Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
17. okt 2011

@daducha to je aký kurz? Pivone máš krásne, musím už jednu vyskúsať. Ja neviem, mne sa tie kvety na drôtikich zdajú dokonca lepšie ako len tie lepené, hoci som si myslela opak. Ten drôtik je super, perfektne sa s tým manipuluje.

vlada111
17. okt 2011

@pristela my sme na tom tak isto 😀 . Susedom ich ponúkam...

vlada111
17. okt 2011

@akme Smartflex Velvet

dajna11
17. okt 2011

mne sa páčia aj tieto

dajna11
17. okt 2011

@zdenallicka tie foto mali byť pre teba

lusil2005
17. okt 2011

@vlada111 tiez sa mi kvietky na drotikoch zdaju byt jednoduchsie 😅 netreba lepit, a dufat ze po zlepeni to cele ovisne 🤐 drzi to tak ako to dam.

dadka212
17. okt 2011

@zdenallicka tak to poteší 😖 mne tiež odosielala tovar velmi dlho...nenakupujem tam keď nemusím....lebo niečo má len ona a za fajn ceny...

dadka212
17. okt 2011

@lusil2005 ešte nedorazili...ja sa desím toho, že to zabudla 😅
@anibas no dnes by mi to mali priniesť, akonáhle to budem mať kopčekujem objednávky a píšem 🙂

lusil2005
17. okt 2011

@dadka212 😀 nemohla zabudnut, sa jej chudatku uz tyzden musi stikutat ako na nu tuho myslime 😀

dm1
17. okt 2011

@zdenallicka akoze ohnut draty to je co zablbost teda 😝

dadka212
17. okt 2011

@lusil2005 no dúfam, teraz som písala so sestrou, že ešte neprišli a už tam mali dávno byť...no nervózna som, všetko potrebujem 😀

bzucinka2
17. okt 2011

@lusil2005 asi neberies zalohu, lebo to ze je sololit taky lacny, neznamena, ze ho mas davat zadarmo, ty sa na tom narobis, napilis, obalis, tak preco, kym som nebrala zalohy, tak mi to tiez ludia vyhadzovali a teda preco sa ja mam na tom narobit a oni to hodia do kosa ☹
@zdenallicka ja tu ruzovo bielu alebo zeleno fialovu 🙂

mizulienka
17. okt 2011

ja som zatial mala iba dobru skusenost s kamkou, ale tak zatial som len 2x objednavala, ale zavolali mi, ze nemaju tacky napr ci mi to mozu poslat bez nich...

dievcata inac, ake mate formicky na orchidee, ja mam iba taku jednu obyc plastovu, taku menisu a mozno by somsi este nejake dokupila...dakujem 🙂

anibas
17. okt 2011

@zdenallicka neviem - taký vnútorný pocit, že lepšie takto, pre mňa psychicky náročná komunikácia so zákazníčkou a určite by niečo nebolo dobré 😉 😉

mailli
17. okt 2011

@reruna přesně tak, uděláš si kvítek, středem protáhneš drátek. očko jsem dělala taky, na něj jsem udělala z malé kuličky placičku a tou jsem to očko zakryla, takže to vypadalo jako pestík (nebo jak se tomu říká 😀). no a od kvítku dolů jsem celý drátek omotala tou páskou, aby nebyl vidět. ze začátku mi to moc nešlo, ale s každým kvítkem mi to šlo líp a líp. no a pak jak jsem z toho dělala kytičku, tak jsem vždy každý nový kvítek přichytla kouskem pásky (tak cca 2-3 cm dlouhý pásek) a celé až ke konci jsem to omotala až nakonec, aby tam té pásky nebyl kilometr 😀 neboj se toho, ono to nakonec tak složité není a čím víc toho uděláš, tím to bude lehčí 😉

anibas
17. okt 2011

bodkované tortičky mám len tieto INŠPIRÁCIE - mňa nejak neťahá týmto smerom 😀 😀 😀 - a ešte keď tam dajú zlaté guličky 😕 😕 😝 😝 😝 😝

dm1
17. okt 2011

@anibas mne sa moc paci ta bielo cierna take ja mozem 😵

boal som si tu kupit gelovku bitter lemon strasne sa mi paci ta farba u nas ju uz nemaju tak som vzala tu. aj strukturfolie na coko uz mam tie moje znicene poohybane 😝

mizulienka
17. okt 2011

@anibas aj ja mam tu cierno bielu ulozenu medz inspiraciami 🙂

@dm1 Dani, ktore to su tie struktur folie? nakupujes v peceni hrou?
ta bitter lemon je krasna ja ju pridavam aj do zelenej, to osviezi tu farbu.

lusil2005
17. okt 2011

@bzucinka2 to je pravda... a ked si k sololitu priratas aj baliaci papier a celofan, nieje to az take lacne 😀

lusil2005
17. okt 2011

@mizulienka ja mam tu co aj dm - tie nove co teraz dostala kamka.

lusil2005
17. okt 2011

@dm1 mne tiez tak raz prisli drotiky... dokonca take hrubsie, takze to som uz nikdy do rovna nevystrela 🤐 ale nie od kamky, od nej som este drotiky neobjednavala.

dm1
17. okt 2011

@mizulienka nakupujem v peceni hrou len tie najkrajsie vzory folii uz tam nemaju ☹ . dnes som kupila tieto co pouzivam najcastejsie na tych coko http://www.cukrarskyraj.sk/struktur-folia-vzor-... a tuto http://www.cukrarskyraj.sk/struktur-folia-vzor-...

dm1
17. okt 2011

@lusil2005 no mne to pride drzost veru takto ohnut ved ked to clovek chce na zapichy do torty tak sa to poskodi a je to na figu 😠

lussy23
17. okt 2011

@nikus5 - krásne torty.
@mariann2 - je ndáherná
@vlada111 - nádherná lalia
@rogerka . nádhera
@daducha - nádherné tortičky

lussy23
17. okt 2011

@79zuzana . krásne tortičky

mizulienka
17. okt 2011

@dm1 ja mam nieco take, ale neviem, ci to je iba na hmotu, ci aj na cokoladu,nevies mi nahodou poradit? dakujem 🙂
http://www.formicky.sk/formicky/eshop/3-1-Pomoc...

zdenallicka
17. okt 2011

@dm1 Nechápu... přišlo mi to dost blbé.. Mám tam takové dvě "esíčka"..☹

zdenallicka
17. okt 2011

Jo a díky za inspiraci, mám z čeho vybírat..🙂 Moc se mi líbí ta hnědomodrá a ta černobílá (tu mašli udělám jak????) a taky ta zelenkavá s pivoňkou... 😵

daducha
17. okt 2011
anibas
17. okt 2011

@zdenallicka tá mašľa je určite originál z galantérie