Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zeleny_cajik
25. jún 2012

Ahojte baby, nemate nejaky napad na tortu pre mojho otca k 60ke? Pecie mama, ja mam iba zdobit, zatial je dohoda ze jedno poschodie a gulata. Nemala by to byt taka "dedkovska" torta, ze ruzicky a pod.
Otec je lekar, ma rad vino, bicykle, kavu, je lekar... mozno nieco z tejto tematiky. Som vdacna za kazdu radu, nieco som uz guuuglila, ale nic ma nejako extra neoslovilo, iba torta sudok. Ktora ste robila, nedate foto pre inspiraciu? Dakujem 😵

lawli
25. jún 2012

@pipka aj ja mam z toho miš maš kto je kto ,ale zvykneš si...ja sa orientujem podľa tortičiek 😉

dadka212
25. jún 2012

@florentina no uričte ak bude online ti to potvrdia 😉

pipka
25. jún 2012

@lawli sak nic ine mi ani nezostane 😀 😀 😀
to uz budem rozoznavat len ako ze husenicova...margaretkova...kittynkova ..adt 😀 😀 😀

ajka82
25. jún 2012

@simasa teoreticky si to viem vybavit s tou mojou kamoskou a ked to bude tam v tych koncinach ako si dala(belusa a spol), tak to je este lepsie, keby nahodou mm nemohol kvoli praci strazit deti 😉

lawli
25. jún 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 pochopila šikovná 🙂

adrika202
25. jún 2012

tak som skusila dnes prvýkrat maľovanú roládu..je to sranda a vyzera to efektne,jasne ked este sa naučim kreslit 🙂 ale bola vyborná už nie je 🙂 🙂 plnka bolo karamelovo -čerešnova 🙂

mima595
25. jún 2012

@simasa - joj, skoda, my v tom termine budeme este v kupeloch ☹

pristela
25. jún 2012

@simasa ja netusim co bude v tom termine tak daleko dopredu nežijem , ale isto sa hlasim, viem len ze termin 13.10 nemozem ist tak snad to nepresuniete az tak daleko a holky od Topolcian mozme ist na jednom tatosovi Dadka a aj @lamps a dalej neviem kto je odtialto 😅

pristela
25. jún 2012

@anibas ked pojdes nabuduce na duchonku uz aj sa mi hlas!!!! to je pri nás blízo 😉

pristela
25. jún 2012

inak holky plati aj ta kavicka u mna , kludne dobehnite , aspon by som nemusela zas makat 😀

lamps
25. jún 2012

@simasa @pristela Žanetka, ty si poklad, že na mňa myslíš, len ja na dva dni určite nebudem môcť ísť 😢 . Keby to bolo tu niekde nablízku aspoň by som Vás tam prišla kuknúť na jeden deň.

lamps
25. jún 2012

@wera.g áno tak, normálne si do suchej farby namočím štetec a maľujeeeem 😉

lokalistin
25. jún 2012

@dada2007 a nemas lis na zemiaky? tam su tie dierky väcsie ako na cesnak a potom jedny este väcsie a trochu by si si ich este sformovala i ked ja si myslim, ze by si to mohla aj royal icingom robit cie nie?

laura033
25. jún 2012

ahojte idem sa pochvalit tu je moja prva postavicka len nie je taka ako som chcela 😖 bola stihlejsia len kym som dorobila zavoj tak chudiatko pribrala a potom som jej musela este spravit plastiku nosa lebo som tam kvicla pri malovani oci sa mi zaspinil prst a ja "sikulka" som si to nevsimla tak dufam ze to znedne este ked zaschne lebo som to robila z tej istej hmoty co som mala telo urobene 😅 tak asi zajtra budem este prerabat 😀

laura033
25. jún 2012

vie mi niekto poradit ako to spravit lepsie? 😵 mam na to este vela casu tak ju mozem prerobit aj celu🙂

dadka212
26. jún 2012

@laura033 no ak ti to neponáhla tak to nespájaj hneď dokopy, nechaj obschnúť aj celý deň až potom prilep hlavu, urob šaty, závoj atď...pekne postupne 😉

dadka212
26. jún 2012

a moje dnešné lienky, ja budem zachvílu len húsenice a lienky robiť 😀

laura033
26. jún 2012

@dadka212 dakujem idem to skusim ten trup zo siat vysparat a dorobit len trup myslis ze to pojde takto?

dada2007
26. jún 2012

@lokalistin ej veru nemám lis na zemiaky......volačo vymyslím 😅 😝

dm1
26. jún 2012

@laura033 presne ako pise dadka. treba najskor urobit spodok trup a hlavu zvlast a potom ked je to vytuhnute skladat inak ti to sadne

vecernicci
26. jún 2012

@dadka212 ty housenky a berušky a já zase krávy, ovce a psy 😀 😀 😀 máme to pěkně rozdělené 😉

bzucinka2
26. jún 2012

@simasa ja ten vikend na stretko nemozem ☹

sisix
26. jún 2012

velka pochvala vsem sikulkam

simasa
26. jún 2012

@bzucinka2 To je skoda. Keby sa nahodou este menil termin, tak dam urcite vediet.

reruna
26. jún 2012

@simasa tak ten víkend nemůžu, v září mi to nevyhovuje vůbec.

florentina
26. jún 2012

dobré ráno kočky,
snad mě nezabijete, ale takový dotaz, co že to na tom stretku budeme robit? 😅
....můj včerejší rozhovor s manželem:
já:"hele, nejspíš koncem září bych jela na slovenkso na víkend na sraz holek z dortů z MK"
on:"hm"
já:"nemáš nic, budeš hlídat?"
on:"hm"....po chvilce "a co tam budete dělat?"
já:"no to vlastně nevim"
on:"aha, takže ty chceš jet jeden den 350km a druhý zpět, bude tě to stát xx za benzín a ubytování, jedeš za nějakejma ženskejma, který neznáš a nevíš co tam budeš dělat?"
já:"jo, ale moc se těšim"
on:"no tak si dělej co chceš"...a u toho řádná grimasa 😀

....tak holky, co že to tedy budeme dělat? 😀

florentina
26. jún 2012

@reruna tak to mě moc mrzí, ale už je vás víc, tak nevím, zda nezkusit ještě nějaký jiný termín @simasa? I když se obávám, že to vždy bude někomu nevyhovovat, ale tak třeba aspoň ještě jeden pokus....co třeba první víkend v říjnu?

janula.h
26. jún 2012

@simasa so mnou nerátajte 😖 mrzí ma to,ale neide to 😒

reruna
26. jún 2012

@florentina no asi se těžko domluvíme, aby to vyhovovalo všem, tak důležitá bude většina, mě by to spíš vyhovovalo o prázdninách, já se totiž už v září vracím do práce a to vůbec nevím, jak to bude, takže nechci,a byste to kvůli mě přesouvali a já pak nebudu moct

reruna
26. jún 2012

@florentina teď čtu ten rozhovor s tm, tak to je jako u nás 😀 😀 a umím si představit pak to vysvětlování dalších zainteresovaným (babička a spol....) navíc když já vlastně ani nepeču dorty na zakázku, poslední jsem pekla v květnu a další mě čeká až v srpnu, pak v září máme 3 oslavy, takže to fakt nejde.