Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
5. jún 2012

@mizulienka Ja tiez bez rukavic. Ale teraz som robila len bublaninu s ciernymi malinami a cucoriedkami a ovocie som rozhadzovala rukami - tak tiez ich mam ako kominar... 😝 Na poste som podpisovala balik a hanbila som sa ako pes 😀

jakelina
5. jún 2012

@mizulienka já jsem si v Lídlu koupila ty tenké silikonové, je jich v krabici sto a stálo to něco přes stovku a barvím v těch a i na zahradě v nich všechno dělám.

janula.h
5. jún 2012

@mizulienka 😀 viem si predstaviť 🙂 ja nemôžem robiť inak ako v rukaviciach ☹ mám prudkú alergiu na belobu ☹ ☹ ☹

janula.h
5. jún 2012

@dadka212 ďakujeeeeeeem

iwulka23
5. jún 2012

Babenky? prosííím ..ak by ste mali receptíky na pribinačikovu plnku a punčovu plnku do torty?? našlo by sa ?? vdaka 🙂

katulkaaaaaa
5. jún 2012

@iwulka23 pribinackova vyslahaj smotanu 33% pridaj tvaroch jemny 250gr,polka smotany kyslej,vanilkovy ole lyzica cukru,hotovo....toto mne vide na malicku tortu cca 20cm...ak potrebujes na vecsiu daj vsetko dva krat viac....puncova plnka existuje? 😕 nemyslis skor ako robis klasika puncove rezy?

ajka82
5. jún 2012

@daducha ja viem ze magenta vravia purpurovej... skus si najst

lucula73
5. jún 2012

ahojte dievčatá
idem skúsiť poprosiť o radu...........raz tu bol taký link na rozne ozdoby z čokolády,také videjká,ako sa robia tie špirálky z čokiny,aj tie pásiky čokoládové,rozne ozdobky...nemožem to nájsť,bolo to tento rok určite....nemáte to niekto náhodou?
ďakujem vám 🙂

dm1
5. jún 2012

@mizulienka ja som na tom rovnako vyzera to hrozne 😝. Rukavice som si aj kupila ale zle sa mi s tym robi. este ked farbim jednu farbu tak sa da ale ked farbim aj 5 farieb roznych tak zakazdym si dat nove rukavice alebo ich umyt-vysusit nie je bohvieco.....

bzucinka2
5. jún 2012

@dadka212 ja nastupujem, len riesim e v praci ze kedy a potom budem musiet pecenie obmedzit, lebo asi sa to nebude dat stihat v takomto pocte ☹

katulkaaaaaa
5. jún 2012

@mizulienka ja tiez nepouzivam rukavice,teraz som si dala ze akoze gel na nechty s lakom-aby som nechodila jak trubka...vydrzalo mi to asi 10 dni,.tak sa zmierujem s tym ze ked budem robit torty s peknymi nechtami sa mozem rozlucit ☹

bzucinka2
5. jún 2012

@mizulienka nie mne to v rukaviciach nejde tak hlavne po ciernej a cervenej vyzeram smiesne, ale ja so zvyknuta z prace som chodila tiez cervena od peciatkovej farby 😀 😀 😀

dm1
5. jún 2012

@dadka212 jj presne vcera mi to zislo po vikende a dnes zacinam modelovat a farbit 😀 . Ked som bola len doma tak sa dalo ale v robote je to sila zvlast ked idem niekde na jednanie 😝. Ale uz si zvykli aj tu 😀

bzucinka2
5. jún 2012

niektora ste tu zhanala ruzovu praskovu farbu na www.cukrarskychpomockach.eu maju krasne ruzove 🙂

bzucinka2
5. jún 2012

@lawli super vyskusam 🙂

pristela
5. jún 2012

Holky prosim , prosim , neviete kolko by mohlo vážiť toto : hlava priemer asi 25 cm, dieliky podorys asi 10 x 4 cm.

