Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
14. feb 2011

@mizulienka podla mna su vsetky sladke 😝 ale asi najmenej je podla nas mliecny marcos 😉

jakelina
14. feb 2011

@anibas krásná a za čtyři hodiny hotová celá??? 😀

mizulienka
14. feb 2011

@mrka2 dakujem 🙂
no tym, ze som mala traseny krem s mandarinkami, tie mandarinky to troska zjemnili 🙂
ale ked robite ine kremy, nieje ta torta potom velmi sladka? lebo nabuduce chcem vyskusat ten visnovy krem, ten ma laka 😉
inac mne to sladke az tak nevadi, ale muz ma velmi mlsny jazycek 😕

anibas
14. feb 2011

@mrka2 veď hej - ale my sme mali besnú chuť na tortu - pri koláčoch sa dá ochutnať okrajka, ale keď robíš torty tak nie je žiaden odpad 😀 😀 😀 😀

mrka2
14. feb 2011

@anibas 😀 😀 😀 co uz 😀 musis si nechat zajst chut 😀 😎

mrka2
14. feb 2011

@mizulienka no ja osobne nerobim az take sladke plnky, cukor davam vzdy od oka a radsej menej,lebo malokto ma rad sladke torty,ale moj muz to je pravy opak,jemu je malo sladke vsetko 😀 visnovy som este neskusala,tak neviem, podla mna to bude mnamka,lebo co je ovocne,to je pre mna mnam 😉

mizulienka
14. feb 2011

@mrka2 hej, aj ja povacsine robim menej sladke ako v recepte....ale napr do traseneho nejde ziadny cukor, takze tam nemas kde ubrat, akurat ze urobim menej sladky korpus...ale zasa v trasenom su mandarinky, tie to trosicku prekyslia.

dievcata, ja som dala zvysnu hmotu do mraziaku, moze sa? ci stacilo do chladnicky?

adul67
14. feb 2011

ahojte pridavam svoju valentinsku len pre nás ale mala bit povodne fialova lebo som robila s modrych šmolkov a dala som hned trochu červeneho farbiva v prašku a vzniklo toto ako farbite na fialovo?trochu ma to prekvapilo a bala som sa dat viac červenej asi bi bola čierna .

jakelina
14. feb 2011

@adul67 náhodou není špatná. Kdybys takovou chtěla namíchat, tak se ti to nepovede 😀 😀

lukika
14. feb 2011

@lawli diky
@anibas krásna je a to deti nepovedali že chcú ochutnať otáznik moja svokra má tiež také vedenie dokonca aj ked by chceli deti ochutnať

lussy23
14. feb 2011

@raci @anibas@mrka2 @alex21 @eliska22 @mizulienka - krásne torty, baby 🙂 @dm1 - waw! To je naozaj torta????????? 🙂 @andriss23 --krásne srdiečka 🙂 @medakote - nádherný košík

lussy23
14. feb 2011

@adul67 @mrka2 - nádhera

paja.o
14. feb 2011

Ahojte, tak jsem právě dodělala můj první komplet potahovaný marcipánem. Šlo to líp, než jsem myslela 😅 Samozřejmě se mi ten potah dole trošku potrhal, ale nějak jsem to zamaskovala. Tak snad bude příteli chutnat 😅

bzucinka2
14. feb 2011

@anibas krasna torticka, svokra teda milunka 🙂 ja som minule robila mamininej kamoske na stredu a ona ze ju ani neochutnala, ale odlozila, ze ked pridu deti v utorok, vravim, co, to ju chce tyzden skladovat??? este ze bola puncova, lebo neviem ako to potom dopadlo 🙂

bzucinka2
14. feb 2011

@adul67
@paja.o krasne vytvory🙂
a tu je moja sobotnajsia, len ked si pre nu zakaznicka prisla, tak sa jej zdala mala, tak som este rychlostou blesku dorobila pod vlacik obdlznikovu tortu a rychlo potiahla, ste ma mali vidiet, rychlo som upiekla cesto, letela kadernicke, muzik mi zatial sledoval cesto a aj mi ho vytiahol z rury, rychlo domov a s plesovym ucesom a namalovana som potom dokoncievala tortu, ale nastastie som to stihla 🙂 a le zabudla som ju odfotit druhykrat celu tak ju nemam ☹ a nejako flakato mi ju odfotilo, v skutocnosti bola v pohode 🙂

mizulienka
14. feb 2011

@paja.o to je tvoja prva torta? wow tak to je ozaj krasna 🙂 velmi pekna.

