Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
21. okt 2010

@zdenallicka já nechápu, že si ty lidi nedokážou tu cenu spočítat, to potom nemůžou přece být překvapení??? A když nechce tolik platit, tak a´t si to udělá příště sama!

danciacik
21. okt 2010

@zdenallicka teraz som čítala čo sa ti stalo, no nemám slov na niektorých ľudí 😠
@evitkamalicka a akú abecedu máš? To si normálne vykrojíš do hmoty alebo to predtlačíš a musíš ju povyrezávať? Lebo ja som si jednu objednala ale dá sa len pretlačiť do hmoty a musí sa povyrezávať a ide to dosť blbo.. A keď to chcem rovno vykrojiť tak sú písmenká veľmi tenke a vtlačia sa do toho umelého písmenka a nejdú vybrať vonku. 😖 Neviem či som tonapísala zrozumiteľne.

evitkamalicka
21. okt 2010

@danciacik vykrajujem to cez sacok, takze hmotu vyvalkam medzi dvoma sackami a vykrojim cez sacok, ked vrchny sacok dam dole ostane mi na nom aj pismenko a to rovno prelozim na tortu....hmotu vyvalkam, necham troska uschnut a az tak vykrajujem medzi sackami

bambusko
21. okt 2010

ahojte, obcas vas precitam a cerpam inspiraciu 😉 peciem len pre svojich blizkych. a neda mi nenapisat na margo ludi, co sa im zda rucne zdobena torta draha 😖 ludom sa nezavdacite, nevedia si vazit rucnu pracu... radsej dopredu nadhodte cenu a nedbala by som upozornit, ze to bude drahsie ako z tesca, pretoze pouzivam kvalitne suroviny a tvorivost, pripadne vzdy k torte prilozit listocek s rozpisom surovin a cenami. nestoji to ozaj za to stravit kopec casu pracou na niecom, z coho mam mat nakoniec zly pocit kvoli cudakom 😒 drzim palce 🙂

evitkamalicka
21. okt 2010

ja vzdy poviem pribliznu cenu dopredu a ked sa im nepaci, nech idu inde, ale zatial som taku skusenost nemala....v decembri budem robit dvojposchodovu tortu takze uz vedia, ze bude stat okolo 70€ a ziaden problem

bambusko
21. okt 2010

ludia su pokazeni imitaciami cohokolvek a lacnymi cinskymi hlupostami. mnohi nedokazu sami nic vyrobit a nemaju vobec predstavu, co obnasa vymysliet, pripravit, urobit a odprezentovat nieco vytvorene vlastnymi rukami a hlavou

danciacik
21. okt 2010

@evitkamalicka ďakujem ti veľmi, to ma nenapadlo s tými sáčkami, super,určite vyskúšam. 🙂

evitkamalicka
21. okt 2010

@danciacik vyskusaj, ide to super

katrin21
21. okt 2010

no, baby, ja si prave preto sama skusam piect tie torty,lebo aj mne sa to zda veeeela dat za tortu 40 -.70e... uff... teraz vam nahnevam,co? he he, ale nie.. viem, kolko je s tym piplania, ale aj tak by som proste tolko za tortu asi nedala.... ved to su strasne prachy, za 70e kupim zlaty prsten 😝
ale nozožerte ma za to 🙂

lucula73
21. okt 2010

@evitkamalicka a akú máš ty abecedu?

evitkamalicka
21. okt 2010

@lucula73 mam abecedu pisanu malu, velku a cisla

evitkamalicka
21. okt 2010

@katrin21 ja som minule pozerala na nete jednu cukraren a tam sa cena umelej torty svadobnej pohybovala az do neuveritelnych 400€

evitkamalicka
21. okt 2010

@katrin21 ta torticka bude mat okolo 7kg takze k tomu aj adekvatna cena

danciacik
21. okt 2010

@katrin21 neboj sa podľa mňa ťa nikto nezožerie. Nie sú to malé peniaze, ja neviem či by som toľko dala cudzej osobe za tortu, ale keď teraz vidím koľko je s tým roboty a aké sú to krásne umelecké diela, tak niekto oveľa radšej investuje do toho, že dá urobiť tortu ako keby mal kupovať dar. Torta predsa nikdy nie je nevhodný darček. 🙂

bambusko
21. okt 2010

@katrin21 a keby si robila pre druheho, kolko by si za to pytala? 😉 kto to vie, urobi si, kto nie...

