Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ada9557
1. apr 2011

@sofi07 to je rozkošná lienka 🙂
@dominika2727 podarená.krásna.len mám dilemu.to je sladká alebo slaná?tie vajíčka vyzeraju ako skutočné. 😵

dominika2727
1. apr 2011

@reruna dakujem. Nuz tu tortu som si sama vymyslela pre kamarata, ktory ma pizzeriu. On robi mne slanu pizzu tak som mu na revanz urobila sladku pizzu 🙂
@mizulienka neviem aky marcipan predavaju v lidli,ale ja kupujem mandlovy marcipan. U nas stoji 4 Eura-500 g.
Aj tu tortu co som dnes robila som robila len s tym marcipanom. Ja davam praskovy cukor, vobec sa mi nelepi a ani netrha. Len treba trosku na hrubsie vyvalkat 🙂

dominika2727
1. apr 2011

@ada9557 dakujem....no dufam ze je sladka aj ked som ju neochutnala,lebo dietujem 😀 Vsetko je z mandloveho marcipanu 🙂

jakelina
1. apr 2011

@dominika2727 dort vypadá úžasně. 😉

pristela
1. apr 2011

@dominika2727 ta pizza vypada mnaaaaam uuzasne 😉
A tu su moje dve dnesne, fialova v pohode ale ta hneda, ja myslela ze ma porazi 😠 musim najst a objednat nejaku hmotu hotovu , ktora ma nebude pri ozdobach takto trapiť 😒 ked kupite tie velke balenia kmôt ako ich skladujete? nevyschnu?

bubina1
1. apr 2011

@lucinka4 dakujem velmi pekne za odpoved... predvidavo som kupila 2 baliky, lebo sa mi nezdalo, že by jeden mal stačit 🙂 ved aj z MMF treba viac ako čo je v tom malom sacku....
inak ani ja nie som profesionál 🙂 asi 3-4 krát som robila potahovanu z MMF... ale MMF sa mi celkom páči, len teraz pri malej nemam tolko času sa s tým hrat...hlavne upratovanie ma po tej hmote nebavi 😀 atak sa mi zdalo, že vyskusam tuto marcipánovu hmotu ako hmotu SOS 😀

dominika2727
1. apr 2011

@jakelina
@pristela dakujem vam 😵
@pristela krasne torticky. Robis s MMF?

sofi07
1. apr 2011

@dominika2727 paradna a to vajicko je uplne ako ozajstne!neskutocne

@mizulienka tusim maslovo-pudingovu a mramorovy kropus, to maju deti najradsej🙂

reruna
1. apr 2011

@dominika2727 tak to je pak jasné 😀

reruna
1. apr 2011

@pristela obě jsou moc krásné!

adul67
1. apr 2011

ahojte kočky som tu dávno nebola ale prezrela som si krasne tortičky ste pridali ja pridavam terajšiu k meninam pre tatina ,a idem si vas dobre prečítat 🙂

zlatat
1. apr 2011

čaute, uf zase mám čo doháňať v čítaní - teda vy ste šikovnice, stíhate písať, aj vypekať ... 😀
Ja som teraz mala len jednu tortičku a ďalšiu mám až v polke mesiaca - aj to bude pre mňa, lebo budem ať narodky.
V tejto detskej som využila aj Artistry vykrajovačky - reku keď už boli také drahé, tak ich musím často používať 😀

zlatat
1. apr 2011

@adul67
@pristela úžasné tortičky

mizulienka
1. apr 2011

@adul67 velmi pekna torticka 😉

@zlatat krasna torta a ake nadherne zvieratka si vymodelovala, krasne 🙂

@pristela krasne torty, ta bielo hneda sa mi velmi paci 🙂

zlatat
1. apr 2011

@sofi07
@dominika2727 nádhera ak ovždy

zlatat
1. apr 2011

@mizulienka ďakujem, išla som podľa vytlačeného obrázku ( myslím tie zvieratká ) ... ono kamoška mi poslala fotku torty, že takú by chcela, ale ja som si ju zmenila. Predloha bola táto torta: http://farm3.static.flickr.com/2761/4334282828_...