paja.o
14. feb 2011

@mizulienka Celkově je to 3 dort, první jsem potahovala čokohmotou, druhý jsem polévala čokoládou a dala marcipánové ozdoby a teď jsem poprvé potahovala marcipánem. Naštěstí fotka skryje ty chyby, co jsem napáchala 😅
@bzucinka2 Krásný Tomáš 😉

paja.o
14. feb 2011

nádherné dorty tu přibyly ... jste tak strááášně šikovné, holky!!! Nádhera!
@alionuska vůbec nechápu, jak jsi všechny ty dorty stihla. Jsou úžasné!!!

eliska22
14. feb 2011

@reruna nemám vystužené, len položené 😉 a vydržalo v pohode 😝

fukylove
14. feb 2011

@mizulienka krasne sa ti podarila, ja pod traseny krem nedavam dzem vobec 🙂 ani neviem preco... akosi mi nepasuje ci co 🙂 a mozno len potrebovala trosku "postat"... ja napr. som plnila torty v stredu na sobotu a to bolo super...

adul67
14. feb 2011

@jakelina
@lussy23
@bzucinka2 kočky dakujem to vie potešit vlačik je super aj ja by som chcela niečo take skusit ale na to nemam aj srdiečka su krasne no vlasne všetky tortičky su prekrasne ...ešte sa spítam objedala som si k2 a strašne zle sa mi snou robilo je velmi mekka robíte niekto s nou?na čo ju použivate?asi len na potahovanie ......

fukylove
14. feb 2011

@adul67 - ci to nebolo tym, ze tie smoulovske cukriky su svetlomodre... ja som skusala farbit MMF - chcela som fialovu a mala som doma iba gelovku SKY BLUE a CERVENU a vysledok bol velmi podobny tomu, co mas ty... skor do seda... 😒
ja som robila teraz z K2 svoje posledne dve torticky.... a nezdala sa mi az taka makka... ak si farbila hmotu, tak odporucam nafarbit skor, nechat aj par hodin odlezat a potom robit s nou... som zistila pri poslednych dvoch... co som nafarbila pri prvej a pouzivala o par hodin aj pri druhej, s tym sa robilo fantasticky... co som ale farbila pred pouzitim, to bolo velmi makke...na potahovanie je ale super...na modelovanie zlozitejsich veci chcem vyskusat tu novu hmotu smartflex ci ako sa vola.. uz mam doma, no este som nestihla...

mrka2
14. feb 2011

@lussy23 dik 😉
@bzucinka2 krasny vlacik Tomas 🙂

mrka2
14. feb 2011

@adul67
@paja.o nadherne srdiecka 🙂

adul67
14. feb 2011

@fukylove ja som s tej k2 robila ružičky a bola mekka aj tu krajku okolo som spravila a davala som ju na chvilku do mrazaka abi sa mi dala odlepit od podložky.a to farbenie budem musiet skušat iba na kusku a potom ostatne
@mrka2 díky je tam vela chyb ale fotka to skryje

mizulienka
14. feb 2011

@fukylove ja som dala dzem uplnena ten prvy plat a ten drzal v pohode...ale to iba uplne tak najemnucko, ani ho tam nie je citit...tiez neviem, preco som ho tam dala, nejak som automaticky 😝
akoze ten druhy plat sa mi neoddeluje nejak brutalne, ale ja to tam vidim, tak reku spytam sa odbornicok 😉
s tym odstatim torty mas pravdu, dnes je este lepsia ako vcera a ten traseny krem mnaa mnam 🙂
Evi ta hmota, co pouzivas na potahovanie, je pre teba sladka? mne sa s MMF robilo skvele, len mi troska vadi ta sladota 😒 ale inac pohoda 🙂

bzucinka2
14. feb 2011

@paja.o dakujem 🙂
@adul67 ja pouzivam K2 uplne na vsetko co robim, potahujem aj postavicky modelujem, proste vsetko co potrebujem 🙂
@mrka2 dakujem 🙂

adul67
14. feb 2011

@bzucinka2 a kde ju skladuješ v chadničke?lebo ja ju mam v krabici v izbovej teplote je to tym?a ked robíš postavičky tak aj zatvrdnu?alebo nie.no aj tak mne to nešlo možno to chce cvik...

ellise
14. feb 2011

holky když děláte s podložkou, to přiložíte až po vyválení? a když to položíte na dort a natahujete potahovku nestratí se vzor?

ellise
14. feb 2011

@mizulienka, ale ten višňový krém není sladký, jen tak jak je sladká šťáva z višní, já jsem do másla přidala 2 kávové lžičky cukru, a vůbec mi to nezdálo sladké
anibas třeba tchýně tušila že je tak dobrá že se s vnučkami dělit nechtěla