Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
25. aug 2012

@lamps sím ťa a na co si zvedava 🙄 ? jedina torta s ktorou som spokojna je ta pre moju nevlastnu neter ci co mi to je 😀 ta s tou skupinou D1 , gitara dopadla desne ☹ ☹ a tá svadovka bola robena podla foto, maximalne nudna svadobna klasika 🙄 🙄
fotky snad az v noci abo zajtra bo ted nestiham , o chvilu dojdu pre gitaru /mooooje nervy 😢 / a pak letim urobit sa za cloveka, vyrobit chladnicku a sup so svadobkou a odtial zas na oslavu tej neterke 16rocnej 😀 😀

lamps
25. aug 2012

@pristela náááá šak na torty som zvedavá, ja mám taký pocit z teba, že si na seba maximálne kritická 😅. Určite sú krásne. Ja som mala po dlhej dobe z týchto dvoch posledných tort dobrý pocit 😀, hoci tú včerajšiu som poťahovala dvakrát 😠 musela som strhnúť poťah a pekne nanovo ☹

monika76
25. aug 2012

Moja kravička 🙂

pristela
25. aug 2012

aa stihla som , tak tu fotoše , ten obrazok s tou britskou a irskou vlajkou to je ta nejaka skupina 😀 tak chceli urobit tortu, cudzím by som sa neopovazila zmenit , ale moji tí musia aj keby nechcu byť pokusní králici 😀 😀 😀
Plnky : gitara čokoládová, lienka, pribinak/maliny, D1 jogurtova/lesne ovocie, vrch gaštanové pyré

lamps
25. aug 2012

@pristela Žanetka sú nádherné a tá lienočka je bombastická, má veľmi krásnu tváričku 😅

dada2007
25. aug 2012

ahojte kočky....pridávam tohtovíkendové.........dinosaurová, kittinkovská a pásikavá s levíkom..........hurá víkend....... 😉

dada2007
25. aug 2012

@pristela chladnička komickáááááááá 😀 😀 😀 😀 😀 a torty perfektnééééééé 😵 😵 😵
@pipka vtáčiková krááááásna 😵 😵
@hejdita krááááásna figúrka na svadobke 😵 😵
@lawli gratulka k 100-vke 😵
@lamps mica, tie kvietky, na tej poslednej krémovo-hnedo-béžovej....to robíš vykrajovačkou a pak dotvoríš?
@anibas svadobná luxusná 😵 😉
@eliska22 vnúčik a babička prežili? 😅 😀
@levandulka3 tak ten pník sa ti naozaj podaril!!!! a super že prežila cestu, tak dalekú....
@daducha náááááádherná tá svadobka s mini tortičkami.......nechápem, že im je jedno, ako to skladujú a ako torta dopadne 😝 😝 😝

ok, opáčitkované, poreagované.......ale naozaj všetky sú krásne, niekedy mám pocit, že to je inšpirácia a to torta od vás.....je vidieť, ako sa všetky zdokonalujete 😵 😵 😵
utekám vegetiť 😉
@lokalistin kokooooooooooos.......až mi zle zostalo, ked som zbadala tú prekotenú tortu...strašné.....

lamps
25. aug 2012

@dada2007 áno cicuška presne tak ich robím, tou guľatou vykrajovačkou vykrojím a dotvarujem 😅

dada2007
25. aug 2012

@lamps ahaaaaa, dakovala....a nejaká rada? 😅 😕 ako? či tak ako ti chutí-do špicata, do oblúka a nejak podložíš....vytvrdne a je hotovson? 😅

lamps
25. aug 2012

@dada2007 joj rada, myslíš tie hnedé alebo biele? Biele som guľatou kosticou v strede tak popritláčala, aby sa hmota tak vydula a zlepila tom dve dokopy. A tie hnedé som robila tak isto len som kvietok otočila opačne a prstami som pritlačila lupienok tak, aby urobil ten špic. Och opísať postup prác je dosť ťažké 😀

dada2007
25. aug 2012

@lamps ďakovalaaaaaa......pomôže mi to isto, vyskúšam 😉

lamps
25. aug 2012

@dada2007 a ešte som zabudla, dávam ich potom vyschnúť do môjho podomácky vyrobeného tvarovača 😀, t. j. alobal na pohári

dada2007
25. aug 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀

adrika202
25. aug 2012

kabela je z MMF,po dlhej dobe som sa k nej vratila,z nudze cnosť,došla mi PDT 🙂 ale robilo sa s nou fajn,este lepsie asi ako s pdt 🙂

iwulka23
25. aug 2012

8kilová opacha...to hrozne teplo ma všetko na svedomí :( nieje taka aku som ju chcela..ale bohužial 😀 mašle zakrývaju nedostatky 😀 niesom profík 😀

gajdosovam
25. aug 2012

ale ved je krasna

gajdosovam
25. aug 2012
petkaa28
25. aug 2012

@bzucinka2 plastova abeceda z cukrarske-pomucky.cz

lokalistin
25. aug 2012

@pristela ta lienka aka vymakana perfektna

rapunzel1
25. aug 2012

@evvina ďakujem 🙂

eliska22
25. aug 2012

@pristela na tú lienku sa neviem vynadívať ,je bombová 🙂

muffinka8
25. aug 2012

Puncovy uz zatazeny. Celkovo nie je velmi vysoky a ta stredna vrstva mi vpila skori liter sirupu, tak dufam ze bude cely pekne nasiaknuty.
@pristela dakujem za typ, este si ho poriadne prezriem a nabuduce vyskusam.

gajdosovam
25. aug 2012

Mojej dcérke som v júli robila k dvom rokom a Neterke Hanke k 6r čo poviete?

bzucinka2
25. aug 2012

@petkaa28 dakujem 🙂

iwulka23
25. aug 2012

@gajdosovam dakujem 🙂

lawli
25. aug 2012

@pristela ďakujem moja...a s tým vykaním ,žeby som už bola taká stará ...joooj chcem 18-násť ,žiadne starosti 😀 😀 😀 😀 no nie srandujem....tiež som na začiatku neplánovala ,nieže 100 -vku ,ale piecť som neplánovala ,to som len pre krsniatko potrebovala tortičku a potom ani neviem ako sa to rozbehlo...odložila som šijací stroj a nakúpila pomôcky na pečenie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 inak už máš tiež úctihodné číselko ,ak beriem do úvahy ešte iné tvoje prácičky ,tak si dávno predo mnou 😉

@dada2007 ďakujem 🙂
@reruna ďakujem 🙂

1katuska73
25. aug 2012

ahojte ,krasne torticky ste porobili,tu su moje.za ruzovu som dostala aj tringelt/môj prvy/ sa velmi pacila.

vlada111
25. aug 2012

@1katuska73 a veru právom, krásna je 🙂

jakelina
25. aug 2012

Holky samé krásy tu vidím, jste všechny šikulky 😉

mima1311
25. aug 2012

Babenky viem ze to tu bolo , ale viete , nikdy som nepredpokladala zeby ja piekla mafiny a ono to prislo 😝 😝 , myslim ta chvila ....

pliiiiiiis....zaruceny receptik by my moooc bodnul , ale tak polopatisticky 😀 plnia sa do polovice ci do 3/4 ... 😵

@jakelina
@1katuska73 a aj ostatne ...