Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vinka
12. nov 2010

@duckei ano to je stužený tuk.nie ako hera.Hera je žltá alebo ako maslo.Cera je ako smetol alebo masť aby sisi vedela predstaviť ako to vyzerá.OK? 😀

hejdita
12. nov 2010

@duckei tu v CR sa to da kupit pod nazvom omega 😉 to je 100% tuk na pecenie

duckei
12. nov 2010

Jasněěě 😀 Díky moc moc, zejtra vykoupu maršmeláky 🙂

sofi07
12. nov 2010

@alex21 @anibas @bzucinka2 dakujem pekne, anibas, tiez som ficala na beverly, Dylan McKay bol moj objekt 🙂))
pridavam torticky a medovnickovy bonus 🙂

sofi07
12. nov 2010

@duckei u vas je to omega

dajna11
12. nov 2010

ahojte,žienky ako sa robí tá plnka zo salka?mysím že je karamelová?

beruska2x
12. nov 2010

@dajna11 plechovku salka varis cca 2,5 hodiny nechas do druheho dnes vychladnout a uslehas s 250g masla a rumem 😉

plechovku pri vareni parkrat obrat at se nepripali a dolevej vodu at je skoro ponorena

dajna11
12. nov 2010

@beruska2x dakujem.

zdenallicka
12. nov 2010

@hejdita Normálně si nasypu trochu kakaa na stůl a normálně tam zapracovávám prášek, třeba jako sušené mléko při výrobě mléčného marcipánu..🙂 Varna je dost "mokrá", takže když tam toho kakaa nedáš půl pytlíku, tak to bude v pohodě.. A kdyby ne, jenom si navlhči ruce a znova propracuj..🙂

hejdita
12. nov 2010

masina dodelana ....jeste druhy mne ceka tam jeste udelat asi 50 kolecek zmackanych a dort bude na tristvrte dodelany pak tam soupnout vonavku a dodelat zbytek ted jdu ale uklizet protoze deti mi zabordelili cely byt 😀 a hlavne mrne spi tak budu mit nato klid protoze klarka je hodna ona bud pomaha nebo se mi nemota pod nohama takze je to fajn....

hejdita
12. nov 2010

@zdenallicka jeeej 😀 😀 😀 😀 😀 pozde ale prece zapracovala sem tam asi na dva krat do ruky a pak sem to domalovala cernou a jeto 😅 😉 🙂 😀 😀 😀 ale moc diiik snaha se ceni 😵 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
12. nov 2010

@sofi07 ako to robis prekrasne kosik nema chybicky a tie ruzicky krajsie ako normalne 😵 😵 a truhlica sa podarila....tiez velmi pekne ako sa robia tie skvirky medzi drevom? 😕 je to snad zrozumitelne ta moja otazka....no parada 😵 😵 😵 😵 😵 😵 aj s medovnikmi si sikulka mas pevnu ruku a cit 😉 🙂 😵

zdenallicka
12. nov 2010

Sofi..😲

(jdu se zahrabat.. 😝 )

benjik
12. nov 2010

Ahoj holky,
jsem si dnes koupila práškové barvy,ale ne od kovandů. Pytlík 5g za 5 kč.Kamarádka s nimi barvila růže,je to dost sytá barva.Příští týden ji zkusím,tak dám vědět jak barví.

hejdita
12. nov 2010

tak prvni z dortuuu a vecer pozde vecer vlozim druhou....snad 😀

@benjik ruuuzicky kraaasneee 🙂

benjik
12. nov 2010

@hejdita vyřídím,ale prý byly slané,tak uvidím jaká je ta barva.

zdenallicka
12. nov 2010

@hejdita Juchůůůů!! 🙂

hejdita
12. nov 2010

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀 😀 jak juchuuuu pochvalu neeee 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ne pochopila sem

dajna11
12. nov 2010

prosím vás nenapíšete mi recept aký robite na ten točený korpus popr.aj krém ktorým to mažete?

zlatat
12. nov 2010

@sofi07 náááádhera - ten košík nemá chybu - ale aj ostatné

zlatat
12. nov 2010

@hejdita podaril sa ti ten Thomas 🙂

dm1
12. nov 2010

pridavam dnesne vytvory

dm1
12. nov 2010

krstinova pre kamaratkine dvojicky

dm1
12. nov 2010

@sofi07 nadherne torticky hlavne ten kosik!

mna caka este dnes v noci jedna s kvetmi som skusala zase dratkovanie tak som zvedava ako to dopadne nakoniec

sofi07
12. nov 2010

dakujem za pochvaly, @hejdita, @zdenalicka ste ma rozosmiali :D
@dm1 tak to drzim palce pri kvietkoch, tiez som ich robila vcera v noci, uz som mlela z poslednych sil, vacsinou si ich urobim dopre, len teraz to bolo tak narychlo

@hejdita nadherny tomas, tiez ma caka asi o mesiac. krasne sa ti podaril
@dm1 tak toto je ina bomba to lietadlo, fantasticky vyzera, krasne vypracovany. aj krstinova je nadherna, neznucka

lussy23
12. nov 2010

@medakote . krásne. V jednoduchosti je krása 🙂
@mokiri - krásne torty. Obidve. 😉
@vinka - paráda. najmä ten mešec- 🙂

lussy23
12. nov 2010

@sofi07 -waw! Klobúk dole. To vôbec nevyzerá, že je to torta.! Nádhera.
@dm1 - krásne bábätká i lietadlo.
@hejdita - podaril sa vám Tomáš,

ellise
12. nov 2010

holky, tohle jsem dnes ojevila na netu, dokonalé....

bzucinka2
12. nov 2010

@sofi07 tie medovnicky robis ake? su makucke a robis aj na zakazky? po com ? velmi pekne ich zdobis, to ja tak nikdy nebudem vediet 🙂 ty koki, este aj krajinka na medovniku, sanku mam az na kolenach 😅
@hejdita
@dm1 krasne vytvory a ja som si tiez kupila babatkovu formicke a moje sa pozera na opacnu stranu ako vsetky ostatne co som videla :
@ellise to je torta???
nestiham vsetko citat, mala som 3 torty, zajtra hodim foto 🙂

bzucinka2
12. nov 2010

@vinka mesec nema chybu super 🙂