Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jachin
17. máj 2016

@stebota jasné pomohlo, najbližšie vyskúšam 😉

nika1985
17. máj 2016

ahojte robite este nejaku obdobu mascarpone kremu okrem bielej, mliecnej, 50 a viac perc. coko, gastanovej, karamelovej, citronovej ja uz neviem panicka uz mala vsetky tipy a pyta ale sak uz neviem aku jej ponuknut

alex999
17. máj 2016

@nika1985 Kokosovú 🙂 jeden Olé puding Kokos bez varenia a do toho mascarpone a cukor podľa chuti 🙂

kubrt
17. máj 2016

@nika1985 dělala jsem jogurtový a dcera si ho zamlouvala až budu péct pro ni 🙂 .Byl mňam. Dala jsem jen bílý řecký jogurt + mascarpone

daniela09
17. máj 2016

@stebota fuu, nepamatam si presne, ale cca 30-40 minut, keď vo forme, a na velkom plechu cca 20-25 min. Treba kontrolovať, aby nebolo surové, ale musi ostat mokre cesto. Nech sa podari.

lenuliatko
17. máj 2016

žienky, idem robiť tortu mimoňa 3D, normálnu postavičku a váham, či sa to pokúsiť potiahnuť marcipánom vkuse, alebo na dvakrát, že spájať sa to bude tam, kde má okuliare. Robili ste? Čo je lepšie? Bojím sa, že keď budem poťahovať takú relatívne vysokú tortu, že sa mi marcipán bude krčiť. Raďte 🙂

stebota
18. máj 2016

@lenuliatko Ja som poťahovala v kuse a nič to nerobilo a kolko to maš kilovú.

lenuliatko
18. máj 2016

@stebota este neviem, kolko kg mi vyjde, ale priemer tak 22cm a vyska aspon 35cm. Nekrcilo sa ti to potom dole?

veronkaj
18. máj 2016

@lenuliatko ahoj robila som bola dosť vysoká a poťahovala som v celku a išlo to pekne

stebota
18. máj 2016

@lenuliatko Tá moja mala výšku asi 27cm a to co sa pokrčilo sa dalo vyrovnať v pohode.

lenuliatko
18. máj 2016

@veronkaj
@stebota dakujem pekne, tak to teda skusim v celku 🙂

majrab
18. máj 2016

@stebota prosim ta mozem sa este spytat. Tortu chcem zdobit v piatok,kedze je na sobotu, ale piect chcem vo stvrtok a mozem tak, ze rano upeciem necham vychadnut a postat do poobedia a potom ju rozkrojim naplnim a dam do chladnicky do vecera a potom to natriem malovym kremom a dam do rano do mrazaku? alebo nechat v chladnicke? Chladnicku mam taku malu, ze tam bude iba torta a v mrazaku by tiez bola iba torta

lenuliatko
18. máj 2016

@stebota pozrela som v albume tvojho mimona, peknucka torta. Prosim ta, aky bol asi priemer formy, v ktorej si piekla a kolko kg mala hotova? Neviem to akosi odhadnut.

veronkaj
18. máj 2016

@majrab záleží akým krémom plníš keď vo štvrtok a jesť sa bude v sobotu.

majrab
18. máj 2016

@veronkaj dolne pochodie priibinacikovy krem s mrazenym ovocim a horne cokoladovy maslovy krem, cize radsej ju naplnim rano v piatok a potahovat budem poobede? Kedze do piatej v piatok ju musim mat hotovu, preto cchem plnit vo stvrtok a v piatok rano zdobit

mojmacik
18. máj 2016

@lenuliatko tento moj bol priemer 20 a vyska cca 23-24 a ma 5,5 kg a tie tri boli pecene 18cm a cca19,5cm a kazdy mal okolo 4,3kg ...a potahujem jednym kusom ...ak by sa aj nieco celkom dole kapanek pokrcilo,nohavice zakryju :-ňt

mojmacik
18. máj 2016

ten s mackom (Bob)je capaty naschval,tak to chcel synator ...dirigoval ma 🙂
@lenuliatko

lenuliatko
18. máj 2016

@mojmacik juj, ďakujem krásne, presne tieto tvoje som chcela vidieť. Už dávnejšie som ich obdivovala, len som si nepamätala meno. Úžasné sú a vyzerajú také veľké. No, ja mám robiť tortu tak pre 15 ľudí a kukám na tie formy kukám, či dám 19cm, či cca 23cm, ale asi tú menšiu. A koľko plátov korpuson na nich asi šlo, resp. z koľkých vajec je jedna torta?