anibas
21. okt 2010

@bambusko
@katrin21 s cenami máte pravdu - u nás na východe je to horšie - ja chápem ľudí, že dať za tortu napr. 20 € a ešte za darček je veľa ☹ ☹ viem ísť s cenou dole, ked je jednoduchá. Ale keď tvorím postavy a zvieratá a autá a pod. celý deň - tak je to nezaplatená robota. A ľudia nechcú jednoduché torty !!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

bambusko
21. okt 2010

ja napr. nerobievam ziadne zlozite torty, ale velke, robime rodinne oslavy, je nas vela, nech sa kazdemu ujde. len za suroviny, ked si zratam ma to vyjde asi 15-20€. plus voda, elektrika, moja robota je zadarmo. zdaleka nevyzeraju takto ako tu vase ozaj diela, len uplne nieco jednoduche. ale deti maju radost a viem, ze aj po rokoch si budu pametat, ze ked som mala 8 rokov, mala som tortu taky hrad ap. darceky vecsinou zapadnu prachom, v spomienkach ostavaju zazitky a pekne chvile. o tom je torta a oslava podla mna 😉

hanka.
21. okt 2010

Ahojte, tak se chystám na svůj první dort. Dneska jsem si byla koupit v cukrářských potřebách barvičky a bavila jsem se tam s paní o potahování dortů. Používáte na potážení vlastní hmotu ze sušeného mléka nebo kupujete přímo od výrobce. Paní mně tvrdila, že s tou "domácí" dort nepotáhnu, že se mi to bude trhat a nutila mně si koupit tu jejich. Tak sem si prva řekla, že napíšu vám a některá snad poradíte. Děkuji moc. Hanka

bambusko
21. okt 2010

a nedopisala som, ze nemam v podstate ziadne cukrarske pomocky a farby, ktore tiez nie su zadarmo

bzucinka2
21. okt 2010

@danciacik preco by sa nepacil, ved je pekny 🙂
ja tiez vzdy poviem dopredu cenu za kilo a pripadnu vahu, to sa dohodneme do akej vahy by som mala ist, ale hned ich upozornim, ze ta vaha nie je vzdy 100% zalezi aj od ozdob ake tam chcu mat a tak 🙂

bzucinka2
21. okt 2010

fuj aj teraz som nechala v obchode s cukrarenskymi potrebami 37 ecok 😝

evitkamalicka
21. okt 2010

presne tak, pomocky su dost drahe

akme
21. okt 2010

@dajulik no aká šikovnica 😉

jakelina
21. okt 2010

@hanka. já jsem dělala zatím jen jeden potahovaný dort a potahovala jsem hmotou z bombonů. A šlo to bez trhání, jenom mi ta hmota moc nechutnala. ☹
Byl nepovedený, ale na poprvé to celkem šlo.

bzucinka2
21. okt 2010

@hanka. ja potahujem kupovanou, mam s nou menej roboty a lepsie sa mi s nou pracuje 🙂

jakelina
21. okt 2010

@hanka. a pomůcku nemám ani jednu. Dělala jsem pomocí obyčejné malé lžičky zdobení kolem dortu dole.

katuskad
21. okt 2010

@hanka. no je samozrejmé, že ťa predavačka chcela presvedčiť aby si si kúpila ich hmotu, ale ja napr. poťahujem z doma robenej a nemenila by som, aj ked priamo z obchodu som nekupovala tak neviem aké sú ale ja som spokojná s tou, s ktorou robím a tu je na ňu recept http://www.toprecepty.cz/recept/8238-marcipanov...

hanka.
21. okt 2010

děkuji vám za rychlé rady 🙂
@jakelina budu ráda, když můj první dort bude vypadat taky takto🙂 povedený 🙂
@katuskad děkuji, zkusím tedy tuto

danciacik
21. okt 2010

@bzucinka2 ďakujem 🙂
Ja robím aj marcipán a aj z cukríkov a nevidím dôvod prečo by to nešlo. Len to chce skúšať. Je pravda, že z kupovanými hmotami je minimum roboty, no ja som ešte žiadnu nekúpila ale určite raz vyskúšam.

jakelina
21. okt 2010

@katuskad a dají se z tohoto marcipánu dělat i ozdoby na dort????