Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
10. nov 2012

@pristela jasné zlato, ukladaj, od teba ma to zvlášť teší, na túto krstinovú mi dali voľnú ruku, už dávno som hnedo-modrú kombináciu chcela vyskúšať, len nik ju nechcel, ale veľmi to k sebe pasuje 🙂

lucula73
10. nov 2012

jej,ďakujem vám,že sa vám tortička páči 🙂

A na cenu som sa pýtala preto,lebo som ju dala za 32 eur,slobodnej mamine s dvomi deťmi a sa jej to zdalo veľa......pričom toto už bola tretia torta,čo mala odo mňa...len tie predtým boli s čokotransferom a tu šlo dokopy 1,3kg smartflexu 😝 😝 ale nabudúce jej poviem vopred,nech ráta s cenou a hotovo 🙂

Inak také krásne tortičky ste popridávali,flickr je už nič..... 😉 😉

karap
10. nov 2012

@muffinka8 nadherne sovicky 😵 Zamilovala som sa.Ako si ich robila?Prosiiiiiiiiim,hod mi link ak mas.Budem velmi vdacna

pristela
10. nov 2012

@cabalkova Klietka je potiahnuta smartflex velvet /kvoli sýtym farbám/ ale inak vsetky ostatne, aj tie dve dnesne potahujem MMF , ono je to tym ako si vyrovnas tortu pred potahovanim, jaa tam mam tiez hodne vela chyb ☹ ale zas keby dávam hrubsi potah tak niesu
@mima1311 ja mala na skusku flower, ale teraz robim kvety len velvetom a niektore jasne ze MMf -tej som verna a na postavicky uz duplom, alebo aspon jadro postaviciek 😀 , velvet je to isteako flower len lacnejsie , rozdiel je len ze flower rychlejsie tuhne a je drahsí /fakt nieje nutnost mínat nan peniaze , velvetom ide vsetko aj krehke lalie/
@ewana73 ja netusim , neviem poradit ☹

bzucinka2
10. nov 2012

babulky nemate fotopostup na masu a medveda, som isla na stranku lovelytutorial a nejde, tam som ju predtym nasla a teraz mi nejako nefunguje ci kyho certa ☹
a potrebujem to teraz kym maly spi robit ☹

florentina
10. nov 2012

holky tak jsem teď "olíbítkovala" dortíčky, takové nádhery jste tady zase popřidávaly, to je neskutečné. Mnoho z nich bych na webu označila jako práci špičkových cukrářů z nejvyhlášenějších cukráren světa....

adrianai
10. nov 2012

@levandulka3 Ďakujem 🙂 neboj, bola som na tom rovnako 😀 ja som mala 1 tortu pre profesorku - forma 20x20cm , a 19 malých - to chceli 10x10, ale bolo to veľmi veľké, tak som urobila cca 8x8cm, piekla som si pláty na veľkom plechu, keďže som rátala s tými väčšími, napiekla som si 6 plátov na celý plech, ale to bolo veľa, stačilo 3x veľkosť plechu + 3x polovica plechu...no a ja som ešte taká pomalšia, tak mne to trvalo celý deň do večera a to mi pomáhala aj sestra - ja som poťahovala a ona zdobila - mašličky+stužky, písmenká odporúčam urobiť dopredu 😉 Držím palceeee 🙂 🙂

pipka
10. nov 2012

@pristela kraasna je ta klietka..a aku si nakoniec spravila...mylim korpus a plnku? ked si mala volnu ruku 😉

bzucinka2
10. nov 2012

@pristela neskutocne krasna 🙂

jenie123
10. nov 2012

ahojte kocky.. uzasne torticky ste opat urobili.. krasa pozerat.. ja sem pridam moju kitty.. inspirovala som sa od
@pristela , dufam, ze sa nenahnevas.. i ked tej tvojej sa teda vobec nevyrovna.. 🙂

florentina
10. nov 2012

@lucula73 no i když můžu mít pochopení pro finanční situaci svobodné maminky, tak při ceně za svou práci toto nemusíš vůbec zmiňovat, natož zohledňovat do ceny. Copak ty když si jdeš něco koupit do obchodu, tak se tě někdo ptá jaká je tvá rodiná situace a podle toho ti upravuje cenu...nemyslím to zle, jen tě chci naopak trochu povzbudit, lidi bohužel na cenu naříkají úplně všichni. Vůbec si neumí představit jaké jsou náklady a čas na daný dort a už vůbec je nezajímá, že to člověk většinou dělá úplně pod cenou /myslím tak, že i když si to naceníme tak jak si představujeme, třeba 10eur za kg, tak po propočtu odměny za hodinu práce to vychází velmi málo/, že za tolik by oni nikdy nedělali.
Ale druhá věc je, že cenu za dort by jsi měla říct určitě vždy dopředu, alespoň orientačně, bez toho bych nikdy práci nevzala, každý musí vědět, zda na to má...a jinak dortík byl krásný, určitě za to stál a věřím, že až ho pani dá oslavenci a sní, uvidí to jinak🙂

