Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
8. mar 2012

@zlatat můj syn má alergii na kravské mléko, ale sojové může a ještě musí mít alergii na něco, ale nezjistili na co, protože má ekzém a někdy hrozný a pak se to zase spraví. 😝

zlatat
8. mar 2012

@jakelina hmm a nemôže byť ten ekzém zo sójového mlieka? Dr. mi vysvetľovala, že je tam 50% skrížená alergická reakcia s kravským mliekom

daniz
8. mar 2012

@zlatat ten hrnčekový ?

daniz
8. mar 2012

@janula.h oni nechcú hlavu, keby chceli tak je to v pohode ale aj tak ďakujem. 🙂

daniz
8. mar 2012

@zlatat ten som robila včera 🙂 🙂 len svetlý 🙂 🙂

zlatat
8. mar 2012

@daniz 😅 😅

fodorka
8. mar 2012

@mia1111 mozem poprosit receptik???dakujeeem.vyzera famozne!

lucula73
8. mar 2012

@mia111 aj ja by som ťa poprosíla o receptík 😉

@zlatat a chutnala si ho?chutí ti? 😉

zlatat
8. mar 2012

@lucula73 ešte som ho nechutnala, dala som ho do chladničky, reku počkám pár hodín a potom ho skúsim prerezať, že ako sa bude krájať a či bude taký pružný ako môj doterajší korpus, či sa mi nebude lámať

lusil2005
8. mar 2012

@jakelina
@zlatat moja mala ma alergiu na mlieko, vajcia a psenicu. od jedneho mesiaca do jedneho roka mala exem uplne strasny a uplne vsade. som sa ja naplakala kvoli tomu ☹ potom sme zacali drzat diety, brat homeopatika, a postupne sa to skludnilo tak, ze teraz papa uplne vsetko. sem - tam sa trosku vyhadze na nohach, ale to potom pekne zachvilu zmizne. (klop klop klop)...

Zlati keby som ta poznala skor, do jej styroch rokov, urcite by si bola nasa dvorna pekarka 😅 prvu tortu v jej zivote dostala na stvrte narodeniny, ked uz papala v podstate vsetko. to bola vlastne moja prva upecena torta - pred 9-timi mesiacmi 😅

skorica05
8. mar 2012

Dievčatá, potrebujem pre inšpiráciu tortu trupu ženypre moju cukrárku, chcem dať urobiť tortu k 50 pre muža a dlho by mi trvalo než by som to na tejto stránke našla, niečo už mám, ale ak by ste niektorá mala uložené, bola by som rada ak by ste mi to sem dali 😵 . Ďakujem

zlatat
8. mar 2012

@lusil2005 moje zlaté - tak ste sa aj vy natrápili 😢 Náš Tomi tiež mal od narodenia samé ekzémy - aj v čase, keď som ho dojčila ... po nejakom čase ( asi roku) mi lekárka povedala, že sa do MM dostalo kravské mlieko, ktoré som ja vypila, alebo zjedla a on naň takto reagoval ... a to mi v čase, keď bol malilinký povedala pediatrička, že bielkoviny KM sa určite do MM nedostanú, že by som toho musela zjesť na kvantá, aby sa to tam "prepašovalo" ... no, mýlila sa. 😖 😖
Teraz už je fajn, už je stabilizovaný - po 3 rokoch na bezlepkovej diéte ... ale veru natrápil sa aj on

miciatko
8. mar 2012

baby ja som piekla piskotove cesto a taky pagac sa mi upiekol ze pomoc a to 5 vajec som tam dala, ja somasi nieco zabudla dat, lebo potom som robila este jedno a to asi 6 cm ma a to do tortovej formy tusim 26 ky, po obede si chcem este vymodelovat tucniakov, mam na sobotu torticku

ozaj koceny chcem sa spytat cim to je ze ked som farbila s gelovkou rozriedenou v alkohole tak mi to neuschlo ani na 3 den, prosim poradte

bzucinka2
8. mar 2012

@skorica05 pohladaj na torty od mamy... 😉

lussy23
8. mar 2012

@gumkacka1 krásna @njonja nádherná tortička . Vidím, že u dievčat fičí aj niečo iné ako princezné, Minie a Kittyny😀 t postavička je modelovaná ručne alebo cez formičku na ľudí? @mia1111 krásna tortička

a všetko naj k MDŽ, nech Vás manželia a detičky poslúchajú🙂

ladydia
8. mar 2012

@dadka212 ja som robila orchidee podla papierovej sablonky, kazdy lupienok zvlast, stred zvlast, obycajnym zilkovacom som naznacovala, nechala trosku zatvrdnut a spajala...boli to moje prve kvietky 😒 takže nie su dokonale

dadka212
8. mar 2012

@ladydia sú krásne, ďakujem za tip....len práveže mne sa nechce obrezávaať 😅 som chcela nejaké vypichovače poprípade aj so žilkovačom, lebo nemám...

bzucinka2
8. mar 2012

@anibas zlatko do tej marlenky ide tak vela muky? az 700g ale mi to ani cesto nechcelo zobrat tolko vela a potom uz bolo maxi tvrde 🙂

bzucinka2
8. mar 2012

@ladydia su uzasne 🙂

ladydia
8. mar 2012

@dadka212 v tom pripade mas o polovicu roboty menej, ja este len zacinam a toto bola prva zakazka, takže mi toho este veeeeeeeeeeeeeeela chyba...tak zatial len podla sabloniek 😀

ladydia
8. mar 2012

@bzucinka2 dakujem...mam tu skvele ucitelky 🙂

dadka212
8. mar 2012

@ladydia šak jasné, ja už vymýšlam, čo kúpiť lebo kooopu vecí mám a už som dlho nič nekupovala 😀

daniz
8. mar 2012

@miciatko takto riedená gelovka dlho schne, a aj vlhko tomu nepomôže.

anibas
8. mar 2012

@bzucinka2 tak som robila už 3x - ale netuším či som všetko vysypala 😅 😅 😅 mne sa vždy vydarila - len si spomínam, že kamoška robila podľa tohto receptu a tiež mala ako kameň - musím znova vyskúšať 😀 😀

zlatat
8. mar 2012

@miciatko podľa mňa to bude tou gelovkou - preto ja najradšej maľujem práškovými farbami, mne to potom rýchlo schne

anibas
8. mar 2012

@bzucinka2 možno som aj viac medu dala - kto má zarovnávať med na lyžici 🤐 🤐

jakelina
8. mar 2012

Holky byla jsem v Lídlu, ani jedno vajco a v Tescu vel. M za 129 korun. 😖

anibas
8. mar 2012

žienyk robila som 1x z amerikáncov - Nooooo - tak to je iné kafe ako ružové haribo - úplne pružné 😵 😵 😵

anibas
8. mar 2012

@jakelina Majka - moja polovička by ti povedala - že 4 určite mám doma 😀 😀 😀 😀