Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana553
20. dec 2012

ahojte maminy, chcem sa opytat je to pravda, ze po novom roku chcu zrusit matersku popri plate pracujucich mamiciek? dakujem

ajka82
20. dec 2012

@aduskatt takze mily zlaty Dr.O. 🙄 mozem sa ist teraz prebehnut zohnat doktora... no slak ma trafi...som nechcela behat do dvoch obchodov, tak mi treba 🤐

lucula73
20. dec 2012

@zuzana553
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/predlzenie-rodicovskej-dovolenky-a-zamestnanie/
skus sa tu opýtať,alebo si to prečítaj.......ja som s ana to pýtala,oficiálne nie je nič ešte schválené,takže by malo platiť po starom 😕

ajka82
20. dec 2012

@jakelina ja ju mam v hrnci na balkone uz 5 hodin, studena jak psi cumak a prd makovy...leje sa stale... 😒

dada2007
20. dec 2012

baby, nie sú to síce torty.........ale pridávam moje vianočné pečenie do viac ako 17 rodín.......bola to riadna makačka.....faaaaaaaaaaaakt že hej.........ale už je to zabalené, už si len chodia pre voňavé krabičky 😵 😵 a jasné, že ma to láka ešte niečo dorobiť....tak ešte pečiem 😉
.....to na tej modrej tácke je rovné kilo pre zakazníka 🙂 teda ak chceli kilo......ak chceli viac, mali viac 😀

aduskatt
20. dec 2012

@ajka82 asi tak.prvy a posledny krat som kupila inu zleatinu ako oetkera....aj po 5 hodinach v chladnicke bola ako polievka☹

aduskatt
20. dec 2012

@dada2007 si si teda inak maaaaaaaaaakla🙂

ajka82
20. dec 2012

@aduskatt babam som mohla miesto tohto pokusu kupit cokoladu 😠

dada2007
20. dec 2012

@aduskatt aj s maminou.......došla na pomoc 😵 😵

aduskatt
20. dec 2012

@dada2007 si ani neviem predstavit v tej mojej kuchynke take mnozstvo🙂

lussy23
20. dec 2012

@larah krásna
@pipka krásna

a moja ďalšia postavička - zajačik. je už tvárička ok, čakám nejaké rady od vás, aby som sa mohla zlepšovať🙂

dm1
20. dec 2012

@dada2007 obdivujem ta toto by ma zabilo 😀

lussy23
20. dec 2012

@dada2007 waw 😲

florentina
20. dec 2012

@strihalka určitě lepidlo shánět nemusíš, někdo ho nepoužívá vůbec. A sněhuláky, pokud myslíš postavičky, tak to už já považuji za větší, ale ty nemusíš jistit lepidlem. Prostě do nich zapíchni párátko, nech kus koukat a píchni do dortu....ale pokud to budeš mít doma a nebudeš s tím nikde cestovat, tak si s tím vůbec nelam hlavu.

vecernicci
20. dec 2012

@bzucinka2 už jsem tu 😉 nevařím, dám čtvrt litru mléka a do něj asi dvě lžíce cukru a zašlehám s jedním creme-olé a pak do toho zašlehám jedno máslo, ale stačí i půlka 😉
jsem opět nemocná, zase mám zánět průdušek, asi prý mám náběh na astma a s tím i zánět spojivek, prostě lahoda a přitom mám doma toooooolik práce 😝

vecernicci
20. dec 2012

@dada2007 člověče ty jsi regulérní blázen, myšleno v dobrém 😉 😀 😀

strihalka
20. dec 2012

@florentina budu s tim cestovat😀 Bratislava- Praha..vydrzi to D1? fuha, doufam, ze ano...

mamina1978
20. dec 2012

@lussy23ach jaj moja 😒 , no pravdu povediac, si spravila krocik do zadu ☹
Pozri si pozorne tieto tri obrazky a pokus sa vymodelovat niektoreho z tychto. 😉 🙂 Davaj pozor, aby si ocka ulozila na spravne miesto, nerob ich velke, nevyzera to pekne 😒 vyber peknu farbu, a dosledne skontroluj tvar hlavicky, velkost a sirku usiek........ musis si ten obrazok, teda respektive postavicku rozdelit na drobne casti a tie vymodelovat tak , aby k sebe pasovali 😉 A ked nepasuju, dat dole a skusit prerobit danu cast, pokym nebudes sama spokojna s vysledkom 😉 Potom hod foto , ako sa zadarilo...... 😉 😵 😵 😵 😵 no nedavaj otazku,, povedzte, co je na tom zle, co som zase zle spravila...... 🙄 🙄 🙄 Ale radsej trosku pozitivne,, Babyyy snazila som sa ...tu je vysledok ...poprosim o rady , co by som mohla este vylepsit? 😉 🙂
Neber to v zlom, ale ty si stale taka pesimisticka, chvilkami mozno depresivna 😕 😔 , skus sa sustredit na pozitivne veci, na to co sa ti poslednu dobu zadarilo, ci uz v skole, ci doma ........ Urcite si mala poslednu dobu aj pekne a uspesne chvilky, tak sa na ne upni a zacni na sebe pracovat. Nie len sa zdokonalovat v peceni, ale aj v zivote. Vies zivot nieje prechadzka ruzovou zahradou..... nie vsetko nam vyjde , ako by sme si predstavovali...... 😔 😔 Si este moc mlada a musis sa este mnoho ucit,a ver ze kazdy neuspech ta posuva o kusok dalej k uspechu. Clovek sa uci na vlastnych chybach a ak je mooooc mudry, uci sa na chybayh od druhych..... 😉 😀 Ja som tiez nie moc mudra, lebo sa bohuzial casto sama musim presvedcit na vlastnych chybach 😉 Vies nik nie je idealny a nik nevie uplne vsetko 😉 Ved ako by to bolo nudne a hrozneeee , keby sme boli vsetci rovnaky. Teraz rychlo sadni za stol, nahod usmev, pusti si nejake pekne pesnicky v radiu alebo CD a modeluj. Pozeraj pritom neustale na obrazok a kontroluj , ci to robis aspon priblizne tak ako je na foto. A opravuj, upravuj, hladkaj ,prelepuj ,sulkaj stale dookola, ked sa ti nieco nepozdava, nenechaj to tam , sup s tou castou do kosa a vymodeluj druhu , ci tretiu, pokym sa ti to nepodari spravne.
Ja tu vecer niesom, mame firemny vianocny vecierok, ale v noci, alebo zajtra sem pridek kuki a uz sa tesim , som zvedava ako sa zadari ......... 😉 😵 😵 😵

