Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
18. dec 2012

@mamina1978 kupim az bude a to s tym kafe by bolo klasse

lokalistin
18. dec 2012

@pristela kup jendy tie maslicky prosim pre @mamina1978 ja ti dam peniaze potom, ked sa stretneme,teda ak ti to nerobi problem, prosim, aby sa jej usli

mamina1978
18. dec 2012

@lokalistin @pristela 😵 😵 😵 😵 dievcata moje 😵 😵 😵 ................zlatunkeeeee ste obe................ 😵 😵 😵
a @lokalistin ....... my si to kafcoooooo samozrejme dame 😉 , ci uz s maslickami , alebo aj bez nich........ 😉 🙂 😀 😀

pipka
18. dec 2012

ajojte sladulienky, nic nestiham..ani zit 😝 🙄 decka mam zas chore, ja detto, furt som sa z toho nevyhrabala, mm tiez na atb...no lazaret mam doma hotovy ☹ duuufam, ze aspon do sviatkov budeme fit 😉

pridavam svoje dnesne, v noci dokoncene a padam na dalsiu 😉 su pre malych plavcov na Vianocny vecierok, plavu s monoplutvami 😉
tieto som robila taka chora , ze som ledva dychala, jedine stastie, ze to logo je na oplatke, lebo toto keby som mala vyrezavat, ma asi picne 😝

nika1985
18. dec 2012

@1zaza dakujem ale na tych par tort co ja spravim sa mi to neoplati skusim to namalovat alebo som jej poslala inu alternativu ci to nezmeni.

lokalistin
18. dec 2012

moja dnesna malinkava,neplanovana. Vcera som piekla korpus skusila som naozajstny maramorak tu od vas lebo @nika1985 ma na fb riadne namotivovala tym jej rezom a naozajstny pribinak, ale poviem vam neviem ci sa mi to nevydarilo,ale ani jedno ani druhe ma neohromilo. Korpus mi narastol na vysku formy a to sa mi zdalo na moju tortu na zajtra nizke tak som upiekla este jeden. O 14:30 som dosla do roboty a o 17:00 mi hovori kolega jej ja som chcel od teba tortu na zajtrajsie 1.vyrocie svadby,ale zabudol som ti to povedat.Tak reku korpus mam ovocie mi tiez zostalo,tak ak chces urobim ti. Ale nic neslubujem ak bude bude ak nie nie. O 19:00 som letela cez prestavku este nakupit par veci na tvarohovy krem. O23:00 som mala koniec sichty letela domov vykrajovala korpusy varila ovocny krem a zacala modelovat.O 3:00 som sla spat. O8:00 zvonil budik som ho vypla a spala dalej o 9:30 som vstala vyslahala tvarohovy krem natrela tortu a dala chladit potiahla som tu tortu na zajtra vymodelovala somarinky na nu, omaslovila malu tortu dala do mrazaku stuhnut potiahla a vsetko je hotove uz len upratat kuchynu.
Torticka ma len 1,85kg Fotila som kade tade,ale nejak zblizka detaily neviem odfotit furt to mam rozmazane

nika1985
18. dec 2012

@lokalistin to teda bola rychlovka asi si to zle liala alebo co ja to mavam inak ak najdem nejaku fotosku tak supnem. ale inak parada

blcha
18. dec 2012

@lokalistin ja robim najradsej mramorak predtym som robila vseliake korpusy ale ked som zacala citat tuto temu skusila som mramorak a ten sa mi najviac paci potom este aj cokkorpus je ok ine ani nerobim ked nemusim 😉 ja peciem len pre rodinu a vsetkym najviac chuti aj pribinacik takze teraz robim skoro vzdy rovnake mramorak pribinak a ovocie neake 😉

nika1985
18. dec 2012

jaj baby skoda ze som si vas neprecitala skor rano rozlepim oci a na linke listocek nechal som ti auto viem ake je pre teba dolezite mat tie formicky tak si ich chod s malou kupit no neni zlaty dneska nemozem ani nadavat taka som stastna kupila som si maslicky,abecedu a kvetinky 😉 teraz budem sekat 2dni dobrotu hihi. ale mala by som este ist objednala som malej taku podlozku a zajtra by mala byt ak nepojde pristelka behnem vam tam. a mali toho dost nebojte sa.

nika1985
18. dec 2012

@lokalistin ja to mavam nejako takto asi som viac liala lyziciek ako ty a nemam recept s tejto temy ale mam podobny treba hladat ktory ti bude vyhovovat ja robim uz iba tento na vsetky sposoby. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=36450527...

mizulienka
18. dec 2012

dievcata neviete prsim vas, je niekde maslo v akcii? dakujem

cat
18. dec 2012

Ahojte baby.. mňa stále máta jedna torta ktorú som videla na nete na obrázku a hovorím si, ako rada by som sa k nej raz dopracovala, možno bud. rok keď má mamina 60-tku.. Myslíte,že to bude velmi ťažké vyrobiť?

