Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
18. feb 2012

holky maminka má v uterý svátek.. jaký dortík by jste zvolili pro maminku.. určitě nějaký malinký jen tak pro radost 🙂 máte nějakou inspiraci? Budu za ní moc ráda

jakelina
18. feb 2012

@alenv nějaký krásný s kytičkama

alenv
18. feb 2012

@jakelina no to bych ráda, ale já je ještě neumím ☹ zatím jsem si koupila jen nějaké obyčejné vykrajovátka.. ale možná jednoduchý bych zvládla 😀

abriela
18. feb 2012

@bzucinka2 kvietky na boku torty - prva. Aj ked kvietkovu to nieko tento tyzden piekol. Lienka na modrom podklade, a aj slonik - ale k nemu by som asi dala kocky s pismenkami mena dievcatka. Plus jednotka na vrchu torty s margaretkov.

abriela
18. feb 2012

@alenv skus salku kavy, ak pije kavu. Ja som mame robila sijaci stroj - len z hmoty, lebo sije.
Kvietky, krabicu so stuzkou, alebo nieco co je pre nu vystizne.

ajka82
18. feb 2012

baby, dnes aky den blbec 😖 pokazil sa mi mixer, tak som ho sla reklamovat, ci by mi nahodou nejaku nahradu zatial nedali, no jasne ze nie 😢 potom ze rovno nakupim v poluse, ked uz som tam bola v potravinach, prislo na platenie a ja penazenku nikde, tak som to tam nechala a volala, domov, ci ju mam tam alebo som ju stratila, lebo veci som brala z kopky na penazenke, tak som bola v tom, ze aj tu... tak nakup odznova pri dome v obchode... tak som nejak doklepala tortu aj bez normal mixera aspon nech sa baby tesia a nech maju macicky mio a mao...som ju ani nepotahovala, len som narychlo urobila figurky 😅 ... vobec ziadna slava dnesok a este aj korpus ked som piekla, tak mi cesto zacalo vytekat z rafika...pozeram, ze nejaka kvapka vonku, ze vsak nevadi, ale jak sa to mierne zohrialo, tak ten rafik sa nadvihol a zacalo to tiect prudom, tak som chytala co sa dalo do druhej formy... ☹ takze torta len tak provizrne ak by chcel niekto kuk 😅 🤐

akoo to robite s tymi rafikmi aby to nevytieklo takto?

ajka82
18. feb 2012

jaj a este som sa chcela opytat...ked robite nieco kakaove, davate holandske kakao, ci nejake klasika na varenie, co su tie prima a pod.? dakujem 😉

vecernicci
18. feb 2012

@alenv mrkni, tenhle bys zvládla levou zadní, jednoduchý, ale efektní 😉 http://www.flickr.com/photos/creativecakedesign...

vecernicci
18. feb 2012

@ajka82 skoro všechny tady kupujem to z lidlu, myslím že se jmenuje castello 😉 je strašně tmavý a stačí ho dát trošku

ajka82
18. feb 2012

@vecernicci vsimla som si ze sa tu castejsie spomina...len ja mam lidl trosku odruky... tak ak je tu niekto kto nepouziva toto, tak by som sa potesila odpovedi...

79zuzana
18. feb 2012

ahojte dievcata. tu je moja dnesna. Prvykrat som skusala stencils ... teda nie je to take jednoduche ako som si myslela. Tato torticka je na moje tvorive vysivacie stretko na zajtrajsok. Na fotke ten potah vyzera akoby krivy, je to len od blesku a odraz od papiera na podlozke 🙂 Inak je to fakt rovne 🙂

lusil2005
18. feb 2012

@anibas ani bodku! uz dva dni tu prsi... a je 6 stupnov.

jakelina
18. feb 2012

@lusil2005 tady taky dnes tálo a po teplém dnešku samá břečka. 😒

lusil2005
18. feb 2012

@bzucinka2 ty koki to su kraaaaaasne torticky! 😵

mima1311
18. feb 2012

@jakelina
@lusil2005 vam dam s radostou vsetok nas , my mame v zahrade 1,5 metra snehu , ani plot nam nevidno , chlap uz nebol 2 dni v robote a deti nechodia do skoly 😀

katulkaaaaaa
18. feb 2012

@ajka82 ja davam rafik vzdy na papier na pecenie,mne nevyteka....a kakao pouzivam ake prave meju v obchode,najcastejsie coop jednotacke

jakelina
18. feb 2012

@mima1311 ty jo, tak to máte kalamitu. 😉 Dětem se to líbí co?? 😀 😀

bzucinka2
18. feb 2012

@lusil2005 🙂 ty myslis asi tie co som davala ako namety 🙂 uz len take vytvorit 🙂

ajka82
18. feb 2012

@katulkaaaaaa ja som dala tiez na papier a plech mam rovny novy, tak netusim, jak sa zadarilo ☹

ikula2
18. feb 2012

Ahojte tak konecne som sa dostala a sadla si za net. Mali sme oslavy tak vobec ziadny cas nakuknut sem na torticky. Pridavam na dnesnu oslavu pre mojho uja rybara a pre dalsich dvoch oslavencov.

jakelina
18. feb 2012

@ajka82 tak ještě obal do alobalu a nevyteče

lusil2005
18. feb 2012

pridavam aj ja...

jakelina
18. feb 2012

@lusil2005 Doba ledová úžasná a vidím, že už trénuješ na polštáře 😉 😉 - je krásný.

lusil2005
18. feb 2012

este mamutiak 😀

alenv
18. feb 2012

@vecernicci moc hezký děkuju.. ale tyhle vykrajovátka nemám..jedině použít jiné kytičky.. ale budu se inspirovat díky

lusil2005
18. feb 2012

@jakelina jj trenujem jak drak! 😀 ale nie, to bolo na zelanie - dostala som presne instrukcie na tu tortu 😀 ale veru - teraz beriem kazdy vankus, nech potrenujem 😝

mima1311
18. feb 2012

@ikula2
@lusil2005
no teda , tie su nadherne 😲
@jakelina si bud ista 😀 len ja uz zapluvam 😀 som nebola s malym vonku ani nepamätam , sa chudak naucil spat aj doma 😀

alenv
18. feb 2012

@lusil2005 ty bláho jak to děláš, že jsou tak krásné 😅

lussy23
18. feb 2012

@lusil2005 prekrásna tortička, určite sa bude páčiť @vecernicci nádherné výtvory @pristela milučké muffinky @mishulle peknučké tortičky @1katuska73 nádherná @lamps jej krásna torta. prvýkrát tu vidím Malú princeznú 🙂 A dcérka všetko najlepšie, veľa zdravíčka a úspechov v škole. @anibas krásne torty aa ten štvorec - suprový nemám slov. Tá soška, ten kotúč a tie fotky waw ako nauaozajstné
@desmodka vymakané krásne tortičky. Ten báger je ako naozajstná hračka
@rejoice veľmi krásna tortičky. To sú tampoužité ozdoby z plastickej čokolády, nie?
@mrka2 krásnučká

mima1311
18. feb 2012

strasne sa mi paci tato torticka ,, mozno je aj niektorej z vas 😀 ,, ako by ste ju robili ? nemate nahodou niekto postup ?