Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
28. nov 2012

@sisix tak som sa snažila robiť aby nie 🙂 namočila som ho, dala na zadnú stranu a na to tenký pásik hmoty. Namočila som si kosticu a ňou som ešte jemne popritláčala ten pásik, tak do stratena. Potom po chvíľke som to jemne ohla a dala na fľašu.

bzucinka2
28. nov 2012

a konecne som sa dostala aj k stiahnutiu fotiek 😀 zakusky som davala do mensich krabic, lebo ta kuracia krabica sa mi nezmesti do chladnicky a aj tety suhlasili... 🙂

bzucinka2
28. nov 2012

a este anjelika som skusala 🙂

daducha
28. nov 2012

@anibas pôvodne som chcela,ale s glazurou sa mi to zda jednoduchsie.A bielka som uz raz preslahala a potom mi to na dvoch miestach tieklo,taka lepkava tekutina.A ta mamina by to asi neprezila, chce to mat dokonale.No vsak profi fotograf stoji majland .... .Len neviem ako sa tsprava ked to uschne, nech im to nepopraska,cca 5 hodin bude medzi urobenim a fotenim.Tak teraz neviem ☹

jakelina
28. nov 2012

@bzucinka2 ty jsi si teda mákla, krása a sliny mi tečou

glee
28. nov 2012

Zienky potrebujem poradit v 2 veciach - ako mam dosiahnut "telovu" farbu na postavicku? A ked idem robit 2. poschodovu tortu, treba stuzit slamkami, ci staci podlozit karton pod vrchne poschodie? (ak slamky treba, davaju sa az po tom, co je poschodie potiahnute alebo este pred potahom? DAKUJEM 😵

rachel36a
28. nov 2012

@woman04 tá súťaž nie je pre tortárky, ale oni upečú tortu pre príležitosť ktorú si vyberieš...ale určite budú hľadať aj tie čo to budú piecť...

dm1
28. nov 2012

kocky som videla tu uputavku a teda som velmi zvedava kto tam bude torty piect! tesim sa na to veru aj ked to bude mat prvky reality show co nemusim ale tak isto si to nenecham ujst 😎

dm1
28. nov 2012

@glee slamky sa davaju ked je torta potiahnuta ale na to musi ist to dalsie poschodie na podlozke, kartone, inak to nema zmysel lebo tie slamky drzia podlozku. Takisto samotna podlozka nema co sa tyka vystuzenia zmysel lebo sa moze prepadnut torta bez slamiek ci inej vystuze aj na kartone. Telovu namiesas s ruzovou a troskou zltej treba opatrne skusat

dadka212
28. nov 2012

@glee telová farba kvapka žltej a kvapka ružovej príp. červenej ja dávam ešte kvapku hnedej 😉
a vystužiť karton ti stačiť nebude musíš dať slamky, alebo nejaké špajgle inak ten karton nemá význam

dm1
28. nov 2012

@daducha glazura drzi super na pernikoch tak si myslim ze nie je dovod aby popraskala nejako na torte ci muffine.

dadka212
28. nov 2012

joo a tu reláciu si isto kuknem ale neprihlásim sa samozrejme 😀 aj keď sa ma už viacerí pýtali či sa prihlásim, ja teda nie som na takéto showky 😝

glee
28. nov 2012

@dm1
@dadka212 dakujem, zienky, velmi ste pomohli 🙂

adela1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daducha
28. nov 2012
petkaa28
28. nov 2012

Babule prosim pekne, nehodite mi sem nejake isp na krstinovu jednoposch tortu pre dievcatko ? S babatkom ideal 🙂 dakujem

aduskatt
28. nov 2012

@petkaa28 pozri moj album, mam tam tusim dve

dadka212
28. nov 2012

@petkaa28 ja mám niečo takéto uložené farby sa dajú prispôsobiť, tie papučky sa mi páčia 😀 a bábätko môžeš šupnúť hocikde

glee
28. nov 2012

@dagmarmustafa Krasna torta! A nadherna zelena farba, aka je to?

dadka212
28. nov 2012

@petkaa28 a toto som ja robila v podstate som všetko robila na jedno kopyto každý chce rovnaké 😝 samozrejme že tam vždy niečo zmením 😀

pipka
28. nov 2012

babule ryyychlo sem 😀 potrebujem radu...mozem to takto nechat ...alebo tam este nieco zmenit 😕
nejako nie som 100% spokojna...ale neviem co ...ci prerobit, ci nechat tak 😕

tak včul baby radte 😀 😉

ivet37
28. nov 2012

pekne tie torty robis ty

jankaferancova
28. nov 2012

@pipka nadherna,nic tam nedavaj vyzera to perkektne,tak jemne,jednoducho...krasa 😉

jankaferancova
28. nov 2012

@bambula1307 mnam tie su perfektne!!! mohla by som ta poprosit o receptik,nemusis hned ked budes mat cas.dakujem vopred 😉

aduskatt
28. nov 2012

@pipka suprova🙂 ale ked ti tam faktisticky nieco chyba, tak mozno treti listok k tym dvom🙂 ale myslim, ze fakt netreba🙂

lucula73
28. nov 2012

@pipka krásna je,ja mám robiť presne škatulu na 70 ku o dva týždne,som zvedavá čo vymyslí,,táto sa mi veľmo páči 🙂

pipka
28. nov 2012

@jankaferancova no ved nerada by som aby bola preplacana, tiez mam rada jednoduchost a cistu pracu...len aby som pripadne opravila..zajtra ju beru, tak mam este cas 😕 😅 😉

jankaferancova
28. nov 2012

@pipka podla mna sa im bude velmi pacit,v jednoduchosti je krasa.len tam uz nic nedavaj je naozaj krasna,si sikulka!

pipka
28. nov 2012

@jankaferancova dakujem 😉

dm1
28. nov 2012

@daducha nejde to otvorit 😝