Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
11. máj 2013

baby, dráždite ma tu krajkami, ešte nedávno som bola presvedčená, že nijakú krajku nepotrebujem, ale tie torty s nimi sú také krááásne
A pridávam ešte moje ďalšie tohtotýždňové 😝 Mala som nejako blbo nastavený foťák, tak sú fotky ružovkasté 😝

bambula1307
11. máj 2013

@lamps no tak som onemela ..och och och 😉 nadheraaaaa

evuska32
11. máj 2013

@lussy23 ďakujem 🙂 aj keď osobne si myslím, že keď Boh rozdával kreativitu a estetické cítenie mňa síce neobišiel ale ma len pofŕkal 😀

lamps
11. máj 2013

@bambula1307 môžeš robiť aj vykrajovačkou na tulipán dá sa kúpiť sada v troch veľkostiach, ja ju mám od číňana

evuska32
11. máj 2013

@maca_p použila som tento: jedno Salko 397g, 400 g sušeného mlieka, 1 ČL oleja, mandľová aróma a voda podľa potreby - ale s ňou opatrne, ja som dala 3 PL vody a mala som to potom riedke a musela zahusťovať 😖

lokalistin
11. máj 2013

@bambula1307 ja som dneska skusala a robila som srdieckom a tym zubatym kolieckom som si tie kraje tak ozubila,len som ju viazala a lupene este neboli poriadne tvrde,prsi cely den je tu vlhko 😝 a popadali mi z drotiku

mysiatkoo
11. máj 2013

@lamps jojoooj, zadania sice skoro rovnake, len ja tam potrebujem vtrepat 60 a vsetko najlepsie a z toho mam koprivku... a ani kvietky teda nemam take pekne ako je ta tvoja ....a vobec, kam sa ja amater hrabem na teba 😀 😀 ale do rana to tam musim nejak dokombinovat a foto pridam asi az z domu v pondelok, lebo som si nevzala zo sebou kabel na vylet ;) a dufam, ze uz sa z nej tesis aspon o malicko viac, lebo je naozaj KRASNA

lamps
11. máj 2013

@mysiatkoo veď aj ja som amatér a spokojná budem až vtedy, keď mi dajú info, že aj chutila a páčila sa oslávenkyni, tiež je na 60-tku 😅. A keby si dala 60-tku na vrch torty a nápis "všetko najlepšie" na podložku, aby si nemusela davať všetko na tortu?

lokalistin
11. máj 2013

Baby moja malovana-nemalovana rolada,som velmi smutna,ze to nevyslo mohlo to byt pekne,ale je vynikajuca uz som sama polku zjedla. Dala som domaci dzem z ciernych ribezli segra robila a take nieco ako creme ole ale chut vajecny liker -uzasna.Len celkom na samom kraji sa mi to otlacilo

lamps
11. máj 2013

@lokalistin vyzerá dobre aj bez maľovania a hlavne, že chutila 😵

lokalistin
11. máj 2013

@lamps no akoze fakt nechapem,ze zeriem jeden za druhym strasne dobra,ale urcite to este skusim, podla mna cez ten stencil bol ten vzor moc plytky, asi preto to zostalo na papieri

lamps
11. máj 2013

@lokalistin ja si videla, že maľovanú roládu robili tak, že najprv "nakreslili" čokoládou alebo kakaovým cestom vzor na papier, dali to do mrazničky, nechali to stuhnúť a potom na vzor vyliali bledé cesto a dali piecť.

lokalistin
11. máj 2013

@lamps aj ja som to tak robila presne podla receptu najskor kakaove cesto dala do mrazaku a potom svetle cesto na to,ale citala som,ze vela ludom sa to neotlacilo,ze mozno nie kvalitny papier ten by trebalo natriet trochu olejom tak nabuduce skusim tak,alebo na silikonovu podlozku dat

lucula73
11. máj 2013

@lamps adka krásna je,ako si tam tu krajku nalepila?lebo ja som ju vodou,no na druhý deň mi na niektorých miestach odstávala..
som dorobila štvrtú tortušu,mám úplne dosť,moj rekord na víkend,aj deň dovolenky padol za obeť 😠

lamps
11. máj 2013

@lucula73 ja som si trošičku potrela tortu vodou, pricapla som krajku a tam, kde odstávala som jemne potrela pipingelom a drží

lucula73
11. máj 2013

@lamps musím si ten pipingel kúpiť,už viac krát mi chýbal 🙂

mysiatkoo
11. máj 2013

@lamps aj to bola alternativa... ale neskoro, uz je to tam... po vzhliadnuti tej tvojej ma to prestalo bavit 😀 😀 😀 ale nie... veziem ju cca 200km, tak som to radsej pricapla navrx, aby som nedorazila len s nejakym napisom "tko njpsie" . ...a celkovo vobec nevyzera tak ako som si ju predstavovala... vzdy sa mi pri zdobeni nieco nepodari ako povodne zamyslam a potom to uz nie je ono 😠 popri upratovani kuxyne som prave uvazovala nad tym, ci mi ta moja siroka rodina svojimi mnohymi sviatkami za rok predsalen nepostaci na ukojenie tohto konicka, lebo pre inyx je to take..... ine....viac nervov ako radosti...

