Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

andrea12737
21. nov 2010

Ahojte zienky,
dakujem kockam, ktore mi ochotne poradili, pripajam moje prve vytvory, nie je to dokanale, ale svoj ucel splnili. Lubili sa im a chutnali im 😵

andrea12737
21. nov 2010

A este som chcela dodat, ze vas tu obcas citavam, resp. sa chodievam kochat vasimi krasnymi vytvormi.. klobuk dole 😵 😵

vinka
21. nov 2010

@andrea12737 ved boli fantastické.Vidieť,že museli byť krásne. 😉

akme
21. nov 2010

@lussy23 to je z tých MMF ružovo žltých cukrikov z Lídla neprifarbovala som 🙂

alionuska
21. nov 2010

@anibas naaaadherne torticky si vykuzlila🙂

alionuska
21. nov 2010

Ahoj koceny...zas po dlhej dobe,ale s novymi vytvormi...tak vas zdravim a peceniu zdar!! 😀 😀 😀
Veru bolo toho pozehnane...torticky na stuzkovu ma uplne vycerpali..36kusov..som bola do pol stvrtej hore v piatok..a doobeda v sobotu som upiekla a dokoncila tu tekvicu a minitorticky...k nej..sme isli na jednu oslavu a malovana je opat airbrush pistolkou...Tatino vyfarbovala a tak ho to bavi...povedal,ze on mi bude torty vyfarbovat!No to urcite!!! 😀 Montovat sa mi do remesla😀 😀 😀..a ked sme ju dali na stol v tej restauracii,vsetci si mysleli,ze je to dekoracia😀 😀 😀

bzucinka2
21. nov 2010

@lawli krasne postavicky, sikulka, ja sa tiez takeho bojim, ale teda postupne skusam a ucim sa 🙂
@nikanika28 krasne sa ti podarila a ozaj to si najprv to vrchce poriahla a potom prekladala? to sa nepokazil ten potah ? 😉

bzucinka2
21. nov 2010

@anibas ta krstinova je taka krasne nezna, supis 🙂
@akme krasne a vobec nevyzeraju ako prve 🙂

naika
21. nov 2010

alionuška,dočkala som sa ....chodila som nakúúúkať celý den a ako vždy nadherné si šikulka 😵

bzucinka2
21. nov 2010

@alionuska wauw fotak ako orginal super 🙂 ja nechapem ako to vsetko stihas, ty si superzena ci co? prekrasne vsetky ako vzdy🙂

akme
21. nov 2010

ali nádherné, ja by som chcela vidieť ako to u teba vyzerá keď pečieš ako to stíhaš to je normálne neuveriteľné. Mám na teba otázočku koľko dávaš farby na jeden balíček MMF ja keď som teraz robila dcérke tú fialovú jednotku dala som 2x na špičku noža - gélovka vilton - a potom sa mi to trhalo ako dosiahneš potom elasticitu toho poťahu alebo je to tým, že to váľkaš na tej gumovke? 🙂 🙂 lebo keď neprifarbujem tak to úplne perfektné a s farbou je to veľmi krehké

anibas
21. nov 2010

@bzucinka2
@alionuska ďakujem
Alenka teba vyčerpali mini ? a čo ten pes a foťák a tekvica ????? mňa čaká macko Pooh

lawli
21. nov 2010

@bzucinka2 ďakujem 😉 bať sa nemusíš ,nieje to ťažké ,len sa do toho pustiť 😵

lawli
21. nov 2010

@alionuska krásne ako stále a fakt ich je požehnane 🙂 to ešte mam čo doháňať 😕
a taký menší dotaz si dovolím ,čo obaľuješ do baliaceho papiera ? Na kartón sa mi to zda hrube 🤐 😨

alionuska
22. nov 2010

@lawli dakujem..teraz momentalne som musela kupit sadrokartonove dosky a tie si rezem podla potreby...mala som predtym, take lisovane drevo,ale tie som uz vsetky minula... ale ten sadrokarton je uplne super..nemusim ho rezat priamociarou pilou,iba britom naznacim ,potiahnem,prelomim a je to🙂
@anibas ..dakujem..uz to bolo v piatok,po celom tyzdni som bola dost unavena a tie na stuzkovu som si nechala na poslednu chvilu...preto som bola uz unavena z nich😀
@akme v pohode...upratujem priebezne🙂 😀 😀 ja davam farbu od oka vzdy..niekedy jej tam ide dost,ale ked sa trochu zacina menit konzistencia,namasti si poriadne ruky s cerou a mies.... ono sa to spoji. 😉
@bzucinka2 dakujem moc🙂..ze superzena😀 😀
@naika 😀 😀 😀 tak sa kochaj🙂

rybca
22. nov 2010

@alionuska nadherne, opat a zas..🙂)) tu maslu na kosiku si aj nejak podopierala, aby ti tak krasne drzala, kym stvrdla? ci ti to tak drzi prirodzene?

