Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ferinka
19. mar 2011

@alicc ale já nebudu mít sílu ho zaříznout,jsme ho dělaly celý den 😅 😀 😀 😀

alicc
19. mar 2011

@ferinka to ti verim, je to krasa a takto bohapusto to zjest 😒 😀

jakelina
19. mar 2011

@ferinka tak jedině nabalzamovat a dívat se na něj 😀 😀 😀

alex21
19. mar 2011

@ferinka panecku to ake mala rozmery, ked vazila tolko kil 😨 Ved ja som mala tusim svadobnu 12kg a to mala 3 poschodia 😝 😕 Inak je peknucka 🙂

mizulienka
20. mar 2011

ahojte dievcata, potrebujem radu 😉
chcem skusit drotikovanie, objednala som si cymbidium orchideu, robili ste to niektora, je to velmi obtiazne? 😉
ale chcem sa spytat, aku velkost drotika a aku floristicku pasku si mam objednat?
a co ine este potrebujem, dakujem 😵

yamahafazer
20. mar 2011

@alex21 jasne,ze mozes
nadherne torticky ste zasa vsetky popiekli 🙂

reruna
20. mar 2011

@alex21 krásní tučňáčci 🙂
@ferinka no tak to je úplná paráda, nádhera a teda pořádná váha! to věřím, že se ti nebude ho chtít rozkrát,ale zase si řekni, že kdybys za něj měla zaplatit někomu 2500,-kč, tak bys ho už vůbec nenakrojila asi 😀

ferinka
20. mar 2011

@alex21 spodek je ze tří korpusů na hluboký plech a bagr ze dvou 😀 😀 😀

zlatat
20. mar 2011

@alex21 Ďakujem veľmi pekne za pochvalu - možno sa nám zadarí, uvidíme.
Ozaj si predstavte, na FB mi včera jedna baba ani neviem odkiaľ je komentovala moju tortičku po španielsky - teda aspoň mne sa ten jazyk javil ako španielčina - hmmm, len keby som jej tak rozumela.
@ferinka pekný "macko" 🙂 riadna váha
@alicc ja mám na to plastovú otvráraciu formičku - som s ňou maximálne spokojná, veľmi dobre sa mi s ňou robí - ani nebudem kupovať silikónovú
@alex21 ďalšia nádhera
@mizulienka ďakujem
@bzucinka2 prekrásne tortičky

zlatat
20. mar 2011

@mizulienka nie je to ťažké ( teda pre mňa 😀 😀 ) - ja najčastejšie používam drôtiky veľ. 26 - na lupienky orchideí a na stonku 24 ... kúp si už omotané páskou. Na lupienky biele a na lístky zelené. No a ja ešte používam aj jedlé lepidlo

paja.o
20. mar 2011

Nestíhám dočítat, jen jsem prolítla fotky dortíků a jsou úžasné!!! A Sofi perníčky jsou božííííí, nádhera!

tu je můj "tentotýdenní" dortík pro manžu vinaře 🙂 Skoro jsem ho zapomněla vyfotit, vzpomněla jsem si až jak jsem jej nakrajovala 😅

pristela
20. mar 2011

zase krasne torticky 😉 😉 😉

Holky mate niekto formicky na vyrobu postaviciek-ludi?: som to v nejakom e shope videla, tak som na to taaakto zvedava

zuzana124
20. mar 2011

@dm1 nádherné tortičky, krásne, rovné prosto dokonalé 🙂
@zlatat nemám slov, tá kytička vyzerá ako živá, klobúk dole
@fukylove krásna tortička, tá postavička je nádherná, aj farby máš krásne
@sofi07 tak to je nádhera, na tie perníčky musíš mať pevné nervy a hlavne šikovné ručičky 🙂
@blackrose na prvý pokus nádherná tortička
@anibas krásne, šikulka si 🙂
@bzucinka2 krásne a to ženské torzo prosto nádhera
@ferinka nádhera, nenachádzam slov

pridávam svoje najnovšie dielo

lussy23
20. mar 2011

@anibas - nádherné torty
@blackrose - takisto nádhera
@ferinka - krásna torta, To bolo pre vášho synčeka? Dodatočne prajem všetko naj, hodne zravíčka
@alex21 - úplná nádhera
@bzucinka2 - úžas
@adka_praha veľmi pekná
@reruna - peknú mufinky.
Inak včera som robila tortu, ale nepodarila sa mi, korpus sa mi trhal. Ale dám ju sem, ale najprv musím uprosiť brata aby mi ju odfotil a da do počítača, a aj tú tortu čo som robila pred mesiacom.

lussy23
20. mar 2011

@paja.o @zuzana124 - to je nádherné, baby

lussy23
20. mar 2011

Ozaj, kde sa dá zohnať tá taká žehlička na zahladenie hmoty?

dm1
20. mar 2011

baby dakujem vsetkym idem pokukat co ste vy pridali

@alex21 tu je ju vidiet lepsie http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?f...

dm1
20. mar 2011

@lussy23 maju ju skoro v kazdom e-shope s cukrarskymi pomockami a v CR aj u cinakoch vraj

mizulienka
20. mar 2011

@zlatat dakujem a kde si ich kupovala? ja pozeram na www.peceniehrou.sk a neviem, ci som slepa ale neviem ich nikde najst...
aj ostatne baby ak mozem poprosit, kde ste kupovali drotiky? dik

dm1
20. mar 2011

@pristela ja som mala ale take mensie ani som to nepouzila a teraz som to v tom obchode vymenila za nieco ine. Ale tie co spominas som videla na stretku je to sice dobre ale tie dospele postavicky z toho su moc velke vacsinou baby pouzivaju len tie "deti". Myslim si ze ty s tvojim vytvarnym talentom take nieco vobec nepotrebujes veru 😉

dm1
20. mar 2011

@mizulienka ja som drotiky kupovala na www.cukrarskepotreby.eu aj ked tu za rohom mam peceniehrou lebo tu nemali take ako som potrebovala

dm1
20. mar 2011

@pristela sytu vymiesas aj s MMF ale rozpada sa takze sa s nou tazko potahuje ale modelovat sa da. Preto aj alionuska syte farby farbi tortu na povrchu len

mizulienka
20. mar 2011

@dm1 dakujem...objednavala som na pecenie hrou a tiez na cukrarskepomocky.sk nejake veci a teraz ma napadlo, ze aj tie drotiky by som chcela vyskusat 😉 ale nikde ich neviem najst...a nechce sa mi objednavat este aj z tretieho obchodu, dalsie postovne platit 😝

dm1
20. mar 2011

@sofi07 ano bolo to bielkovou polevou zdobene. A krasne medovnicky!!!! sa chystam aj ja na nejake velkonocne ale len take jednoduche kuraitka a tak. budem trenovat 😝

zlatat
20. mar 2011

@mizulienka fúha, kupovala som ich tuším na www.cukrarskepotreby.eu - ale na stretku, nie cez internet

lussy23
20. mar 2011

@dm1 a koko stojí?

broucek2
20. mar 2011

přidávám svoji cca 5. marcipánovou dortu a 1. 3D - pro dceru k 1. oku, ale budu dělat ještě minimálně 1 nebo 2 na další oslavy v rodině

ada9557
20. mar 2011

@broucek2 jéééj.krásna tortička

bzucinka2
20. mar 2011

@ferinka prekrasne sa vam podarila 🙂
@alex21 tie plastove su lacnejsie 🙂

jajuuus
20. mar 2011

ahojte dievčatá, pridávam aj ja tri tortičky... 😉