lokalistin
18. dec 2012

@nika1985 tam neslo o to liatie to je totalne jedno,chutovo bol tiez dobry len sa mi zdal tuhy ja mam na korpus podobny rezept ,len sa inak pripravuje a ten je totalne vlacny tak preto-to som aj myslela,ze sa mi mozno nepodaril, to moze byt trubou (alebo Trubou) ale mozno som dala moc kakaa zato bol taky tuhy a pribinak ja robim podobne ten tvarohovy krem ja tam nedavam tie slahacky a mne to bez tych slahaciek chuti lepsie tie slahacky mi tam vadili, no uvidim co povedia zakaznici
@blcha ja robim tiez skoro stale tak ako mam na obrazku ale moj korpus biely a ovocie ten puding a tvarohovy krem je ako pribinak ale bez slahaciek to mi chuti viacej

nika1985
18. dec 2012

@mizulienka v tescu to cervene za 0,99 ale samozrejme ho maju vypredane skus mozno u vas bude.

lokalistin
18. dec 2012

@cat ja mam take tiez ulozene,ze niekedy spravim 😉

lokalistin
18. dec 2012

@nika1985 no ja budem nabuduce robit ten moj recept v inych verziach aky ho mas vysoky na tej fotke?ake mas formy moja forma ma len 7cm na vysku ja by som tiez chcela take vysoke korpusy

nika1985
18. dec 2012

@lokalistin vies co ani mne nejako extra nechuti ale ked ho niekomu spravim ide sa zadrhnut neviem preco asi ze su vsetci nauceny ze ked torta tak cakaju nejaky pudingac s maslom a preto im to tak pride sto ludi sto chuti mne napr.chuti rafaelo viac ako pribinak este chcem skusit ten cokoladovy malej na meninky a uvidime ci aspon ten ma oslovy

nika1985
18. dec 2012

@lokalistin mam klasicke formy a kolko je vysoky vies ze ani neviem formy mam v pivnici a tak strasne som leniva uzivam si pol hodinu malej spanku pri kave ale budem na to mysliet a omeram ti ich. ale nebolo to extra vysoke to asi fotka skreluje taka normalna vyska. Skus mozno v tom recepte zmenit muku ja co mam recept tak tam je pisana polohruba len mne to prislomoc ako babovka a k pribinaku mi to neslo tak som supla hladku ale pri ostatnych plnkach budem davat polohrubu vtedy je to take vlacnejsie.

lokalistin
18. dec 2012

@nika1985 ja tiez davam hladku,lebo tu mame iba hladku ale tiez to je totalne je jak babovka ale inac dobre

niobe63
18. dec 2012

@dm1 Dakujem Ti velmi pekne 🙂 asi to tak urobim 🙂 som velmi zvedava ci sa mi to podari 🙂)

ju11i
18. dec 2012

keď diskutujete o receptoch, môžete mi hodiť link na recept na pribinák, rafaelo a mramorový korpus? Ď.

tremonti
18. dec 2012

ahojte 🙂 tak sa chcem pochvalit mojou druhou tortou v zivote🙂 nie je najkrajsia ale snazila som sa ako som len vedela🙂

ps: to hore je akoze lienka🙂

dadka212
18. dec 2012

@cat nie je to ťažké podla mňa 😝

cat
18. dec 2012

@dadka212 som rozmýšlala, že ten vták ako aj perá sa dajú vyrobiť aj dopredu a potom nejako polepiť 😀

dadka212
18. dec 2012

@cat no vták sa určite dopredu dá, perá neviem či by som robila dopredu, lebo ak ti stvrdnú sa nebudú dať tvarovať na torte...

mamina1978
18. dec 2012

@lokalistin Teda .....ty mas turbo v zadku 😅 😅 😅 😅 ja by som sa v takom strese na tortu nevedela ani sustredit 😝 😝 😝 😝 , ved ja ju musim hooooodne dlho planovat 🙄 🙄
Si sikula 😉 🙂

nika222
18. dec 2012

Baby tak pridavam este moju vikendovku, do vianoc este dve špeci torty a koncim. Dnes dopečene a nabalikované 30 kil vianocneho pečiva a mam dost... Už nikdy viac vianocne na zakazku 😝

nelinka0401
18. dec 2012

Ahojte baby,poradíte mi?zostala mi maslová plnka.môžem ju dať do mrazničky?ak hej ako ju potom rozmrazím.nechám ju volne pri izbovej teplote pustiť?ešte som tak nerobila tak neviem 😕 😕

mamina1978
18. dec 2012

@lokalistin mame aj polohrubu muku ............... 😉 🙂 Dosla som na to az po nejakych 5 rokoch, aj to len nahodou......omylom kupena 😀 😀 😀 😀
Vola sa ,, Doppelgriffiges Mehl ´´ no nedostanes ju vo vsetkych obchodoch , musis kuk 😉 🙂
A odvtedy si kupujem na SK len hrubu muku, taka tu ozaj nie je 🙄 😀