miciatko
10. nov 2012

moje dve vikendove a jedna sa este len pecie .. . a este kopec medovnikov ma caka, mne sa taaak nechce 😒

florentina
10. nov 2012

holky už dlouho se chci zeptat, řešíte trvanlivost barviček????....já vím, že jsou na nich nějaké minimální doby trvanlivosti. Stalo se mi, že jsem z eshopu koupila sadu gelovek wilton a na nich žádné datum není. Na velkých jednotlivých mám, ale na těchto malých není a ani na krabičce nebylo. Mluvila jsem s dodavatelem a dostala jsem odpověď, že koukali i na ostatní a že tam taky datum není, že by tam být mělo a jsou taky překvapení....no co na to říct, ale já už je měla doma a načala a použila a pak mne napadlo datum zkouknout....tak si říkám, kdy je jako mám vyhodit. Zrovna tak mám různé datum i na jiných barvičkách....teď jsem objednala nové a jedna mi přišla s trvanlivostí do prosince....no to určitě nespotřebuji...jako u potahovek se dotazuji, ale u barev mne to nenapadlo...Kontrolujete před každým použitím data a vyhazujete co je prošlé. Vím, že je rozdíl mezi minimální trvanlivostí a spotřebujte do a prostě věci po minimální trvanlivosti nemusí být nutně zkažené, ale jak to poznat. Teď se mi jedna gelovka nezdála, byla taková jakoby vyschlá, divná konzistence, tak jsem ji vyhodila. Spíš si říkám, co s tím ostatním. Je v tom dost peněž, ale zase nechci riskovat zdraví...jak to děláte vy?

pristela
10. nov 2012

Holky mooooc dakujem ste poklady !!!!! 😵 😵 😵

@pipka zlatinko čoko korpus, smotanovo jogurtová plnka s jahodami a malinami, vrch- bledý a orechový korpus, parížska šlahačka, banány, u mna teraz naj plnka ta jogurtová 😅 a kedze dole bola biela hore jedine nejaka "tmava"
@jenie123 jasne , mas ju kraaaaasnu !!!!! ta moja bola tiez inspiracia z netu co mi poslali obrazok 😉

janula.h
10. nov 2012

žienky č.2 🙂 KAČICAAAAA

pristela
10. nov 2012

inak holky s tym zohladnovanim ceny... mne sa stalo v zaciatkoch ze tí známi co mali u mna zlavu objednavali cez seba pre svojich známych pre mna ale czudzích ludí 😠 😠 ma to vtedy nastvalo a ted ma kazdy rovnaku cenu okrem par jedincov , ktorych sa ale na rovinu pytam ci objednavaju sebe domov alebo inam , ludia sú výmyselníci 😅 a nemyslia na to kolko roboty a vydavkov mam s tym ja ☹

mariann2
10. nov 2012

@pristela akú jogutovú máš naj?

mariann2
10. nov 2012

kočky, mát niektorá skúsenosť s týmito FARBAMI? http://www.toby.sk/gelove-farby/137-gelove-farb...

pristela
10. nov 2012

@mariann2 taka jednoducha 🙂 robila som ju aj z ovocneho jogurtu ale to uz nebolo ono , naj ju mam z bieleho +ovocie pak do plnky, mnam : 1 šlahackovu smotanu vyslahat, 3 biele smotanove jogurty /ja davam zvolensky/ 1stuzovac za studena +cukor podla chuti

bzucinka2
10. nov 2012

@pristela aj mne sa to uz tak stalo, tak teraz presne ako ty, rovno sa pytam 🙂

denisak77
10. nov 2012

@pristela krásne

mariann2
10. nov 2012

@pristela a drží ti to, nie je to riedke?

denisak77
10. nov 2012

konečne dopečené 6 kúskov

pristela
10. nov 2012

@mariann2 je to riedke ako ...... 😝 ale v chladnicke to stuhne , v klietke ho mam v dolnom poschodi, cela torta ma 6kg a drží, len sa to na prdlacku plni ale i tak tá chuť je ted pre mna naj 😅

rapunzel1
10. nov 2012

@alenv nádherné koníky parádna, veľmi sa mi páči

lokalistin
10. nov 2012

@maya30 wau,ze aka nadherna

rapunzel1
10. nov 2012

baby moje pýtam sa ešte raz, mali ste veľa pečenia, tak bolo ticho : otáka, hodí sa do pribináčika dokopi ovocie jahody, ananas a mandarinky????? nebude sa to spolu biť, hlavne tie jahody s tým ostatným.... zákaníčka má rada práve takéto ovocie, tak neviem či ju mám usmerniť niekam inam, alebo to tam dať...

lokalistin
10. nov 2012

@pristela draha moja no ty si kuzelnik a kytica hotovy alan dunn a inac pozri co ti tvrdne?dufam,ze z toho nieco bude.Robila som to so zbytkov ta ruzova sa mi nejak nezda dufam,ze vytvrdne

lokalistin
10. nov 2012

@rapunzel1 mne moc nie vsetko dokopy

janula.h
10. nov 2012

@rapunzel1 ja by som nekombinovala 😉