Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. jan 2011

@lili01 falešný marcipán dělám ze sušeného mléka. 😉 Ale můžeš koupit i ty válečky, ale je to dost drahé.

reruna
26. jan 2011

@lili01 na jeden dort ti vyjde jeden sáček těch haribo bonbonů. Jestli chceš nějaké ozdoby, tak si udělej více a schováš na příště, v ledničce, vydrží to dlouho, před použítím si to jen trochu nahřeješ v mikrovlnce. Celý dort si musíš potřít krémem (nesmí tam být šlehačka a tvaroh)stačí jen máslo s cukrem nebo klidně ten krém dr. oetker s máslem. Takkové ty marcipánové válečky nebo tyčinky se hodí taky, ale dost se to lepí a jde to blbě barvit.

maca77
26. jan 2011

ahojte
@sisa.b @dm1 tak ja som si prečítala čo ste popísali o floral sade... a veru mám aj ja tú čínsku 🙄
.... ešte šťastie že bola za 15,90 a nie za takmer 30 lebo by ma asi porazilo .... a ešte som si z tej stránky objednala aj rozvaľovaciu podložku a tá má tiež nejaký čínsky názov ... tak asi preto u nich stoja 16,90 a nie 26e ako na iných stránkach ... či tie sú od rovnakého výrobcu?
.... a už sa ani nečudujem že to takto býva u nás s predajom ... MM si asi pred mesiacom kupoval hokejku, ani nechcite vedieť koľko € za to dal a keď sa pýtal predavača ktorá je lepšia, tak mu na to odpovedal "všetky sú uplne rovnaké, robí ich jeden výrobca a potom si na ňu dá každý svoju značku či Reebok, či CCM ..... a tak je to asi zo všetkým ... už som dávno nebola v obchodoch u šikmookých, ale asi najbližšie obehnem a možno na nejakú cukrarsku pomôcku za pár € aj natrafím..

... a ešte mám prosbu, nemáte niektorá postup na mačičku aristokratku? chcem dcérke na vrch torty len takú menšiu ozdobu a mala som aj link len som si to zabudla uložiť 😖
@alionuska alenka má vždy také krásne na tých tortách .... a vlastne, ona má všetko krásne 😅

maca77
26. jan 2011

a ešte moje minulotýždňové .. chalupu podľa skutočnej a sladké pivo

reruna
26. jan 2011

@lili01 korpus dělám tento a je moc dobrý a krásně vypadá http://www.dortyolgy.estranky.cz/stranka/mramor... takto to je pak na řezu

reruna
26. jan 2011

@maca77 krásné, ta chaloupka je dort nebo perník?

daniz
26. jan 2011

@maca77 suuuuper.
BABKY prosím vás niektorá, neviem ktorá ste robila lodičky na podpätku, SÚÚÚRNE potrebujem pomôcť.... 😅 😅 😅
Nemáte fotopostup??? ĎAKUJEM MOC 😕 😕 😕. Teraz mi volala pani, že by na sobotu tortu a to je už 3 v poradí...
Asi ma šibne 😝 😝 😝

lili01
26. jan 2011

@jakelina ze suš.mléka?? a jaký poměr?? a co do toho jde ještě??? vyzkoušela bych obojí 😝
@reruna díky...jo právě,že z válečků se mě to šíleně lepilo
@maca77 krásné dortíky 😝

lili01
26. jan 2011

@reruna děkuji...vypadá moc dobře,postupně vyzkouším 😝

mizulienka
26. jan 2011

@reruna aky je ten konik maly 😀
chcem sa spytat, aku napln mas v tom mramorovom korpuse? visne?
chcem urobit malej tortu a rozmyslam, aky korpus a aky krem? asi nieco tvarohove alebo jogurtove, ked to maju jest aj deti, ale taky coko alebo karamelovy zas pre nas 😀

