Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
16. feb 2013

@muffinka8 tak to mas lepsie, lebo aspon tie postavicky mozes pekne rozlozit...predsa len, 4 postavicky na jednu tortu...to je dost. Takto mozes dat aj na spodok, aj na vrch 😉 No vravim, ta pani by tam chcela na tu malu tortu aj 10 postaviciek, kebyze su v rozpravke 😀 😝

denisak77
16. feb 2013

@maya30 presne,aj ja objednávam odtiaľ,ale vôbec sa mi nepáčia ,ani farba a ešte to aj premoká

denisak77
16. feb 2013

@marianabila ďakujem,ale myslím ,že na pristelku nemám

lamps
16. feb 2013

@miciatko k tomu nie je čo dodať. Ja len nechápem, ako môžu byť takí slepí a hlúpi. Človek, ktorý sa stále sťažuje, že má málo a závidí druhému, nemôže byť spokojný a šťastný, lebo tá závisť ho užiera a ničí. My toho po materiálnej stránke nemáme veľa, ale stále si hovorím, že nie v tom je šťastie. Ja som spokojná a šťastná lebo mám krásne štyri zdravé deti, manžela, ktorý ma ľúbi, máme kde bývať, čo jesť .... a torty robím za to, že ma to baví a ten pocit, keď urobím tortu a poteším ňou niekoho je na nezaplatenie 😅 😅 😅 😅

zuzana92101
16. feb 2013

@lamps joooj, milujem takychto ludi, ved vcera som sa vytocila, stacilo mi. Muz mi vravi, ser na nuuu, ale ked ja to neviem hned rozdychat a zabudnut, ze ako vie byt niekto sprosty.
Ja sa tiez stretavam so zavistou, staci mi jedna znama, co tiez pecie torty...och pomooc. Mam viac objednavok ako ona, a uz ju v riti stipe. Sonduje, ze kolko mam na tento tyzden, ake robim, co, kde... A nech jej formu poziciam, ved som si kupila kopec novych veci na pecenie... Ved nech si aj ona kupi!
Zavidia tu fakt vsetko, aj "novu" deku z kocari (aj ked je po starsom synovi). 😝
No a ked dam tortu na fb 😀 joooj, to sa uz tesim, aku perlu mi tam ta dobroprajnica napise...niekedy nic, posle radsej cez message, aby ini nevideli 😀, no smejem sa na nej. Ludska hlupost fakt nepozna hranic a na takych ludi sa treba aj tak pozerat. 😉

zuzana92101
16. feb 2013

@lucula73
@nika1985
Baby, ak mozem poradit, ja ten parizsky robievam. Ak sa vam sekne nahodou (nedavajte cele 2 masla naraz, nechajte si pre rezervu)...treba v novej miske vymiesat maslo s cukrom (co ste nespotrebovali, napr. staci aj 1/2 velkeho masla) a do toho postupne zaslahavat zrazeny krem, potom to je uz ok. Aspon mne sa to potom uz vzdy vyslaha krasne. To je moj sposob ako riesim zrazeny parizsky, ak je s tym maslom.
Odkedy robim s mascarpone, nic sa nezrazilo, ide to perfektne, len treba mat vsetko riadne vychladene a ako uz radila @pristela, treba slahat v miske, v ktorej sa to chladilo a hned po vytiahnuti z chladnicky. 😉

zuzana92101
16. feb 2013

@dedenini v Uk je to myslim cornflour 😉

lucula73
16. feb 2013

@zuzana92101 no možno to skusim tak,ako si napísala.......a ten s mascarpone to sa kedy dáva k tej šľahačke?

zuzana92101
16. feb 2013

@eliska22 ta je kraaaasnaa a tie farby, milujem tuto kombinaciu, no nadhera, urcite budu hikat, ked ju zbadaju 😉

muffinka8
16. feb 2013

Prosím vás, potrebovala by som radu ohľadom maľovania na poťah 😕 Chcela by som namaľovať trávu na detskú tortu čo budem robiť. Poťah bude smartflex. Farby mám gélové Wilton, ale keďže to bude v zelenej, tak ich budem miešať a riediť alkoholom. A bojím sa či mi to potom nerozmočí poťah 😨 😨 alebo to zaschne raz dva?