lucula73
20. dec 2012

@dada2007 odpadnem....a veľmi obdivujem...........riadna kopa,neviem či by som mala nervy na to 😒 🙂 🙂

mamina1978
20. dec 2012

@dada2007 nadhera mnaaaaammmm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucula73
20. dec 2012

@lussy23 @mamina1978 ti to napísala veľmi pekne a podrobne...........
ale ja by som ti poradila alebo odporučila,aby si sa na postavičky momentálne neupierala a fakt začala od začiatku s niečím jednoduchším.......ve´d nemusíš hneď postavičky robiť,ja som teraz skoro po 2 rokoch začala skúšať a čo?ničsa nedeje...........
Pozri,nepečieš ešte na zákazku,tak si trenuj aby si pekne vyhladila tortu,pekne ju potiahla a skus ja neviem ,napr. kvetinky nejaké pomocou vypichovačiek,trošku ich kosticami dotvarovať do reálnej podoby,alebo pásiky,mašličky....... 😉 😉
a hlavne nebuď pesimista!!veľa zdaru želám 😉

mamina1978
20. dec 2012

@elienka vidiiiiiiis 😕 😕 😕 😕 to ma nenapadlo, tak mozno sa pokusim medzi sviatkami este raz a podla rad....len z jednej davky a nie dlho miesit, aby sa nezohrialo moc cesto a uvidim 😉 🙂 Velmi krasne ti dakujem za radu 😵 😵 😵

pipka
20. dec 2012

@lussy23 no dievcata ti tu uz popisali...este by som ti jednu taku mini radu dala..nesnaz sa tvaricky za kazdu cenu robit tak, ze usta aj zvieratkam robis s perami, uplne staci, ked kosticou naznacis usmev alebo len spravis jamku, ktoru po stranach roztiahnes, nemusia byt usta zakonite cervene 😅 najma nie u zvieratiek 😉

a ocka detto, urob len malilinku jamku kosticou a do nej vloz minigulicku ciermu, alebo len na vytvrdnutu figurku urob ciernou fixkou alebo farbou urob bodku..to uuplne staci 😉
lebo ked sa snazis robit modelovane ocka, a este aj mihalnice a ja neviem co este, posobi to preplacane a velmi hrubo 😒

ale presne ako ti uz napisali..skusaj najprv torty hladke, len s vypichovackami s kvietkami, a ked ti pojde potahovanie, potom sa postupne pustaj do postaviciek 😉 ja som prve postavicky ..a aj to len zvieratiek..robila po pol roku potahovania 😉 , nemusis za kazdu cenu zacinat postavickami , tie su tazke 😉

sisix
20. dec 2012

..... red velvet 3,67 - napis malinko krivy, jeste neni prilepeny.

bzucinka2
20. dec 2012

@vecernicci dakujem tak som dobre urobila 🙂

bzucinka2
20. dec 2012

tak ja mam pecenie do Vianoc skoncene, byt spratany, zajtra este pofotim a vegetim s detmi 🙂

bzucinka2
20. dec 2012

@dada2007 ty brdo, to si piekla uz od novembra?? 😉 a hlavne neviem kde by som to skladovala, ajja som teraz robila druhym a mam plnu chladnicku a balkon 🙂

vecernicci
20. dec 2012

@bzucinka2 tak vidíš, stačí dát na intuici, já se sem teď málokdy dostala, mám strašně práce, práci domů, dorty, perníčky, děti, vánoční úklid, cukroví 😝 a do toho jsem ještě nemocná, to už je vražedná kombinace, takže místo sezení u pc si jdu radši lehnout 😉

jakelina
20. dec 2012

@vecernicci brzo se uzdrav, ty se přepínáš a pak to na tebe všechno dopadne. 😒 Musíš asi trochu zvolnit tempo. 😉

pristela
20. dec 2012

zlatinka kupila som vam dnes tie silikonky tak v noci vam popisem spravy , a aj pokukam co ste za dva dni popisali 😕 😕 😕

@dada2007 Daduška láska moja 😀 😀 😀 , krabicu som odlozila do cukrovej pracovničky 😀 prelepila paskou !!!!! a dala prisny zakaz , bo vsak by mi ich vychňapali do rána 😠 a este raz mooooooooooooooooooooooooooooc dakujem , vypadaju uuuuzasne !!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 buduci rok si objednam 20kg 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
20. dec 2012

@lamps okolo 10hodky zajtra ti srnknem a donesiem ti to co si si objednala+ ciernu farbicku 😀 a tiez aj tebe este raz velkaaaa vdaka !!!!!!