Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
18. apr 2012

@bzucinka2 nemusí ísť ale ja dávam tak polovicu pdp 😉

bzucinka2
18. apr 2012

@anibas nie ze nechcem, len ho tam nemam napisany, tak neviem ci som si to zle odpisala alebo co, prave ze sa mi zda divne ze tam nejde 🙂

bzucinka2
18. apr 2012

@dadka212 dakujem 😉

dm1
18. apr 2012

@bzucinka2 ja davam aj ked pisu tam ze v povodnom recepte nebol

bzucinka2
18. apr 2012

@dm1 dakujem, tak dam aj ja, nie ze z toho budem mat placku 🙂 vdaka 🙂

anibas
18. apr 2012

@bzucinka2 na 5 vajíčka cca 300g cukru a 300g muky s orechami mám 1/2 PDP 😉 😉

mamina1978
18. apr 2012

Tak pridavam dalsiu zaujimavost....... Ako sa daju vyrobit domace jedle krystaliky alebo väcsie krystale..... 😵 😵 😵 😵
Do misky dame krystalovy cukor a pozadovanu farbu, ta farba na obrazku bola tekuta. Zmiesat a nechat vyschnut. A ked chceme velke kristale, tak pouzijeme biely cukrovy kandiz. Teda aspon u nas v nem. je hnedy aj biely, su to take velke krystale. A tie sa zafarbia a nechaju uschnut. 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
18. apr 2012

Uplne jednoduche, no trosku ine modelovane srdiecko 😵 😉

woman04
18. apr 2012

@desmodka ja by som si ulahcila...v Delikatese,alebo inde,kde predavaju rozne cokoladove vyrobky na vahu,aj marcipanove..tam maju golfovu lopticku v realnej velkosti z bielej cokolady,plnka neviem,mozno nugat:,)

dm1
18. apr 2012

@mamina1978 ja som tak farbila cukor do stredu sipovych ruzi 😉

mamina1978
18. apr 2012

Ako si urobit DOMACE FOTOSTUDIO pre vase torticky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
18. apr 2012

Moja kavickova pauza je u konca neskor poslem dalsie napadicky. 🙂 😉 😉

dm1
18. apr 2012

@beruska.zuzanka treba sa pripomenut ked clovek nedostane odpoved mne sa to tiez stava ze viac krat napisem halooooo ked som nedostala odpoved 😅 . je toho vela a ja tiez odpoviem len ked je chvila volna a nahodou tu narazim akurat na dotaz. Koncom tyzdna je to najhorsie

jakelina
18. apr 2012

@mamina1978 to fotostudio je super, to bych taky potřebovala 😀 😀 😀

dm1
18. apr 2012

@beruska.zuzanka a este odpoved 😀 . Smartflex je dobra hmota aj na modelovanie aj na potahovanie len na mna je dost tuha na spracovanie bolia ma ruky kym to rozvalkam 😝

woman04
18. apr 2012

@zuzana124 ja som 18 rocnemu spravila oblubeny futbalovy klub,fotka je par stran dozadu..

bzucinka2
18. apr 2012

@anibas takze som robila z 10 vajec a dala som cely PDP, velmi pekne dakujem, zatial vyzera dobre, tak hadam aj bude ok 🙂
@dm1 ja som si na tredy kvetov kupila pelovy prasok 🙂

mamina1978
18. apr 2012

Dievcata ohladne toho fofostudia, bud pouzit stolicku s operadlami alebo poväcsinou mate doma male deticky tak taky ten maly plastikovy stolik( kuk moje privat foto) a prehodit cez to sponovaciu ( natahovaciu plachtu ) a z jednej strany nechat otvorene.Par stolovych lamp alebo bateriek a fotostudio ala privat hotove 😎 😉 😀 😀 😀 😀

salonka1981
18. apr 2012

Ahojte.Rada by som sa k Vám pridala.Nie som vyučená cukrárka pečiem iba rok a niekedy by som potrebovala poradiť.Našla som si toto fórum čo je super.Aj teraz mám problém a nikde na nete som nenašla odpoveď tak snáď mi poradíte 🙂 Mám piecť punčovú tortu,punčové rezy robievam ale neviem ako na tortu.Niekde som čítala že to treba nejak zaťažiť a neviem ako na to.Keď upečiem korpusy vychladnuté pospájam normálne ako keď sa robia rezy a čo potom ďalej už neviem.Budem rada za každú radu.

mamina1978
18. apr 2012

Ako vyrobit stojaty, pevny, velky strom, pripadne vetvicky 😉
Na spajglu omotat drotik do lubovolnych pozicii, moze sa omotat cele alobalom alebo paskou a na to hmotu vyformovat. 🙂

mamina1978
18. apr 2012

Nieco extra na detsku party 😉

https://www.youtube.com/watch?v=TD3WBqSAfEs
mizulienka
18. apr 2012

@salonka1981 vitaj medzi nami 😉
ja som este puncovu nerobila, ale som si ista, ze baby ti poradia 😉 co si ja pamatam je, ze najprv pospajat platy, zachytila som nieco ze motat korpusy do slimaka 😀 a potom zaliat, nechat troska zachladit, nech ta tekutina vsiakne a az potom zatazit. viac bohuzial nepomozem,nemam vlastnu skusenost 😉

mamina1978
18. apr 2012

A par extravagantnych ,,torticiek`` mohli by byt aj kludne od anibas 😉 😎 ci?????? Ty robis take poschodove krasky 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale nie fotky su z internetu 😉 😀 😀

dm1
18. apr 2012

@salonka1981 veru ani ja som este puncove nerobila ale viem ze baby odtialto robili aj podla tohto receptu a vychvalovali si http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/o...

lawli
18. apr 2012

@abriela je pre 5 ročného chlapca....no tak ja som natom tak podobne ešte aj teraz 😀 😀 😀 tiež mi je ľúto krajať tortičky 😒 😒

Ďakujem všetkym za lajky...aj za predchádzajúce tortičky...a teraz idem trochu aj ja popáčitkovať a pokukať čo pribudlo 😉

mamina1978
18. apr 2012

Svadobna torta XXXXXXL LUXUS 😵 😵 😵 😵

http://www.bruilofstaart.nl/

mariann2
18. apr 2012

kočky, mám navyše 6 balíkov amerikáncov z LiDL-u, ulakomila som sa, keď boli v akcii a teraz ich nepoužívam a zavadzajú mi, ak by ste niektorá chceli, posuniem Vám, dala som 1,09€ za balík, ak by ste mali záujem dám balík za euro, najlepšie, ak by ich niekto zobral všetky naraz 😉

mamina1978
18. apr 2012

A este ovecka aj ked uz po velkej noci ☹ a su tam aj dalsie videjka 🙂

https://vimeo.com/3147431
beruska.zuzanka
18. apr 2012

@dm1 ďakujem 🙂

reruna
18. apr 2012

@beruska.zuzanka smartlfex velvet je dobrý na potahování i modelování