baby aj ostatne torty su krasne..🙂))

bzucinka2
22. nov 2010

@alionuska super napad ten sadrokarton 🙂

alionuska
22. nov 2010

@rybca nie nenechavala som ju stuhnut...ako som ju urobila,tak som ju tam polozila a drzalo to..MMF je tuhsie,preto tak krasne drzi tvar🙂 Ale tie kvetinky...to bol nekonecny pribeh... 😀 😀 taku polchu zakryt... 😅
@bzucinka2 no lisovane OSB dosky su drahsie,ako sadrokarton...tak to ma predvedc ilo a nebanujem! 😀 😀 lahka manipulacia a aj sa to super obaluje do papiera🙂

rybca
22. nov 2010

@alionuska no klobuk dolu, mne by sa to urcite bud zlomilo, alebo splaslo...🙂 ale nabuduce skusim tu ceru pri mieseni, ked sa mi lame hmota, ci to aj mne pomoze..🙂

vinka
22. nov 2010

@daniz nezabudla si na KáVOVý KRéM VšAKžE 😀 😀

danciacik
22. nov 2010

ahojte, popozerala som si tortičky - krása, úžasne, všetky ste riadne šikovnice

@alionuska ty máš dokonale torty ako vždy sú nádherné.
Ja tu nie som teraz často aleaspoň vám pridám môj výtvor

bzucinka2
22. nov 2010

@danciacik pekny havko podaril sa ti krasne 🙂
@alionuska asi pojdem do pivnice a pozriem stare zbytky sadrokartonu 🙂

daniz
22. nov 2010

@vinka nie.... ale skoro... 😀 😀 😀 . Uvaríš 2 dcl čiernej zrnkovej kávy. Keď to vychladne v tej káve aj s gruntom uvaríš 1 zlatý klas a necháš vychladnúť. Vymiešaš 250 g masla a 125 g cukru-podľa chuti a vmiešaš puding. Je skvelý. Najprv
ale skús v malom množstve, či si asi taký predstavuješ... 🙂 🙂 🙂 Nech sa darí. len teraz som sem prišla tak idem dočítať a povychvalovať..... 😉 😉 😉 .

vinka
22. nov 2010

@alionuska a ako to počítaš ako váhu s tortou alebo tú dosku odrátaš? 😕

lussy23
22. nov 2010

@danciacik - krásny havko
@alionuska . klobú kdole nádhera
@andrea12737 - krásne torty. Tí pvečka nemá chybu

andrea12737
22. nov 2010

Ahojte,
@vinka dakujem velmi pekne za pochvalu 😵
@lussy23 aj tebe dakujem velmi pekne za pochvalu 😵 Veru, ovecka bola o cosi krajsia ako ten scooby doo 😝 😀 , trosku vyzeral ako z hororu, ale synatora potesilo aj to... bala som sa toho ze ma vysmeje ze co to je, no nestalo sa tak nastastie 😝 😀 😉
Ovecku si uz u mna objednal kmotrin priatel pre ich spolocneho priatela, kt. je baca, potom este jednu hrosika a jednu mam vymysliet podla vlastneho gusta eroticku... to vsetko koncom januara, do polovice februara... urcite si tu k vam zbehnem po radu ze co a ako.. Ale to si uz zabezpecim gelovky na farbenie, lebo s tymi praskovymi som akosi maturovala 😒

reruna
22. nov 2010

Ahoj, já vždycky po víkednu obdivuju vaše krásné dortíky, všechny jsou moc povedené! Já budu péct na neděli pro tchána na 65, jdu hledat nějaké inspirace 🙂

reruna
22. nov 2010

@benjik ten barevnej korpus by mě celkem zajímal, jak to vypadalo na řezu....

nika80
22. nov 2010

@nikanika28 a @alex21 ďakujem za torty, sú krásne a určite sa niektorou nechám inšpirovať.

benjik
22. nov 2010

@reruna tak nakonec jsem ho odfotila,ale už s náplní,dělala jsem ho ze 4 barev,ale moc mi to nevyšlo na střídání, příště to musím líp rozvrhnout.