ada9557
1. apr 2011

@pristela nááááááááááádhera 🙂
@adul67 krásne srdiečko. 😉
@zlatat krásna tortička. 😵 😵 😵

dm1
1. apr 2011

@pristela pekne torticky! A vidim ze si aj anglicku abecedu pouzila ako sa ti s nou robilo? Ak mas kupovanu hmotu tak normalne pri izbovej teplote. NIektore su v kybliku ine len v sacku

dm1
1. apr 2011

@sofi07 tak super ze si to zachranila nakoniec! a to bola tato lienka? A pekne ze mesiac dopredu tortu 😀 . Ale aspon si pochutnate. Ozaj nechces mi ju poslat ja som zase jednu zabudla 😀 . Ideme sestre na moravu a som zabudla ze svagor bude mat narodky tak este musim rychlo do rana nieco vykuzlit este nic nemam 😒

zlatat
1. apr 2011

@ada9557
@mizulienka ďakujem vám dievčence 🙂

mizulienka
1. apr 2011

@zlatat mozem sa spytat aky krem si robila?
ja som nemozna,neviem sa rozhodnut ci urobit tvarohovu, visnovu alebo coko krem? 😀

jakelina
1. apr 2011

@pristela
@adul67
@zlatat podařené dortíky. Moc hezké.
Já dělám nějakou jednoduchou na pondělí manželovi do práce. Má svátek, tak něco sladkého ke kávě. Moc se mi teda nechce, mám chřipku a dva nejmenší taky, tak jsme tady jak v lazaretě.

zlatat
1. apr 2011

@mizulienka parížsky s ovocím ( kúpila som v Lidli mrazenú zmes - boli tam maliny, černice, čierne ríbezle, brusnice )

reruna
1. apr 2011

@mizulienka udělej čoko krém, dětem bude určitě chutnat a může jít i pod potahovku, k tomu tvarohovému bys musela dělat mantinely a višńový nevím, jestli by dětem chutnal, našemu určitě ne

reruna
1. apr 2011

@adul67 @zlatat krásné

jakelina
1. apr 2011

@reruna u nás taky višně nikomu nechutnají, já je dávám jenom na kynuté koláče, když potřebuju poznat s jakou jsou náplní. Přitom máme na zahradě višeň jak hrom a jenom to žerou špačci a nebo z nich dělám sirup.

lussy23
1. apr 2011

@jakelina - krásnučké 🙂 @zabka1611 - krásna 🙂 @dominika2727 - no úžasné!!!!!!!!!!!! a ak je to sladká torta a tie vajíčka a papričky sú vymodelované, klobúk dole! 😲 @zlatat krásna a roztomilá tortička 🙂
@adul67 - prekrásne srdiečko 🙂 @pristela - nádhera 🙂 @sofi07 - krásna lienočka 🙂

dominika2727
1. apr 2011

@sofi07
@zlatat vdaka
@zlatat krasna torticka 😵 , ja som postavicky este neskusala
@lussy23 100% sladka torta 😀 vajicka sa robili uuuplne najrychlejsie 🙂

bzucinka2
1. apr 2011

@pristela paradne vytvory 🙂
@adul67 suprova 🙂
@zlatat krasnucka a tie zvieratka uzasne ako vsetko 🙂
a tu su moje tohtotyzdnove :

sofi07
1. apr 2011

@dm1 nie, ta lienka je este z leta. tu ucokoladovu si nakoniec vzala ta, co si ju objednala,ze tak budu mat oslavu o mesiac skor 🙂))
@adul67 krasna torticka
@zlatat nadherna torticka, tie zvieratka mas fakt dokonale
@bzucinka2 nadherne torty, a ta pingova je uplne bohovska