Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex21
3. sep 2010

inak chvalim vsetky torticky. 😉 Cez leto som nepiekla ale chodila som sa kochat.
ale uz som zacala piect. 😵 Na zaciatok taku aku som uz robila 😀

sofi07
3. sep 2010

@alex21 ruze su na sparatkach a kopiruju schody, len niektore su vacsie a niektore mensie, tak mozno preto to tak posobi.. 🙂 a dakujem

gabika11
3. sep 2010

@rybca jedna nadhera, to ako si urobila to prutie? Si sikovna, a vobec vsetky ste tu nesmierne sikovne, obdivujem vas, a dufam ze sa aspon trosku priblizim k tomu, co tu vy tvorite!

gabika11
3. sep 2010

@alex21 mozes mi prosim ta poradit, ako si robila ti pismenka, aku sablonu si pouzila, teda vykrajovacku a kde si ju kupila? Diky.

zlatat
3. sep 2010

Ahojte,
chválim všetky tortičky - sú ako vždy prekrásne. 😅 😅 😅 😅
Mňa na budúci piatok čaká Dora s opicou ... dúfam, že sa mi vydarí. Opičku už mám aj Dora tvrdne, ale nie som moc spokojná - nejako tie tváričky neviem tak pekne spraviť 😢 😢 😢 ... ale na to, že je to moja prvá ľudská postava, tak celkom ujde.
Len čo ma trápi, tak včera sa mi počas schnutia nejako vyťahali ruky aj nohy ... nenapadlo ma ich podoprieť. 😖

zlatat
3. sep 2010

@rybca prosím ťa, tú čokohmotu si si robila sama, alebo si ju kúpila? Košík je krásny - si sa hrala s vypletaním, že?

zlatat
3. sep 2010

čo myslíte, môžem toto použiť na tortu? Nemám tú ľavú ruku dať preč a urobiť novú?

rybca
3. sep 2010

@gabika11 dakujem, textura je robena kupenou foliou imitovanou drevo..🙂
@zlatat ano sama, zistila som si pomery na TOM a prisposobila na moje pomery... mohla som sa aj viac vyhrat, nakonci som zistila, ze by sa patrilo vyratat aj rozpatie medzi vertikalnymi pruzkami...🙂))) a ta ruka na Dore sa mi zda normalna...🙂

zlatat
3. sep 2010

@rybca Dík. Práve som dala preč to, čo ju podopieralo a ona mi padá - akoby si chcela ľahnúť.
Kruci, ako ju donútim, aby na torte pekne sedela a vydržala prevoz 50 km + na oslave, kým sa nezačne rozoberať ?? Už som do nej dala aj špajlu a tak musela na nej prichytiť hlavu, lebo bola nejaká ťažká.
Asi to budem musieť nejako vymyslieť, aby za chrbtom mala akoby skalu a ona sa o ňu opierala. 😖

gabika11
3. sep 2010

@rybca prepacte, ze sa tak pytam, co znamena TOM?

rybca
3. sep 2010

@gabika11 stranka www.tortyodmamy.sk .....🙂

rybca
3. sep 2010

@zlatat tak skus aj spajdlou vystuzit chrbat a zozadocku ju pichnut do torty, znie to divne..🙂)))) ale chapes, hej?...🙂))

gabika11
3. sep 2010

@rybca aha, dikes, tu stranku poznam, ale ma nenapa 😅 dla suvislost

bury
3. sep 2010

holky tak jsem dneska upatlala první potahovanej dort. musím říct, že jsem byla překvapená, že to šlo potáhnout dobře 😉 jen to zdobení nic moc. ale napoprvý jsem fakt celkem spokojená 😉
teď ještě aby vydržel do zítra a neroztekl se.... 😒

alex21
3. sep 2010

@gabika11 je to táto sablona a tu som ju aj kupila ale viem ze ju mavaju aj na peceniehrou.sk 😉
http://www.korunaplus.sk/inshop/

@sofi07 dakujem za odpoved. Na buduci tyzden mam tiez robit svoju prvu svadobnu tortu a tiez ma byt zo stvorcov a ruze maju byt tak ako tvoje. Akurat, ze moje maju byt take mensie a zdaleka nebudu pekne ako tvoje. Bojim sa hlavne toho ako ich tam prichytim a ci preziju cestu 😨

@rybca ta tvoja cokohmota je uzasna. Mne sa vobec nepodarila. Ako tak som potiahla tortu ale ked sme ju krajali tak ani s pilkou sa nedala rozkrajat, fest tvrda. Keby som to nevidela na vlastne oci tak neuverim ze mohla tak stvrtnud. Tak sme otocili tortu dole hlavou a vyjedli sme ju lyzickou. 😝 😅 😀

zlatat
3. sep 2010

@rybca chápem, chrbát som už špajlou vystužila, ale asi jej potom dám ešte jednu špajlu a pichnem aj do torty ... dúfam, že to pomôže.
@bury minučká, podarila sa ti.