zuzana92101
16. feb 2013

@maya30 to auto je perfektne 🙂 🙂 🙂 ...no ja som auto robila len raz a teda radsej urobim 3 ine torty ako auto, neslo mi to nejako

lamps
16. feb 2013

@muffinka8 poťah ti to nerozmočí, veď tá farba je v tenučkej vrstve. Gelovky budú schnúť dlhšie ako prášková rozpustená v alkohole

mimcak
16. feb 2013

@dm1 prosím ťa ty si tu nedávno dávala skvelú stránku s tortičkami,boli tam aj postupy a detské tortičky všelijaké inšpir. Chválila som to vtedy. Nevieš náhodou ju? ja som si to niekde zapísala,ale vôbec to neviem nájsť. 😠 ☹

majuskovci
16. feb 2013

Žienky potrebovala by som poradiť.idem robiť prvú poťahovanú tortu.Mala by byť okrúhla priemer 30cm,chcela by som sa Vás spýtať keď pečiete 4 korpusy a robíte plnku falošný parížsky krém do ktorého ide 500g masla,výde Vám to na jednu dávku,alebo potrebujem 2 dávky krému na naplnenie a následné potiahnutie.Alebo postačia 3 pláty korpusu?A ešte radu ohľadom farbenie poťahovacej hmoty mám bielu hmotu smartflex čerešňovej príchute a chcela by som ju zafarbiť na modro.Mám práškové farby ako na to?Prepáčte,že Vás otravujem náš malinký bude mať rôčik a chcela by som mu vykúzliť niečo peknučké.Vopred Ďakujem za Vaše rady.

zuzana92101
16. feb 2013

@lucula73 ja to robim tak, ze uslaham slahacku, ze zacina byt uz hustejsia a potom tam supne mascarpone a este slaham do tuha 😉

lamps
16. feb 2013

@majuskovci falošný parížsky krém som robila len raz, nemám ho tak v oku koľko spotrebujem, ale myslím si, že na tak veľkú tortu na naplnenie na 3-krát bude z 500 g masla málo. Hmotu lepšie zafarbíš gelovými farbami, práškové sú skôr na maľovanie na sucho alebo rozpustené v alkohole na povrch torty. Ak máš práškové z drogérie, tie farbia hmotu super, ale treba ich rozpustiť v troške bieleho alkoholu

zuzana92101
16. feb 2013

@muffinka8 ja som malovala travu s praskovou farbou rozpustenou v alkohole a schlo to velmi rychlo...nestihala som, alkohol bol rychlejsi 😀. Stale som musela prikvapkavat do farby, lebo mi vyschynala. No ale to mam alkohol taky, co sa dava do tych farieb, mozno slivovicka ti tak rychlo nevyprcha 😝 😀

Ked som robila gelovkami, tak tie boli dlhsie mokre...aj som sa bala, ci to vyschne a nebude to farbit 😒 , lebo to by bol pruser. To bol velky cierny krtko a len som sa toho chytila, tak som bola cierna...dokonca este aj rano a torta bola celu noc v chladnicke. No ale to bolo na velku plochu, travicka ti urcite lahsie vyschne. 😉

zuzana92101
16. feb 2013

@majuskovci ja davam 500g masla na tortu 26cm priemer a plnim 2x, plus nechavam pod potah

zklimekova
16. feb 2013

tak tortička odovzdaná, ešte doupratovať a už len oddychovať 🙂

bzucinka2
16. feb 2013

@dajna11 ja mam doma limet zest a ta je taka velmi slaba, nieco ako na obrazku, tak by som urobila biele a touto plus kraje hnedou dotienovala 🙂

zuzana_1
16. feb 2013

Ahojte baby. Prosim vas,nemate niektora link na postup ako urobit lodicku (damsku topanku) z potahovky?
Dakujeeeem 🙂

dedenini
16. feb 2013

@florentina oki..dakujem..skusim tak na buduce 🙂

dajna11
16. feb 2013

@bzucinka2 dakujeeeem 😀

sisidani
16. feb 2013

Maminky, moc Vás obdivuju, klobouk dlolů. Chodím si sem odpočinout - kochám se Vašimy výtvory. Nenechte se blbými řečmi vyvést z míry, kdo nezažil to co Vy nepochopí kolik vše dá práce a starostí a k tomu všemu se ještě starat o děti a domácnost
Jo a ještě škoda, že některá nebydlí blíž, nechala bych si upéct dortík, nejen pro sebe ale i pro oslavy na které se tento rok chystáme. 😉

huxy
16. feb 2013

tortička pre moju malú na zajtrajšiu predčasnú oslavu so starkovcami.inšpiráciu som našla v tejto téme 🙂

bzucinka2
16. feb 2013

jaj tak konecne mam chvilocku cas, tak vam pridam moje dvojtyzdnove vytvory 🙂

bzucinka2
16. feb 2013

no ale ako sprosto mi to pofotilo tie farby ☹

zandanem
16. feb 2013

@bzucinka2 ale je to nádhera....

janula.h
16. feb 2013

a finito 🙂 idem si pospať 😀 bruuu

nika222
16. feb 2013

Pridavam aj ja svoju vikendovku pre synátora k narodeninam 🙂 Spodok 24 cm karamel s bananni, a vrch 19 cm parizak s mascarpone a malinami, vazila 4,8... Na tu moju trojposchodku budem musiet dať menšie obvody aby mala do 5,5 kg 😒