Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
7. nov 2012

@eyael tak tam máš asi moc cukru, když se ti to drobí. 😢

dm1
7. nov 2012

@vlada111 tak super 🙂

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka
7. nov 2012

@vlada111 gratulujem k ďalšej princezničke... nech ste všetci zdravučkí... 😉

lucinka
7. nov 2012

babule hladám krstinovú inšpiráciu pre bábätko-chlapčeka... malo by to byť niečo moderné, neprečačkané... proste keď ju zbadajú, že wow... 😀 nemáte niečo uložené? 😕 verím, že áno... 🙂

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka82
7. nov 2012

@sisix no keby viem ako to opisat, ze tak akurat 😅 mne vzdy doma vraveli, ze nech je to tahave jak karamel

aduskatt
7. nov 2012

@mizulienka ano, ale ja nedavam zltok a kavu rovno davam zarobenu nescu🙂

pipka
7. nov 2012

@vlada111 to som ti presne hovorila..pamatas, 😀 ze zo strachu pred vyvolavackou aj sama porodis 😅 🙂

kvietocek7
7. nov 2012

@vlada111 Gratulujem k princeznicke, drzkajte sa!!! 🙂 🙂

pipka
7. nov 2012

@lucinka a velkost a farby si samozrejme mozes menit 🙂

alca123
7. nov 2012

dievčata a este jedna otázocka...ten maslový krém to je ze len vyslahám maslo s cukor práskový? je tam nejaký špeci pomer alebo stací tak od oka podla chuti? (zbytky korpusu nemám) A potom ked tým potriem tortu je dobré ju dat pred potahovaním stuhnút či hned to mozem potahovat?

daducha
7. nov 2012

@alca123 presne tak, ja davam pras.cukor od oka a urcite ju daj aspon 2 hod. chladit, ja nechavam celu noc,bude sa ti o moc lepsie robit 😉

blcha
7. nov 2012

ahojte babulky tak drzte mi palce dnes zacinam piect tu moju prvu svadobnu cokokorpus mamhotovy aj mramorak len uz teraz mam boky ako to prerezem ten coko mozem len raz a mramorak dva krat mame neaku fintu ako na to ? no a este musim jeden korpus upiect lebo do tej najmensej formy som spravila leb obycajny piskot a neako som do pokazila bol velmi jemny asi moc riedke cesto som mala takze som ho pokazila tak budeme mat aspon aj gulicky na svadbe supnem tam masla alebo neaku plnku co zostane rum a obalim v kokose no co uz 😉 aj nepodarky musia byt a havne ked ja som len zaciatocnik 😀 😀

bzucinka2
7. nov 2012

@blcha ked nemas na prekrajovanie pilku, pouzi nit, ja som zvykla narezat okolo a nitou potom uz len prekrizit konce a tahat, ono sa to pokne prereze 🙂

blcha
7. nov 2012

@bzucinka2 dakujem pekne skusim to tak 😉

aduskatt
7. nov 2012

babyyyy, ide vam chutovo dokopy kava a gastany?

blcha
7. nov 2012

@aduskatt podla mna urcite ano 😉

bzucinka2
7. nov 2012

@pipka no baby tak k tomu stretku ma napadlo, ze co keby sme si upiekli nedovnicky a naucili sa ich zdobit, alebo vlastne aky budeme mat program? 😉 a @pristelka nas nauci, teda mna robit tie uzasne tvaricky 🙂 alebo budeme vyrabat silikonove formicky?

bzucinka2
7. nov 2012

@aduskatt myslim ze v pohode, alebo gastany a rum 🙂

aduskatt
7. nov 2012

@bzucinka2 rum je uz v gastanoch🙂.no, nieco skombinujem a dam vediet ako to dopadlo🙂

bzucinka2
7. nov 2012

a ktoze ide zo SVK objednavat cez ten e-bay? ked by niekto isiel, ja by som poprosila o nieco 🙂

bzucinka2
7. nov 2012

@aduskatt tak ale aj rum s umom je dobra kombinacia 😀

bambula1307
7. nov 2012

caute holky tento link dala kamoska na Fb tak kuknite ci sa vam aco nehodi..hadam sa aj da vybrat,..no ja som momentalne svorc. Vypecene uspory som minula na vchodove platove dvere a teraz sa mi piect moc neda..tak nemozem nakupovat 😠
http://www.hypernakup.biznisweb.sk/e-shop/domac...

sisix
7. nov 2012

moje opozděné fotečky.

aduskatt
7. nov 2012

@bzucinka2 a tak toto ja zasa nemusim, mne v kolacoch alkohol vadi, takze v tych gastanoch par kvapiek je tak akurat🙂

aduskatt
7. nov 2012

@bambula1307 som sem vesala minuly tyzden🙂) akurat mam v schranke zlty listok od nich🙂, zajtra prasim na postuuuu🙂

bambula1307
7. nov 2012

dievcence poadte mi prosim. Moja Zuzka bude mat cochvila narodeniny 😕 ked sa jej spytam aku tortu chce...stale opakuje Chucka. Tak ja neviem ako to urobit..ako tortu asi nie. Skor ako auticko na tortu. Z coho by ste to robili? Z byrizonky ci z keksikov?

blcha
7. nov 2012

@bzucinka2 tak sa podarilo korpusy mam prekrojene a ormalne rovno ze vau a moj prvy mramorovy sa super podaril aj je pekny asi spravim este jeden ten mramorovy hore teda len s tym ze bude len blede cesto lebo je super ten korpus len neviem ci mi bude stacit polovicna davka na 18 cm formu ci to nebude malo normal recept som robila do 23 a je krasny vysoky plna forma bola 😉

bambula1307
7. nov 2012

@aduskatt super..aj ja by som si vybrala...ale fakt teaz nemozem..este som nedostala rodicovsky prispevok. Manzel mi nedava vreckove 😠 😒 ..co uz.
Co pekne si si objednala?