zlatat
3. sep 2010

@alex21 😅 😅 😅 😅 - to musela byť sranda - no čo, mali ste obrátenú tortu.
Tú šablónu nejako neukázalo, len úvodnú stránku

anibas
3. sep 2010

@alex21 ja mám takú istú zlú skúsenosť s čoko - no aspoň ma to nebude pokúšať experimentovať 😀

alex21
3. sep 2010

neviem preco to v korunaplus skoci na uvodnu stranku ale je to v kategorii: vypichovace / klasicke a hned na prvej strane vpravo dole. A tu je k nej pisana
http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

zlatat
3. sep 2010

Túto abecedu mám aj ja - malú aj veľkú s číslicami.

hejdita
3. sep 2010

@sofi07 az teraz kukam o stranu dozadu a nemam slov krasna svadobna torta paradna ...a tie ruzicky oni su na spajli ale si tam mala nejaky korpus este por nimi alebo tak penke drzia ??? aj iba na spajli????jejda pisem tak ze ani ja to nechapem....ci mas tie kvietky v niektorych miestach viac vytiahnute na spojli alebo ci tam mac pod tou hromadou ruziciek nejaky most 😝 😅 😀 😀 😀 no dufam ze je to zrozumitelne 😕

dm1
3. sep 2010

pripajam dnesny vytvor. len sa mi vybil fotak tak len takyto pohlad mam

somjezibaba
3. sep 2010

toto je moj vytvor,neviem co s tym,ten marcipan mi stale tecie ☹ ,ale bola skoro hadka o somarika,nabuduce asi urobim figurky do zasoby...pre istotu 🙂

bzucinka2
4. sep 2010

@rybca krasna, ja som sa s cokohmotou este neodvazila robit 🙂

sofi07
4. sep 2010

@alex21 neboj sa, urcite sa ti podaria, torta bude krasna ako vsetky tvoje 🙂 @hejdita ruze su na malych sparatkach,vsetky. na niektorych som este zrezala trosku spodnu stranu tak zosikma, podla toho kam som ich chcela mat natocene. @alex21este som ruze zospodu jemne pretrela vodou a potom zapichla a pritlacila k torte, aby sa prilepili.

@somjezibaba torticka je krasna, aj zvieratka su perfektne.len nechapem preco sa to hmota topi, uz nie je teplo.... 😕 . aky krem mas pod potahom?
@dm1 krasna, jemnucka torticka, ta fialkova sa mi velmi paci 🙂

@bury super, sa mi nechce verit,ze je prva, uz urcite rozmyslas aka bude druha 😉

hejdita
4. sep 2010

@dm1 tak dort je krasny a pekne si to vymyslela i s konikem a princeznou si sikulka 😉
@somjezibaba a tvoj je tiez peknucky figurky nemaju chybu a aj ja by som sa vrhla na somarika je kuzelny podaril sa pekne je vidno ze si sa s tym vyhrala ..... sem tam to umi tiect vlhkom alebo ked je moc horko ale vzhladom tomu ze je skor vlhko tak asi preto...a co mas za potahovku????

hejdita
4. sep 2010

@sofi07 takze tam mas shod? a jenom napichane ruzicky jo??? je to mas v tkove krasne linii ja bych je mela asi podle skodku takze to si sikula ze si to tak krasne nazdobila az bych si rikala ze tam mas jakoby najezd na to vrchni patro aby si tam mela plosinu a ruzicky ti pekne drzeli tak 😵 😵 😵 krasna dorta

a potahovka sa topi len horkom??? vlhkom nie som netusila .............lebo mne sa topila aj vlhkom vo vzduchu ... 😕 😕 😕

sofi07
4. sep 2010

@hejdita ano hejdi, schod.inak, ja som si to ani neuvedomila, ze to tak posobi, az alex ked sa zacala pytat. 😀 uvidite, ked to budete robit, tiez vam to tak ukaze 🙂
mne sa potahovka topila len v tych horucavach, tak neviem... ale som citala, ze ked sa neda pod potah maslovy krem, ale napr. slahackovy alebo tvarohovy,tak to topi potahovku, tak sa preto pytam co dala pod potah...

gabika11
4. sep 2010

@alex21 aha, dakujem, lebo pekne pismenka su z nej...
Kocky, ako malujete praskovymi farbami, planujem kupit patchwork a to treba malovat asi nimi, riedia sa tym bielym alkoholom? Na dosiahnutie prelsetoveho lesku pouzivate perletove farby? Aku mate skusenost s jedlymi fixkami? S nii sa len pise alebo sa moze aj vymaluvat? A potom to pekne zaschne?

nelika666
4. sep 2010

cafte baby, tak ja som robila svoje prve ruzicky na svadobnu tortu... uz si po nu boli.. myslim ze sa celkom vydarila 🙂