Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anicka87
21. nov 2012

@jakelina ale bude to aspon trosku cervene? to je torta len na "domace puzitie" 🙂 nikto necaka zazraky odo mna 😀

jakelina
21. nov 2012

@anicka87 bude to takové spíš růžové, ještě to můžeš zlepšit tak, že k těm bonbonům do mikrovlnky přidáš bílou čokoládu a přidej hned tu barvu. Potom se líp barví a ta barva líp chytá.

eliska22
21. nov 2012

@anicka87 hmota z cukríkov sa nedá zafarbiť na sýte farby vôbec 😝 ak dáš troška budeš to mať ružové, ak veľa tak sa ti tá hmota rozpadne a môžeš ju hodiť do koša 😅 ja si farbím hmotu z cukríkov na sýto tak, že do hmoty pridávam roztopenú bielu čokoládu 😉 Tebe ako začiatočníčke by som poradila kúpiť hmotu v e-shope a tú zafarbiť na červeno 🙂

eliska22
21. nov 2012

@jakelina predbehla si ma 😀

anicka87
21. nov 2012

@eliska22 a kolko cokolady a ako tam davas prosim ta? nechcem zbytocne vyhadzovat peniaze za origos hmotu ked to je len pre nas

gabii83
21. nov 2012

@jenie123 dakujem krasne hadam to zvladnem ibaze nepouzivam umele farbiva ale ruzovu viem z cviklovej stavy biele je v pohode ale asi budem musiet zacat pouzivat esteraz dakujem krasne. mame az 24.12 ale to je raz dva tu

mima1311
21. nov 2012

@anicka87
@jakelina
@eliska22 ja som bezne farbila mmf praskovymi farbami pri roztapani cukrikov a zafarbila som dost syto - aspon si teda ja myslim 😀 ...vidno to napr. tu na tortickach ...boli to obycajne praskove farby za par centov z drogerky .

gabii83
21. nov 2012

@lamps dakujem pekne

daducha
21. nov 2012

babulky, prosim z kolkych vajec peciete mramorak v 16 cm forme? Ja ho casto nepeciem a teraz nechcu nic ine, tak nemam odhad.Dakujeeeem 😵

anicka87
21. nov 2012

@mima1311 to vyzera uuuzasne, a nedrobilo sa ti to teda? kolko farby si tam dala?

mima1311
21. nov 2012

@anicka87 sama sa cudujem ale nedrobilo , neviem preco 😝 😀 , sypala som len od oka , najskor trosicku hned ku cukrikom ked som ich dala rozpustit do mikrovlnky , ked som pomiesala a videla ze je to este malo cervene , tak som zas trosku prisypala ....ale kocky ti dobre radia , tym ze pridas trochu coko , nic nepokazis a hmota je taka plastickejsia ....farbila som takto niekolko x a vzdy v pohode , tusim iba raz sa mi stalo ze sa mi hmota ,,praskala,, ale to som mala len taky kusocek zarobenej - neviem preco akurat vtedy ...

daducha
21. nov 2012

@mizulienka overeny orechovy krem bohuzial nemam, odo mna chcu orechovu tortu tak 1x do roka. 😅 .Ale ked som robila tak z jednej starsej Dortomanie, no neviem to teraz najst ☹

eliska22
21. nov 2012

@anicka87 na jeden balík amerických dávam tak 1,5 -2 balíky bielej čokolády - ja ju totiž vždy aj ochutnám tú čoko či nie je pokazená 😀 😀
normál si rozpustíš čokoládu môžeš nad parou, mne keď sa nechce, tak ju dám do mikrovlnky a keď je taká skoro roztopená, tak tam pridám len cukríkyˇ, zase zapnem mikrovlnku a potom si to kydnem do cukru a miesim a keď to už je také spojené, tak tam pridám farbu a miesim a miesim 😉

eliska22
21. nov 2012

@mima1311 v malom množstve aj ja zafarbím na sýto, tiež som poťahovala aj tortu z mmf cukríkov zafarbených práškovou obyčajnou červenou, ale tá hmota sa fakt rozpadala, nebolo to pekné a minula som celú farbu, takže hnus 😉

bzucinka2
21. nov 2012

fuj, no zakusky pomaly nachystane, este sa pobabrat s cokoladou a bolo by hotovo, len ked mne sa tak nechce sa s nou babrat ... 😝 😅

mima1311
21. nov 2012

@eliska22 podla mna urcite sa neda velky kus- neskusala som - kebyze chce tym potahovat , ale mensie mnozstvo sa da ....i ked raz sa mi stalo ze sa nevydarila , inac vzdy OK ....a ako pises coko do hmoty je suprova , je taka plastelinovatejsia 😀 😀 😀

anicka87
21. nov 2012

@eliska22 a kolko gramov maju tie cukriky? ja mam obyc jojo 90gramove, cize na jeden balick90gr. 1,5-2 coko? sorry ze otravujem, ale fakt netusim ako to teraz spravit 😖

eliska22
21. nov 2012

@anicka87 hm tak to ti teraz nepoviem 😕 ale určite viac ako 90 g 😝

anicka87
21. nov 2012

@eliska22 nevadi, supnem tam zo 3 a uvidime 😉

aduskatt
21. nov 2012

@eliska22 velki amerikanci maju 300g

lubicakovac
21. nov 2012

@dm1 už som skušala burozonovu hmotu ale padal aj oblatky, momentáne som v časopise dotomanie našla postup že stačí nechať uschnuť 4mm hrubu hmotu, len neviem ako dlho to má tvrdnut

zuul
21. nov 2012

dievcata moje

pristela
21. nov 2012

@jakelina a čo to je křtu ? vsak to neznám a to som si myslela ze po cesky viem 😀
ahaaa, ja uz to chaaapem , som si to normalne ako moj maly prvak musela dokola nahlas čítať 🙄 som dávala spatnu hlásku do popredia :D ja už normál mäknem :-P :D

dadka212
21. nov 2012

baby akú plnku ovocnú by ste urobili aby to vydržalo cca 3-4 dni 😝 jedna kočka chce tortu robiť ju budem 19.12. viezť ju budú až do Prešova či Popradu už si nepamätám a budú ju jesť až 22.12.....chcela nejakú tvarohovú a potom ešte nejakú ovocnú, len či by ste to spravili z tvarohu keď viete, že to budú jesť deti až o nejaké 4 dni, neviem čo jej mám povedať a dosť mi na tom záleží....

pipka
21. nov 2012

@pristela krstiny...teda na krstiny 😉

dm1
21. nov 2012

@lubicakovac ako ti mohli oplatky padat 😲 . ved ked to zlepis coko a pichnes do toho spadle a tymi spadlami raidne zapichnes do torty az po spodok musi to drzat! Hmoty samotnej by som sa praveze ja bala ak by si to chcela realne muselo by to byt dost hrube a tym padom tazke a dlho by to schlo

aduskatt
21. nov 2012

@dadka212 Pribinackovy by mal vydrzat, ja som jedla este na 6 den a bola fajnova............samozrejme tvaroh bol cerstvy a nie den pred zarukou🙂

pipka
21. nov 2012

@dadka212 akurat som ti isla napisat, ze pribinak ak spravis z uplne cerstvych veci ti v pohode v torte vydrzi aj 5 dni...mam oskusane 😉

lubicakovac
21. nov 2012

@dm1 ja neviem, už som z toho 2 dni chorá

dm1
21. nov 2012

@lubicakovac co ti na tych oplatkach nedrzalo? ved oni sami su pevne aj jedna v pohode drzi nieto este 2 a zlepene.... mala si to zapichnute do torty po spodok?