rapunzel1
11. máj 2013

Babule moje, zas som vás nestíhala cez týždeň čítať, tak mám zajtra čo robiť, pridávam svoju kvapku k moru. Som konečne robila tú moju podkovu s čoko, už sa mi o čokoláde aj snívalo, že kombinácia bielej a tmavej, ale nakoniec dobre, i keď som pospomínala pár svätých, aj okrúhlu som si odskúšala z čoko, no na jeden víkend bola sranda. Autíčko bola tiež sranda, potiahnuť s MMF, malo 8,5 kg, Máša mala 12 kg, okrúhla čoko 5 kg, podkova neviem presne, ale okolo 8 tuším, a Leuške mala 3,6 a ešte jednu mám v chladničke a hrooozne sa mi nechce ju dorábať, ach jáj.

cabalkova
12. máj 2013

Ahoj holky, jdu za vámi na radu, budu poprvé pect korpus jenom v rafku, tak jak na to, na plech pecici papir a na to postavit rafek? Jak to udelat, aby testo nevyběhlo spodem?

vecernicci
12. máj 2013

@cabalkova já si ráfek vždycky jakoby postavím na alobal a kraje zahnu nahoru, jakoby ten ráfek zabalím a nikdy nic nevyteče a alobal krásně sloupnu poupečení 😉

cabalkova
12. máj 2013

@vecernicci Dekuju za tip. Takze alobal zahrnout az za horni okraj rafku?

viera6
12. máj 2013

Baby pomoc..niektorá ste mi tu dávala link na fotopostup teda inšpirácie na červenú čiapočku a ja ho nemôžem najst 😢

vecernicci
12. máj 2013

@lokalistin já myslím, že musíš mít silnější vrtsvu, tohle se ti vsáklo do papíru a nemělo se co otlačit 😉

vecernicci
12. máj 2013

@cabalkova ne až za horní, jen ho položí, dáš na něj ráfek a zahneš trochu nahoru, ne až nahoru, píšu jako hotentot, ale snad mě chápeš, právě v něm peču taky , tak ti to vyfotím 😉

vecernicci
12. máj 2013

@cabalkova prostě to nemám až přes ten vrchní kraj, můžeš to necat i nižší, ale já si ustřihla velký kus alobalu 😀

florentina
12. máj 2013

@bambula1307 jasněěěěěěěěěěěě bylo to supeeeeeeeeeeeeeeer! Já jen nevěděla, jestli tak nejásáš nad návrhem srazu🙂...

maya30
12. máj 2013

ahojte, pridavam zvysok z tohto tyzdna, dokopy 11 kuskov 😝 este buduci tyzden mam 13 a potom uz pokoj 🙂 dockala som sa aj prvych psp torticiek, vlani ked som zacala tak som taku objednavku nemala, tak tesiiim 🙂 Potom ta budova to ma byt mesita 😝 ti ludia su naozaj vynaliezavi, co sa nametov tyka 😀 😝

florentina
12. máj 2013

@cabalkova no hlavní je to postavit na opravdu rovný plech....mě přijde, že mám rovné všechny, ale jen na jednom mi to nevytejká. Jinak já neobaluji, stejně mi to vždy trošičku vyteklo do toho alobalu a pak se mi to špatně sundavalo. takhle vyteče ta troška ven, ale normálně se to taky upeče a to pak oloupnu a doma to snědí. Takže já dávám jen na pečící papír a nijak neobaluji.

florentina
12. máj 2013

@maya30 hned jsem věděla, že je to tvoje práce! parádní všechny....

vecernicci
12. máj 2013

@florentina koukám, že lajkuješ i korpusy v troubě 😉 😀 😀 tenhle je tenhle týden poslední, je pro bráchu k narozkám, teď jsem měla jen tři, tak se nudím 😉
ale příštítýden jich mám už asi 7 a 50 zákusků

jinak holky, zkoušela jsem dělat bombičky, likérové špice, podle receptíku, co koluje na fcb a jsou úúúúúúúúúžasný, dokonce se mi povedly i tou spešl špičkou vytáhnout nahoru, jen bohužel nemám foto, protože se sežraly dřív, než došlo k focení 😀 😀 😀 😀