Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
20. sep 2013

@vladiella nevím já ho nepoužívám, ale asi bych to potřela jemně teplou vodou a to by se mělo přilepit

jakelina
20. sep 2013

@vladiella jako potáhnout ještě jednou na už potažený dort?? No nevím, nedělala jsem 😖

mimcak
20. sep 2013

@akapulko ta šmolková je krásna tak netradičná.perfektná,ale aj ten macko je bombový 😵

vladiella
20. sep 2013

@jakelina prosim prosim o recept na tu karamelovu plnku s lieskovymi orieskami 😵 doma sme taku este namali a vsetci sme sa zhodli ze je to super kombinacia. a aky korpus radis? vanilkovy piskot ci orieskovy?? alebo? 🙂 moc velka vdaka! 😵

vladiella
20. sep 2013

@jakelina alebo ho nejako z torty jeeemne odstranit a dat novy??? kvoli nerovnostiam z toho pod tym??

vladiella
20. sep 2013

@jakelina skusim, zatial caka v chladnicke. dam vediet. 🙂

mimcak
20. sep 2013

kočeny ja už mám jednu hotovú už čakám len na majitelov tortičky 🙂 a už ma čaká len dokončenie tortičky pre môjho drobca ,ale to až večer. Zajtra má 3 rôčky. To vám je inak taký krytik,že až normal bojím čo povie zajtra na svoju tortu. Vybral si,že tam má byť formula,ale nie z očami,ale taká biela ako ozajstná. Ani na červenú sa nedal prehovoriť. a vybral si sviečku maquina.Hovorim mu tak urobím k nemu frančeska formulu ,kričal,že nie že musí byť biela bez očí. 🙄 😖 A ja som si robila plány ,že si zgustnem na nejakej rozprávkovej tortičke pre ňho ,ale nedal sa prehovoriť. 😠 😒 . No čo už,vie čo chce. 😉

jakelina
20. sep 2013

@vladiella korpus jsem dávala světlý i tmavý, ořechový ještě ne.
Na dvě másla ušlehané do pěny dávám jedno karamelové salko a zašlehám. Na karamel upálím tři lžíce cukru a zaleju šlehačkou, nechám chladnout a nasypu trochu pražených ořechů. Studené pak přileju do másla se salkem, a šlehám do ztuhnutí.

jakelina
20. sep 2013

@vladiella pokud se ti to nelíbí, tak jedině sundat a dát nový potah. Ten podkladu urovnat, dát zachladit a začít znova.

jakelina
20. sep 2013

@mimcak naštěstí náš malý ujíždí na krtkovi 😀 😀 a vše nej k narozeninám přeji

brunila
20. sep 2013

čekají na odevzdání,jen se nedá dobře fotit,celý den je zatažené,no počasí nic moc.

akapulko
20. sep 2013

@mimcak dakujem🙂chela som nieco ine a na tieto som malo uz dlho ulozene insi z netu konecne som ich mohla skusit🙂a viem odkial ta uz poznam chodila si na tu skolu ako ja?!stale mi to vrtalo hlavou ze odkial a uz som na to asi prisla🙂texilna? 😀 😀 😀

vladiella
20. sep 2013

@jakelina mnam, znie to luxusne, zrovna take rocne obdobie na tuto plnku! ale makacka, ze? no neva, skusime, a strasne sa tesime 😵 😵 😵 velmi pekne dakujem, uz kopiruje i moja mamina 😵 😀

florentina
20. sep 2013

@vladiella ahoj, nestalo, ale pokud ti nechce přichytit, potři dort troškou teplé vody a hned se to přilepí. A pokud si dala jden potah a nedrží, tak další na to to nezachrání. Ale když jsem dala potah, ale třeba se nahoře udělala nějaká trhlinka /ze začátku se mi to stávalo/, tak jsem buď sundala a dala nový a nebo klidně přes to hodila další, neb marcipánu není nikdy dost a ničemu to nevadilo. Jen ten potah pod tím musí být celý, zarovnaný, jinak by jsi to nevyrovnala....

brunila
20. sep 2013

@jakelina tak koukej,kde se na tebe hrabu.Tyhle jsou hotové za chvilku,ale zatím se líbily,tak snad i dnes.Ale fakt začnu zkoušet to drátkování.Dělala jsem ty orchideje a stále se mi to točilo....ale díky tomu že jste tu někomu radily jsem zjistila i chyby které dělám.No smotávala jsem všechny drátky najednou 😖 😖 😖 🙂

jakelina
20. sep 2013

@vladiella není zač

florentina
20. sep 2013

@pipka @vladiella @aduskatt @mysiatkoo @pralinka25 @lokalistin @maya30 @vlada111 holčičky, všem moc děkuji za podporu!

lucula73
20. sep 2013

ahojte
tak som to zvládla,čo som zháňala tú foto zelenkavo hnedej krstinovej torty,tak som to takto urobila,torta mala mať 5kg a má 5,2 kg ,celkom so sa trafila zhaľdom na to ,že 30cm som ešte nerobila 🙂
korpus od @jakelina je fantastický,ja už asi ani iný robiť nebudem,fakt..... 🙂

aduskatt
20. sep 2013

@lucula73 paradna

akapulko
20. sep 2013

@lucula73 jednoduch krasna! 😉

mysiatkoo
20. sep 2013

@vladiella pred davanim potahu musis tortu celu pretriet horucou vodou... pouzivam na to stetec, ale pozor na kvapky... musi to byt jemnulinka vrstva...

jakelina
20. sep 2013

@lucula73 to jsem ráda, že se ti osvědčil

cat
20. sep 2013

ahojte,toto je moja dnešná, pre syna mojej sesternice:

adrika202
20. sep 2013

@zsuzsu je to pecene v normalnej okruhlej forme rozmer 22 cm a orezane a dotvarovane punčovinou...

dagmarmustafa
20. sep 2013

Moja prvá svadobná. A o týždeň prvá trojposchodová.Držte palce 🙂

akapulko
20. sep 2013

@dagmarmustafa wau jednoducha elegancia 😵 😵 😵

dagmarmustafa
20. sep 2013

@akapulko Dakujem🙂

denisak77
20. sep 2013

@adrika202 pekné,aj ja som dnes dokončila futbalovú

smisek24
20. sep 2013

nemáte prosím některá uložený dětský dort, kde po straně byli motýlci a šnečci díky moc nějak se mi vytratil...

akapulko
20. sep 2013

zenusky prosiiiim ☹ ☹ hladala som aj v receptoch par stran som presla a neviem to najst davnejsie ste to tu rozoberali sa mi zda 😀 prosila by som nejaky overeny recept na dobosku tortu 😖 este som ju totiz nerobila a chcu po mne dobos torten a rada by som ssi to vyskusala pred tym doma na nas pokusnych kralikoch 😀 😀 😀 😀 dakoval za dobru dusu co si najde cas na odpisanie 😝 😝 😝 😝