iwulka23
5. jún 2012

@katulkaaaaaa vdakaaaa 🙂 torta bude srdce-stredné...tak by malo stačiť z jednej dávky..a hodi sa do toho aj dajake ovocie?nie? no punčová...tak želanie bolo ..aby bola torta punčová...že netreba maslove plnky a ovocia..že stačí aby bola jak punčove rezy ...našla som na TOM recept..no že či náhodou nemáte tu ešte dajaký 🙂

katulkaaaaaa
5. jún 2012

och baby nasrata som sama na seba ze tento vikend si odpocieniem mala som mat len jednu pre maminu kamosku uplne malicku jednoduchu a jednu na stretko pore augustovky.....v tom kamoska vola ze taku uplne jednoduchu ja ze teda ok....a vecer zas telefon ze ma prosi taku na krstiny bla bla...ja ze no teda dobre...prisli vybrat boli tu skoro hodinu,by ste mali dost 😀 take detaily co mi narozpravali nakoniec robim poschodovu,lupene hentakje take,krajka taka...mala som fakt dost...a nakoniec a plnka a cesto?to je nepodstatne 😀 😀 😀 takze torta ma v prvom rade vyzerat ale chutit nemusi 😀

katulkaaaaaa
5. jún 2012

@iwulka23 puncovy rez mas stale to iste 🙂 myslim recept....do pribinackovej som davala maliny,jahody,mandarinky...kazde ovocie sa tam hodi,a je to uzastna jemna plnka na leto 😉

mima1311
5. jún 2012

@pristela super napad 😉

eliska22
5. jún 2012

@katulkaaaaaa ľudia sú divný 😀 ja som bývalej spolužiačke odmietla robiť 3D minie, tak nakoniec sme sa dohodli na modelovanej minnie, ale nie jednej, ale teda troch 😅 a teraz mi písala na fb, že ešte jednu tortu, lebo budú mať dve oslavy a že 3D hojdačku, takú tú detskú 😀 tak som jej odpísala, že 3D torty nerobím a tak, že teda normálnu s detským ihriskom 😀 vymýšľajú tí ľudia 🙄

dadka212
5. jún 2012

@katulkaaaaaa podobne....ja tiež mám asi 10 toriet a neviem či mi ešte sestra nepridá 2 😝 ale od budúceho týždňa to mám už volnejšie a potom každý víkend len 2 viac nevezmem ani za nič 😀 a od polky júla nepečiem vôbec až do septembra, iba čo ideme rodine na oslavu to bude oddychovka 🙂

pristela
5. jún 2012

Holky a mne sa uz ruky nefarbia 😀 😀 😀 volakedy som chodila ako pako ale teraz absolut cistucke, aj vcera som farbila fialovu a nic , šícko v poráádku 😀 som na to dosla 😅 farbu do hmoty zabalím , bez toho aby som sa farby chytila prstami a az pak miesim

ach vcera mi volali o tu stonozku a dnes pisali aj tie rozmery, a ze kolko by to stalo, a viem ja kolko to bude vazit ? saaakris, holky 24priemer to by mohlo mat aj 2kg nie? 😕 a tie 10x4 fakt netusim ☹

dadka212
5. jún 2012

@eliska22 😀 ludia si fakt navymýšlajú, vidia, že niečo dokážeš a potom sa nevedia vmestiť do kože a musia vymyslieť také hovadiny, že sa mi rozum pozastavuje niekedy 😅

betty312
5. jún 2012

Jééééééé ahoj ženy 😀 Můžu k vám? Jsem tedy jen ještě začátečnice ,ale nějaký ten dortík už jsem uplácala 🙂

dadka212
5. jún 2012

@pristela na tie menšie dieliky rátaj tak cca200gramov a tá hlava no cca 2kg

dm1
5. jún 2012

@pristela aj ja to tak robim ale ta svinucha farba sa aj tak vzdy dostane aj na ruky 😠 . A teraz ked som farbila kokos na zeleno to som rukami miesala lebo to neslo tak si vies predstavit ako som vyzerala 😀

dm1
5. jún 2012

@betty312 jasne vitaj medzi nami a sup sem s tortickami 😉

janula.h
5. jún 2012

@pristela ja si myslím že 24 bude mať isto 2 aj 2 a pol a tie 10 cm ? neviem možno 200 g?

pristela
5. jún 2012

@dm1 ako shrekova manželka 😀 😀
ja som tak raz v banke podpisovala asi 10papierov a az pri poslednom som si vsimla ze mam za nechtami farbu čiernu 😝 😕 no si tá pani tam mohla o mne myslieť ☹ že aká prasiačka ani sa neumyva ☹

@janula.h
@dadka212 dekovala holky , ste bozskeeeee 😵 😵 😵