maca77
26. jan 2011

@daniz @lili01 @reruna ďakujem 🙂 chalupa je torta 😉

reruna
26. jan 2011

@mizulienka ahoj 🙂 mám tam borůvkový džem a čokoládový krém dr. oetker, byl to můj první pokus a nechtěla jsem experimentovat s náplněma, ale višně by se též hodily, měla jsem jednou kombinaci višňový džem a salkový krém a mrammorový korpus a bylo to dobré

reruna
26. jan 2011

@lili01 jinak já jsem dělala ten MMF z haribo bonbonů a dělá se s ním dobře, je to jednoduchý a dávám tam citronku,a by to mělo lepší chuť, mě se to zdá moc sladké, ale mm to miluje a starší syn taky

sofi07
26. jan 2011

@nadulici priemer 26 tusim okolo 4-5 kg

@daniz ma nestras, idem tento tyzden tiez robit prvykrat s oplatkou, zacinam sa stresovat .....co si dala pod nu?

bianca
26. jan 2011

ahojte.Tak decka mna sa to uz blizi......ma byt hotova na nedelu a rozhodla som sa pre falosny parizsky,svetly korpus a na jedno poschodie jahody a na druhe banany.Strasne sa mi pacilo prienie ze vnutri moze byt co chcem len aby vyzerala z vonka (puboska sa musi vytiahnut pred kamoskam 😀 )

dajna11
26. jan 2011

@nadulici mysím podla toho akú máš tortovu formu..priemer...lebo pri točenej to je základ....na spodku aj na vrchu.

daniz
26. jan 2011

@sofi07 odporúčajú ten špeciálny gel neviem či nie pipin, ale majú ho v cukrárskych potrebách na Štefánikovej v ZA, včera som tam bola a okukala.... Si zo ZA nie? Dáš poťah, na oplátku zospodu nanes gel, prilep a odporúčajú aj gel dať navrch. Nech sa Ti podarí, držím Ti palce.

adul67
26. jan 2011

@daniz ahoj aj ja idem robit s oplatkou tortu teraz synovy a nemam ani ten gel takže čoho sa mam vyvarovat? nesmiem ju dat do chladničky?alebo čo sa stalo tej tvojej?

sofi07
26. jan 2011

@daniz dik, mam ten gel kupeny, tak konecne ho vyuzijem. problem je, ze idem robit otvorenu knihu a nevojde mi do chladnicky a spajzu nemam a hlasia na vikend mraz, takze na balkon do krabide ist nemoze. neviem co s nou urobim, ked ju vecer dokoncim, kde ju hodim na noc....☹
baby, robila som medovnikovu kazetku sestre ne krstiny aj s malymi medovnickami pre hosti 🙂 . tolko babatiek po kope som este nemala - 26 🙂

sofi07
26. jan 2011

@maca77 krasa, ten domcek nema chybu, nadherny je!

daducha
26. jan 2011

@sofi07 úúúžasnééé , krásne 😵 😵 😵

lili01
26. jan 2011

@sofi07 je to nádhera,krásně se ti to povedlo!!!!

maca77
26. jan 2011

@sofi07 waw tie babatka pospolu 😵 😵 😵 a tá kazetka! ako umelecké dielo

sofi07
26. jan 2011

dik baby, teiz sa z nej vytesujem 🙂

bzucinka2
26. jan 2011

@sofi07 krasa 🙂

dm1
26. jan 2011

@sofi07 nadherna kazetka aj motyliky. Uz som ti ich pochvalila omylom v inej teme 😀 . A dakujem este raz za radu

@maca77 ano aj rozvalovacia podlozka aj vypichovace aj kostice tie zlte nie su originaly.... No co uz som rada ze mam za lacnejsie len keby to viem tka som mohla pokukat najskor u rakosnikov a keby som nezohnala tak od neho. No co uz budem mudrejsia nabuduce

reruna
26. jan 2011

@sofi07 to je krása 🙂

jakelina
26. jan 2011

@sofi07 něco tak hezkého jsem dlouho neviděla. Jsi profík. 🙂

adul67
26. jan 2011

to je nádhera samí umelci su tu

nadulici
26. jan 2011

@sofi07 dakujem.... 🙂
babatka su krasne, mas naozaj talent.... 😎 😵