Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
25. apr 2012

@miciatko ja som tie konvalinky robila tak, ze na gulicku som lepila vykrojenu kvetinku, takto http://www.flickr.com/photos/25576023@N04/39443...
s tymito teda asi neporadim

janula.h
25. apr 2012

žienky používate Floral sadu?? sestra mi vyhrala na aukciách za 11,99 teším sa

jakelina
25. apr 2012

@janula.h někdy něco použiju, tady ji mají za 219,- korun 😉

monika76
25. apr 2012

@janula.h ja ju má a som velmi spokjná...rady a ako pracovat s touto sadou najdeš na yutobe 😉

zdenallicka
25. apr 2012

@jakelina Jako u Vietnamců? 😕

janula.h
25. apr 2012

@jakelina akože nehnevaj maaaaaaaaaaaaa 😝

eliska22
25. apr 2012

@lamps díky, už sa torta chladí, dala som na krém aj opražené orechy a je to mňam 🙂

dm1
25. apr 2012

@janula.h ja ju mam ale pouzivam z toho 2 vykrajovacky 😝 . Mam ale tu cinansku aj ked z oficialneho e-shopu 😖

dm1
25. apr 2012

@zdenallicka ano u cinakov tolko stoja a na mimibazare byvaju vacsinou tieto nie originaly

zdenallicka
25. apr 2012

@dm1 Tak to by se mi líbilo..🙂 Mně dneska přišel balík od Pomposo..🙂

jakelina
25. apr 2012

@zdenallicka dokonce ještě levnější. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49593505&tab=1
Myslela jsem u nás, jako v Čechách. 😀 😀

mamina1978
25. apr 2012

@dm1 To sa maluje priamo na potahovku. Bud na nejaky vyrezany kusok potahovky, ktory sa potom polozi na tortu alebo pramo uz na vrch torticky. 🙂 A ohladne toho jazierka mas pravdu, v nem. pouzivaju tuto hmotu aj namiesto piping gelu. Robia s nim jazierka aj rosu na kvety. 😉 Z biely mackou.....a k pridaju malilinko modrej farby. 😉

pristela
25. apr 2012

@jakelina aach ja vam to tam taaak zaavidíím ☹ ☹ ☹ ☹ kukam , kukam , maju tam aj tu moje hortenzia a ze 55kč u nas najlacnejsia 6€ ☹ ☹ aach ja nešťastny zemepán ☹

vecernicci
25. apr 2012

@zdenallicka u nás ji mají vietnamci za 199 kč 😉

mates22
25. apr 2012

holky, jeden rychlej hloupej dotaz............rosu na růže můžu udělat z glukózy už den předem, nebo radši ne, aby se mi to nějak nerozplizlo ???

vecernicci
25. apr 2012

@pristela u nás je mají ještě levnější, myslím za 49 😉 škoda že je tak stráááášně drahý poštovný, bych ti nakoupila a poslala

jaja555
25. apr 2012

@mamina1978 ak si to prelozis, tak by som ta poprosila aj ja o receptík. Dakovala .

boska79
25. apr 2012

ahoj kocky. idem si k Vam po radu.. http://varecha.pravda.sk/recepty/-cokoladovy-ko... chcem robit tento recept, nemam tie formy na souffle.. myslite ze sa to darobit aj v klasika porcelanovych salkach? v restikach to tak davaju.. len neviem ci mozem len tak salku dat do rury...ci na plech dat vodu a do toho salky postavit? ked zbadam formy na souffle si kupim, ale vrta mi to v hlave ako sa to robi v salkach...pripadne ak mate osvedceny recept - rada uvitam. dakujem 😵

mamina1978
25. apr 2012

@emily_666 Maju sa zohrievat v misticke s trochou vody. Pozor neprehriat. Treba to opatrne robit ako pri marschmelov. 😉 A potom len pridat danu farbu. 🙂

janula.h
25. apr 2012

@pristela ja som kúpila hortenzie v Čínskom za 2,50 ak tam pôjdem kúpim Ti?

pristela
25. apr 2012

@janula.h no ja vcera u nas behala po cinanoch a nist , ja to uz nechapem kde to bývam ☹ ☹ ☹ a to tu mame este horsie otvorene potraviny nez @anibas 😝 😀 😀 😀
ale keby si tam sla bola by som rada keby mali a kupis 😅 juj 😅 já bych ti pak každý den poslala vzdušnu pusu do dialky 😀 😀 😀 😀 😀

janula.h
25. apr 2012

@pristela jasne a vieš že zajtra tam mám cestu?? tak sa modli aby mali 😉

dm1
25. apr 2012

@pristela ja mam tiez cinske ale co sme z tych ciech objednavali. ale este som nepouzila veur

pristela
25. apr 2012

@dm1 nedrááááždi 😠 😠 😠 no ja vtedy neobjednala , ze na co , ale ted vydím hortenzie na každej torte 😀 ja šlaham skoro vsade biely jazmín ci co to je , a tomu podobne je hortenzia tak budem rada, bo jazminu uz mam plne zuby

dadka212
25. apr 2012

@pristela ak chceš ja mám dvoje vykrajovačky hortenzie, a vôbec ich nepoužívam, kúpila mi ich sestra za 30kč ak chceš pošlem ti to 😉 len sú odbalené...

pristela
25. apr 2012

@dadka212 fakt ? ale niesu to tie 5cm 😅 a fakt ich nechces? vies ake su hortenzie nadherne na tortach ? kukni na tuto fotosu aj tu su hortenzie 😀 ja ti ich este necham 😀 ved ty na ne dostanes chut 😀 pockam co napise zajtra @janula.h ak nebudu mat , tak napisem tebe , a ak si to ty konecne s nimi rozmyslíš 😅 tak objednam z čiech 😉
foto je z netu !!!!

petaskrdla
25. apr 2012

Pěkný den,
jdu si opět pro radu 🙂 chtěla bych udělat na hořejšek dortu takový malý čokoládový zápich, nějaké vlnky nebo tak nějak, myslela jsem rozpustit, nacákat na peč.pap a nechat ztvrdnout, ale rozpustit jen v mikrovlnce nebo s nějakým tukem?
Díky

dadka212
25. apr 2012

@pristela ale ja mám doma dve sady a ani jedny nepoužívam 😉 neviem aký je to rozmer sú také akurát tu ich mám v ruke nech vidíš 😉

bzucinka2
25. apr 2012

@gagarinka alebo este tu burizonovu hmotu vyskusat 🙂