mojmacik
18. máj 2016

@lenuliatko 6 korpusov a boli to vlastne akoby 2 torty na sebe oddelene podlozkou + ta vrchna cast..ten obluk....to vyuzivam,v ypukmutie pri peceni

lenuliatko
18. máj 2016

@mojmacik si zlatá, presne takto som si to predstavovala, len to tu pekne nechaj, večer, alebo ráno začínam piecť, budem chodiť ešte obzerať 🙂

mojmacik
18. máj 2016

a upeciem vlastne 2 x po 4-5 vajicka

casperka1980
18. máj 2016

@mojmacik to cesto je orechove? A ake orechy ? Mozem poprosit recept? Dakujem

lenuliatko
18. máj 2016

@mojmacik 2x?? Trikrát, nie? A prerezať napoly.

mojmacik
18. máj 2016

@lenuliatko korpus mam cca 6-7 cm vyskoky a prekrajujem 2x ...2cm hrube teda 2+2+2 a este zostane ten oblucik 🙂

mojmacik
18. máj 2016

@casperka1980 vlasske ...ja davam 30-50 gramov aj viac kedy ako...ked su uz "stare orechy" rozumej veeeelmi suche,tak dam menej na hmotnost a naopak ...kolko dam orechov ,tolko odoberiem z muky..peciem na 1vajce 50g cukor,50g muky hl.,o jednu PL viac horucej vody nez je vajec a to iste aj olej...na 4 vajcia dam 1/2 PDP a teda 5PL vody a oleja

mojmacik
18. máj 2016

@lenuliatko hovorim o forme 18-19 cm,pri 20 uz radsej davam 5 vajec...co zvysi pouzijem na uhladenie

majrab
18. máj 2016

@mojmacik ahoj prosim ta poradila by si mi? nechcem tu spamovat nastenku, ale potrebujem odpoved lebo nato stale myslim ako to bude lepsie. Chcem tortu zdobit v piatok,kedze je na sobotu, ale piect chcem vo stvrtok a mozem tak, ze rano upeciem necham vychadnut a postat do poobedia a potom ju rozkrojim naplnim a dam do chladnicky do vecera a potom to natriem malovym kremom a dam do rano do mrazaku? alebo nechat v chladnicke? Chladnicku mam taku malu, ze tam bude iba torta a v mrazaku by tiez bola iba torta. dolne pochodie priibinacikovy krem s mrazenym ovocim a horne cokoladovy maslovy krem.

majrab
18. máj 2016

@mojmacik alebo piect az v piatok a hned aj zdobit?

mojmacik
18. máj 2016

@majrab ja bezne peciem streda,svrtok a nedavam do mrazaku,plnim v piatok...kolkokrat chceli tortu v sobotu rano a oslavovali v nedelu poobede...mna zaujima,kedy si po tortu pridu a nie kedy ju budu krajat a nie je este teplooo...ona hmota v postate konzervuje,tak sa ti nedostava vzduch ...ale ja nie som az takaaaaa pekaaarka...no myslim,ze tie co robia aj 5-7 tort na vikend,by to zo dna na den tiez nezvladli...a mrazaky by museli mat akeeeeee velkeeee 🙂...v pohode upec zajtra,zdob piatok ...resp. ja zvycajne neeeeskoro v noci ...az do raaaana oooobcas

lenuliatko
18. máj 2016

@mojmacik dakujem pekne za rady, zrejme vyskusam aj tvoj korpus niekedy, ja robievam inak. Ale vyzeraju dobre.