto je jej autorom, takže ani nemám komu poďakovať za inšpiráciu, aj keď sa zakaždým snažím trochu ju pozmeniť, no nie vždy sa to dá. Napr. koncom októbra mám robiť jednu tortu - poslali mi obrázok z cukrárne Ludvik a vyslovene trvajú na tom, že má byť taká istá ... stavím sa, že sa mi presná kópia nepodarí ... ale normálne 3x to prízvukovali 😒
No a pred pár mesiac mi som zistila, že aj mne sa stalo, že niekto kopíroval moje 2 torty - ale úplne do detailu. Najprv ma to trošku zamrzelo, že si nedali ani tú námahu napísať, že inšpirácia z netu, ale potom neskôr ma to aj potešilo, že niekomu sa moja torta natoľko páči, že ju chce mať presne takú istú.

zlatat
5. okt 2011

@nikanika28 nááádherné torty

bzucinka2
5. okt 2011

@marci2305 nie tvarohova 2 tvarohy+2 vanilkove cukre+100g cukru+1 maslo
kokosova, uvarit 2 kokosove pudingy, po vychladnuti pridat 1 kyslu skotanu 4 PL kokosu a 1 maslo 😉

zdenallicka
5. okt 2011

Ježiš, mně je to úúúúúplně jedno - ať si dělá každý, co chce, pokud to neohrozí na zdraví a životě nějaké osoby... a to "kopie" nějakého dortu rozhodně neudělají... 😝 Nechápu, co se tu řeší, je to totiž v porovnání s jinými věcmi, co se dějí, naprostá (ale naprostá!!!) KRÁVOVINA...

bzucinka2
5. okt 2011

@zlatat presne ako pises, mna to zase potesi, ked si najdem svoju tortu niekde a nie vzdy sa bohuzial da dakovat vsetkym ☹

marci2305
5. okt 2011

@bzucinka2 Ďakujem veľmi pekne za receptíky...

zdenallicka
5. okt 2011

@bzucinka2 Ani jeden nemůže pod potah, co? ☹

pia22
5. okt 2011

@jakelina nie, bude to prva😉. Uz som si co to nastudovala, ale realizacia bude asi o inom😀.

marci2305
5. okt 2011

Pridávam moje posledné za posledný týždeň. A to som stihla ešte aj po operácii...🙂 Nie sú dokonalé...no hádam aj snaha sa cení..😀

alenv
5. okt 2011

holky není někde nějaký recept a postup jak na potahovaný dort?? Prosím moc o rady

lusil2005
5. okt 2011

@sofi07 a z coho si robila tie ruzicky? mmf alebo kupovana hmota?

daria77
5. okt 2011

@nikanika28 nádherné tortičky 😵

lusil2005
5. okt 2011

@nikanika28 krasne torticky! uz som ich obdivovala na FB. krasa.

katy1979
5. okt 2011

baby da sa opravit nejako zlomeny listok na ruzicke ked uz je vyschnuta? vodou to drzat nebude. ci uz len urobit novu? ach jaj mala som ich na stole a néjakemu dobrakovi muselo na ne nieco padnut.

jakelina
5. okt 2011

@alenv ono je to složitější, nevím jaký budeš dávat krém atd. Pod potah nesmí žádný tvarohový, šlehačkový, kde je hodně vody. Na povrch dortu se dává jenom máslo s cukrem a můžeš přidat drobečky z korpusu. Nebo nutela s máslem ušlehat a dobře všechno zarovnat a uhladit. Dát pořádně vychladit a pak až potahovat. Vyválet si hmotu asi na 5 mm a přenést na dort. Uhladíš to hezky, aby jsi neměla záhyby a ozdobíš podle toho co chceš na dort dát. Nastuduj tu pár stránek, na začátku diskuse je hodně rad a jak na to.

jakelina
5. okt 2011

@katy1979 jedině sníst a udělat nový