Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
24. aug 2012

@pristela Tak to pekne napratana chladnička... 😀 Z toho by som sa asi nenajedla 😲 Úprimnú sústrasť s tými tortičkami...nechcelo by sa mi.... 😉

marci2305
24. aug 2012

@lamps Krásne kvietočky...aj celá tortička.. 😲 😲 Na tie kvietky si použila prachové farby? Sú dokonalé!

petraxy6
24. aug 2012

@daducha wááááw - padla mi sánka 😉 Kráááááásne 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

malamargaretka
24. aug 2012

...mamičky tortárky...ako vymiešať- myslím pomer masla a cukru- alebo iný recept- krem pod marcipán- lebo krem v torte budem mat pudingový- ten pod marcipán moeže isť:(...a ešte ako mám pracovat so smartFlexom v tomto teple, aby s ami nelepil, ale bol dostatocne tvárny a potom na torte dobre stuhol? dakujem

aduskatt
24. aug 2012

@malamargaretka musi byt najvacsi pomer masla v kreme pod potah.....a smartflex mozews podsypat solamylom, ale s touto hmotou sa dobre pracuje aj bez podsypania.v podstate do masla mozes dat cukru podla chuti.........akurat ak by si tam davala aj puding, nesmie ist mensi pomer masla ako bolo mlieka v pudingu

malamargaretka
24. aug 2012

@aduskatt ...no ten pudingovy krem bude len plnka a ja si budem musiet vymiesat "krem" pod marcipan zvlast...tak mam dat ako 100g masla a 50g cukru praškoveho? a dakujem za rady🙂

nika1985
24. aug 2012

@zklimekova poslala som ti to v IP ak nieco pytaj sa.

jakelina
24. aug 2012

@lamps krása, takové se mi strašně líbí. 😉
@pristela týýýýýýýý brďo, tak to toho v lednici pro vás na jídlo moc nemáte 😀 😀 Naši kluci by to asi nerozdýchali, kdyby tam našli jenom kečup a tatarku 😀 😀 😀

jakelina
24. aug 2012

@malamargaretka do toho krému pod marcipán můžeš dát kakao, roztopenou čokoládu, drobečky z korpusu, prostě co máte rádi, aby to bylo podle vašich představ.

bzucinka2
24. aug 2012

@lokalistin by ma asi porazilo rovno...

vlada111
24. aug 2012

@aduskatt to by som mohla, a o koľkej? Keď doobeda, musím prísť aj s malou. Poobede už bude doma manžel, ako bude tebe vyhovovať 🙂

vlada111
24. aug 2012

@lamps krásnunká je, kvietky sú super. Ja sa neviem dokopať ku kvetom, nepošleš mi tie zvyšné? 😀

malamargaretka
24. aug 2012

@reruna tak táto je nádherná...ja teraz robím svoju druhu torticku na svadbu a mala som predstavu presne o takomto kvete, ale nakoniec som zjednodusila svoje predstavy a realne ohodnotila svoje schopnosti...🙂 tak taku isto spravim ako 5tu tortu🙂🙂hi

vlada111
24. aug 2012

@pristela no to vyzerá, že sa máme na čo tešiť 🙂 Máš môj obdiv, kde by som ja dala tie moje všetky somariny z chladničky netuším ☹

malamargaretka
24. aug 2012

@jakelina dakujem🙂...ale aky pomer masla a toho ostatného...pýtam sa ako prvák, ale moja prva torta sa mi rotiekla, lebo pod potahovku som dala slahackový krém 😖 😖 moja neznalost....a solamil sa používa ten bramborový skrob do potahovky na vyvalkamie?

jakelina
24. aug 2012

@malamargaretka já to nějak nevážím, ale na jedno máslo dám asi dvě velké lžíce cukru. Ten potah je sladký dost a já skoro pokaždé dám i kousek bílé čokolády, roztopím v mikrovlnce a studené zašlehám do másla s cukrem a drobečkama. Ta čokoláda jak ztuhne, tak ti nepustí žádný krém co je uvnitř dortu, obzvlášť když dělám tvarohové krémy, tak to ji dávám vždycky.

jakelina
24. aug 2012

@malamargaretka Drobečky dát můžeš a nemusíš, dám takovou větší hrst, to nemusí mít fakt žádný poměr surovin, jde o to, aby to bylo sladké a dobře se to roztíralo, když dáš těch drobečků moc, tak to jde špatně natírat. Má to být taková hustá kaše. 😉

wera.g
24. aug 2012

jejda, zase vás budem otravovať.. robím tú jogurtovú plnku a šľahačka sa mi vyšľahala super, aj s jogurtami paráda, ale keď som tam pridala tú želatínu, celé sa to zgrclo ☹ nejde to ani vyšľahať, nič, stále sú tam také želatínové hrčky.. neviete kde som mohla urobiť chybu? ten prášok som vymiešala ručne s vodou, mohla byť chyba že som šľahala dlhšie než pol minúty? asi tak minútu a pol? lebo idem na to odznova, tak nech ďalšiu nepototo, lebo ma porazí.. Ďakujem 😉

levandulka3
24. aug 2012

tak s touto tortou sme v stredu cestovali z Trnavy až na slovensko-poľské hranice do Tatranskej Javoriny 🙂 mala som ju v tom chladiacom boxe a v pohode uplne bola stuhnutá a to bolo vonku 34 st. 😝
inak je to čoko korpus + pribinák + maliny a mandarínky a mala úspech oslávenec ju ani nechcel načať až na druhý deň 😀

malamargaretka
24. aug 2012

@jakelina DAKUJEM🙂🙂 asi chápem...🙂...a est eotázka🙂 na asi akohrubo mam rozvalkat ten smartFlex?

malamargaretka
24. aug 2012

@levandulka3 neskutočnééé🙂nádhera🙂

lussy23
24. aug 2012

@levandulka3 krásna

lussy23
24. aug 2012

@lamps nádherná

nika1985
24. aug 2012

@wera.g ja robim jogurtovu s rastlinnej slahacky a nepouzivam zelatinu drzi dobre. Vcera som robila len tak pre nas ovocnu tiez z tvarohom a zelatinou skus inu znacku mne to tiez raz zgrclo odvtedy davam iny druh.

jakelina
24. aug 2012

@malamargaretka asi tři milimetry

jakelina
24. aug 2012

@wera.g nesmí se dlouho šlehat, asi to bude tím, že jsi to dlouho šlehala. 😒

jakelina
24. aug 2012

@levandulka3 ta je úplně bombová

bzucinka2
24. aug 2012

prekrasne vytvory ste zase porobili, ja mam tento tyzden volno, ale aspon tie z minuleho vam sem hodim 🙂

bzucinka2
24. aug 2012

@wera.g bude to tym slahanim, asi ti uz velmi zhustla, ja miesam, ze naratam asi do 20 a spojim ...

aduskatt
24. aug 2012

@vlada111 asi skor poobede, doobeda nie som funkcna🙂) ale nie kvoli malej, kludne ju zober so sebou🙂